Ku je o Sali Berisha? Tani ke dalur lakuriq!!!

0
739
Po ngarkohet...

Gjin Musa

Sa here kame debatuar me miqet e mije per ty Sali Berisha.
Nuk jane pake 22 vite qe jame kundershtari i jote, jo per inate personale, jo per inate partiake, jo per inate krahinore, sepse te dy jemi verior. Me ty nuk pajtohesha kurren e kurres, sepse ishe anti shqiptare, ishe perkrahes i te keqes.

Ti ishe President i Republikes, po pushteti i jote shtrihej deri ne nji komun, pra ishe i shume pushtetshem! Kjo pushteteri e jotja sodhi shkaterrimin perfundimtare te shqiperis dhe shqiptareve.

Po ngarkohet...
Nëse klikoni reklamën, këta paguajnë 0,000001 $ ... Bukur ë? :-) -- Thanks!

Ne syte tuaje lulezuan piramidat, llogaritari i PD-es Ridvan Bode te bente freske, nji freske qe shpejt u kethye ne flake dhe gjak.

Shqiptaret rebelohen, humben pasurit qe kishin, ti i mashtrove o Berishe, per kete je shume koshjent.
Shqiperia po shkonte drejte nji ferri te zymet,lufta civile rrezikohej, fale nderkombetareve qe nau gjeten prane ne ato kohe te veshtira, qe kane per autor Sali Berishen.

Tashma Saliu ka dalur lakuriqe ne sy te shqiptareve, as njeriu ma naiv ty nuk te beson,ç’do shqiptare sot kerkon denimin tane, si nji anti shqiptar i betuare, si nji anti Europian dhe anti Amerikan i s’ter betuar, qe shqiperin ta mbaje penge ne kethetrat tuaja, o Sali Berisha.

Ne keto 26 vite mbi ty ranojn akuza qe ase toka s’i mbane dote, po jane akuza te drejteperdrejta, me emer dhe mbiemer, nji here nuk more kurajon ta pergenjeshtroshe nji te vetme.

Ti kishe zgjedhur foltoren e parlamentit, te shtypje opoziten kur ishe ne pushtet, dhe ta denigroshe sot qe je ne opozit.

Po fjalet e urta te popullit nuk vdesin kurre:
Ai tjetri shefe qimen e flokut perpara tjetrit, kurse traun qe poi verbon syte nuke e shefe.
Sali Berisha si nji “mjeshter” i rrenes dhei shpifjes ne keto 26 vite, sot ka vetem nji alternativ, Vetgjygjesin!
Populli eshte bindur se ky anti shqiptar bllokoje per tete vitet e qeverisjes se tije negociatat me BE.

Po nuk le president ase kryeminister pa share oi shari i botes, o Sali turpi i shqipnis.
Po ti qe ne marrjen e kreut te PD ne 90-ten, punove me mishe dhe me shpirte kunder interesave te vendit, ti ishe aje qe furnizoje me karburant ushtrin, makinerin vrasese te Milosheviçit qe po pregaditej te çfaroste popullin shqiptar te Kosoves.

Berisha eshte ideatori i 97-tes, shkaterrimin perfundimtare te Shqiperisë, ushtria, policia, gjithçka ishte jashte kontrollit, shkaterrimi i forcave te armatosorura si edhe hapja e depove te armatimit kishin nji prapavije, ate hapjes rruge ushtris Serbe per te vepruar lirshem mbi trojet shqiptare pa marre parasyshe kufit dhe teritoret se ku ndodheshin ne Kosovë, Maqedoni, Mali i Zi apo Shqiperi, presidenti fame keqe i Shqiperis se atyre viteve Sali Berisha po punonte ne favorin e Serbis.

