Ku do të shkojë deputeti “Demokristian” Eduart Ndocaj?!

0
1002

Gjin Musa

Ka dite qe ndjek shtypin e dites, ndjek me fanatizem ca gazetaruc qe shiten si praset ne pazar.
Nji diçka me habit, nuk po shofe deputetin “famoz”njeriun qe kishte deklaruar se do ndryshonte Lezhen,do “shkarkonte”prefektin e Lezhes, do reabilonte ndonji “demokristian” rebele, do ndryshonte jeten parlamentare!!!!!
Gjithsesi une kame qene kundershtari numer nji ndaj deputetit kaubojes, po per fate me mbeshteti edhe emisioni Fiks Fare duke i rezervuar nji pritje”fantastike”deputetit qe vinte nga bota e biznezit dhe bota “akademike”, njeri qe kishte dhan prova ne “Universitetet” e Italise si nji student qe keto “njohuri”do ja shpaloste z. Edi Ramatu ne darken e shtruar,aty ku u ble edhe mandati,pou pergojue gjate kure e pame z.Eduart ta vandalizonte Partin Socialiste, biles vete kryeministrin dhe ashtu deputeti i “shume”funksioneve pasi merre mandatin radhitet perkrah z. Nard Ndoka, biles nenkryetar i PDK,sinqerisht jame stepur, ase nuk kishte ndodhur qe nji nenkryetar partie te emerohej kafeneve.
Gazeta Euro Albania kete Eduartin e bene si Skenderbeun e Lezhes!une me plot ndergje nuk resht s’shkruari,po luhej nji film qesharak.
Ne adresen time fillojn presione me porosi te deputetit Eduart Ndocaj i cili me pa turpesi bie deri aty ku urdheron te mos botohen shkrimet e mija sepse ishin kritike.
Afron nji Alban Daci per te cilin do kete padi ne prokurori,si nji gazetar qe shitet dhe blihet duke bere edhe presione!po mjerisht eshte i dobet ne gazetari dhe ne jeten e perditsheme,ushqehet me therrimet qe i afron deputeti Ndocaj.
Eshte e natyresheme qe deputeti i pa shkolle ta kete nji keshlltare qe ti pregadis hartimet!po mjerisht deputeti Ndocaj nuk eshte i vetemi ne kete parlament qe nuk din te lexojn ate qe ju shkruajn,ndoshta ndikon “arsimimi”dhe marrja e diplomave jashte Shqiperis,per kete mbane pergjegjesi te drejtperdrejt kryesia e kuvendit te Shqiperis qe nuk bene testimin e deputeteve………po ky parlament do mbetet modeli i te keqes ne jeten parlamentare.
Po le te kethemi atje nga e filluam shkrimin.
Deputeti Ndocaj ju lakmua kethimi ne grupin e PS!!!
Ceshtje numerash apo diçka tjeter,u lepij ajo siu peshty po nga vete deputeti kaubojes,apo mandantin e blere i duhet ndier lezeti atje kue mori edhe dheun darka “famoze”e shtruar me deshiren e z.Ndocaj,apo e sforcuar nga z.Rama!
Une dua ti besoje “bujaris”se z.Ndocaj edhe pse kete dark e beri publike,me nji fjale buke e pa zemer,burri kur te permend nji dark dihet se sa vlera ka!
Po ne politiken Shqiptare dhe me njerz te rritur dhe te “arsimuar”ne perendim keto gjera ndollin,biles kur je edhe !BOS! nji dark famoze eshte nji kafe,te jepe emer,e sote ne rrjetet sociale z.Ndocaj ka me dhjetra vidio ku flitet per “arritjet”madheshtore,biles njohjet deri me z.Silvio Berluskoni,nji “arritje qe automatikisht te bene famoz !
Po nji e drejte legjitime i lind ç’do qytetari, te ja drejtoj parlamentit dhe drejtperdrejt kryeministrit z.Rama.
Deputeti duhet te beje publike te gjithe karjeren,kapitalet dhe arsimimin, i cili duhet verefikuar pau vendosur ne listen e kanditimit si deputet,pse keto shkelje ligjore?
Deputeti “Skenderbe”ne pake kohe ndryshoje shume poste,aktualisht kryetar i nji partie private,deri para pak kohesh Nenkryetar i PDK,deputet i po kesaj force politike,”drejtuesi i shtypit ne PDK,sote ku ndodhet kaubojsi,kjo shprehje gjithmon sipas gazetareve te Fiks Fare,pra nji ledhatim publik per te nderuarin Eduart Ndoca.
Jeta parlamentare dhe mandati i deputetit jane te lakmuesheme,po sa munden deputetet e popullit ta justifikojn?
Koha kalon,po bukur kalon kure rrin duke ndryshuar karrige,sa majtas djathtas,nji deklerat ne parlament,e nji perpara gazetareve justifikon mandatin,ku u pame elektorat,se ky eshte mandati i pari dhe i fundit,rrofte darka e pergojuar,po rrofte edhe deputeti E.Ndocaj i cili nga dite ne dite po bie nga pesha!hallet e popullit po e plakin para kohe,do zoti mbetet stabel ne nji grup parlamentar,ecejaket dhe shkrimet famoze ta shuajn karrjeren,karjera do pune,dije dhe shkollim,diaspores nuk i mungojn,keshtu ti kure flete se perfaqeson emigrantet Shqiptar gabon rende,ti perfaqeson interesat tuaja financiare!kembengulja per tu ngjitur politikes me ç’do çmim besoje qe ka nji çmim, qe neser do kushtoj shume……………..gjithsei politika shqiptare mbane ma shume se deti dallge……

LINI NJË KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here