Ku e ka Berisha Rezart Taçin?

0
1673
Po ngarkohet...

Gjin Musa, gazetar

Sot selia e SHQUP-it kishte dy ngjarje te “shenuara”, heqia e mandatit deputetit te PS, z. Koço Kokëdhima sikure jua kishte
zbukuruar pak fetyren krimineleve te S. Berishes…
Po ngjarja tjeter sikur e ka paralizuar kupolen e krimit ekonomik, SHQUP-asit heshtin, nuk flasin, nuk vrapojnë pranë mikrofoneve te gazetareve per te bere lajme, lajmin e vertetë, arrestimi i mikut te familjes Berisha, “biznezmenit” Berishian, i cili quhet Rezart Taçi.

Pse nuk vrapojne, Ristani, Paloka, Topalli e shume te tjere, pse Muli i Berishes nuk ngre zerin sot? Arrestimi i Shullazit u be lajme i dites nga ushtaret e shqupit, kriminel, vrastare, nji mije epitete akoma te pa vertetuara nga organi i hetimit.
Kurse sponsori i Lirije Berishes, z. Taçi, kontrabandiste dhe mashtrues me damke nderkombetare arrestohet nga policia Zviceriane, Shqupasit palosin veshet, Taçi ortak i krimit ekonomik me familjen Berisha… pse z. Albana Vokshi nuk e tundi sote koken perpara mikrofonve, te bente nji “lajme” ditore?

Po ngarkohet...
Nëse klikoni reklamën, këta paguajnë 0,000001 $ ... Bukur ë? :-) -- Thanks!

Partia demokratike vertet eshte ne opozit, po nuk e meriton ase opoziten duhet te shkrihet dhe te krijohet partia demokratike e vertet.

Keta qe jane aktualishte bejn zhurmuesin, jo per politik, po nga friga qe tashma sa po vjen dhe po jua gerryen palcen.
Arrestimi i Taçit doi trondisi pozitat e shqupit dhe te vete S. Berishes, thon se pjedhe edhe mushka, po kesaj here do ja nxi fetyren atije qe ulurin ne parlament, qe na bene moral per familjen biologjike, tashma e mbytur ne korrupsion, qe fillon nga Shkezeni, goca e Berishes e deri tek Liria, gruaja “humane” me leket e Rezart Taçit. Hajde hajde Sali Berisha, bashe me “ndere” po e mbydhe jeten!!!

Po bota ka provuar diktator si ty o Berisha, ishte Sadami e Gadafi, po ku perfunduan? Atje ku do perfundoj edhe z. Berisha se bashku me familjen.
Rezart Taçi eshte pre e korrupsionit Berisha,te tregtosh alpetrolin e shqiperis per qellime elektorale, ky eshte krim e kaluarkrimit.

Pse Berisha apo zonja Lili Berisha nuk e pergenjeshtrojn lidhjet me Taçin?
Pergjigja ashte e frksheme, po çfare do deklaroje ne organin e hetimit z.Taçi ?
Sa te qaje nana ime ma mire te qaje nana e Taçit, do thotë Berisha nene hunde.
Qeveria Berisha ka qen qeveria mae e korruptuar e te gjitha kohrave, qeveri e konflikteve partiake,qeveri qe krimin ekonomik e kishte model te punes, miljardat e Taçit ku ndodhen?
Per kete dhe shume ofera tjera korruptive, do pergjigjet ishe kryeministri Berisha, ideatori i shkaterrimit te ekonomisë Shqiptare.

Reforma ne drejtesi do jete rilindja e shtetit Shqiptar, Berisha dhe Taci do ndihen ma keqe se Kokëdhima, mandati shkon dhe vjen, drejtesia bene drejtesi duke te çuar ne qelitë e Burgut, do zoti dhe Taçi do flasi te verten, SHQUP-i eshte ne ethet e friges… ketu fillon te japi frytet e veta edhe daja i korrupsionit fillon dhe behet grusht. Rezart Taçi ne hekurat e drejtesis, Kokëdhima ne jeten e lire, ja ku eshte ndryshimi i opozites me PS.


Nëse klikoni reklamën, këta paguajnë 0,000001 $ ... Bukur ë? :-) -- Thanks!

LINI NJË KOMENT

Ju lutem, futni komentin tuaj!
Ju lutem, futni emrin tuaj këtu