Fal Zotit dhe SHBA dhe personalishte ishe presidentit Klinton, Serbia u shtyp dhe kombi Shqiptare shpetoje nga nji gjak derdhje e pa llogaritsheme.
Sali Berisha kurre ne jeten e tije politike, nuk qe i sinqert me nderkombetaret, biles kur i cenoheshin interesat ai i sulmonte pa asnji hezitim, kaq i ulet ishte politikisht.

Ky njeri me fetyren e shimpazes e donte shqiperin, me shqiptar te shtypur dhe te dhunuar, me shqiptare qe ne kohen e Saliut nuk guxonin te hapnin gojen, dhe kishte kurajo te fliste per demokratizimin e vendit, per fjalen e lire, per çfare nuk i mashtroj nderkombetaret, po harroje se po mashtron mbare nji populle.

Sali Berisha si ndihesh sot perballe Edi Rames?
Te sfidoje ne 2013, ne 2014, te sfidoje perpara nderkombetareve, sot Shqiptaret jane te bindur se ç’fare perbindeshi paskemi patur kryeminister per tete vite.

Ti mundesh te daleshe perseri ne foltoren e parlamentit me qytetarin digjital, po si doi pergjigjeshe qytetris Europiane, a ke kurajo te pergezoshe Edi Ramen per kete arritje madhore per shqiptaret.

Po ti dhe Nishan Zeza keni vdekur klinikisht, turpi ju ka mbuluar, shqiptaret do ju ndeshkojnë per ato qe deme qe ju i keni sjedhe ne tete vitet e qeverisjes.
Tani perjashtoni edhe Majlinda Bregun, ajo e do integrimin, ka punuar per kete dite, po pae ditur se pa zbritur mire nga avioni, Saliu i kishte bere shkrum dhe hi orvajtjet e ishe ministres Bregu.

Sot Sala,Luli dhe klani i Mulit dhe Ristanit me kryetr celule Edi Paloken i tremben Majlinda Bregut,ju tremben edhe Mehill Fufit sepse diçka dine per kupolen e PD-es, po fale zotit qe nuk kane fatin e te ndjerit Sokol Olldashi… keto Berisha i di mire, prandaj per te rruga mae mire do ishte vetegjyqesia, “besniket” e vete do ja bejne gjyqin, jo Edi Rama dhe Partia Socialiste, po drejtesia e reformuar dhe e shkeputur nga kethetrat e Bujar Nishanit dhe Sali Berishes.

Nuk ka drejtesi te korruptuar, te korruptuar jane Bujar Nishani dhe Sali Berisha qe kerkojn te bllokojn çdo reform, po mjerisht te deshtuare, nderkombetaret e dine mire qellimin e kupoles se krimit, prandaj mbeshtetja maksimale per Edi Ramen dhe qeverin aktuale, jane guri i shpreses qe tashma shqiperia dhe shqiptaret te ndihen te barabarte, ne mese te barabarteve Europian.

Kjo eshte qeveria e integrimit, eshte qeveria qe po mbulon gropat e qeverisjes se turpsheme qe sote flasin dhe shajne, po ky populle ne 2017 do ti “votoje” ma bukur se ne 2013, populli ta ve qeleshen sipase kokes.
Tani opozita duhet te kerkoje falje publikisht per mose integrimin e shqiperis ne BE.

Saliu dhe Luli te gjejne bire e te futen, keta anti shqiptare, anti Europian dhe anti Amerikan… fundi i turpshem per opoziten.
Partia Demokratike duhet shperbehet nji ore e ma pare, me kete brume qe ka aktualisht ardhja e tyre ne pushtet eshte e larget! Demokratet e vertet do dine te largohen me dinjitet nga kjo kupole qe i ka nxir emerin shqiperis. Shani Edi Ramen, jeni ne rrugen e “duhur”.


Nëse klikoni reklamën, këta paguajnë 0,000001 $ ... Bukur ë? :-) -- Thanks!

LINI NJË KOMENT

Ju lutem, futni komentin tuaj!
Ju lutem, futni emrin tuaj këtu