Kriminelët e ’97-s përballë qeverisë së kashtës…!

0
480
Po ngarkohet...

Gjin Musa, Gazetar.

Tashma çdo koment eshte i tepert, kriminelet e Sali Berishes po pregaditen ti vene flaken shqiperis,ma hapur nuk mundet te thuhet, qeveria e kryesuar nga z.Edi Rama eshte nji qeveri kashte,nji qeveri qe poi nenshtrohet presionit politik te atyre qe e kane provuar ta djegin dhe ta vrasin Shqipërinë.
Ngjarjet e diteve te fundit nuk din te flasin ndryshe!opozita e gatsheme ta çoje vendin drejte nji lufte civile,kjo eshte perkujdesja e liderit “shpirte zi” te inkriminuarit Sali Berisha.
Pushteti i horave eshte i dhimshem,i pame me sy dhei degjuam veshe deputetet e turpit si Flamur Ndoka qe jepte ultimatume policis ne deren e komisiariatit,çfare pret ministri i brenshem,prokurori i pergjithshem qe nuk e arrestojn kete vagabond te veshur me imunitetin e Sali Berishes.
Deputetet duhen te jen shembulli qytetar,po mjerishte ne shqiperi deputet jane pjedha e krimit,jane njerz te bixhozit dhe te alkolit,jane deputet te pa asnji moral njerzor dhe politik,ky eshte parlamenti!tempulli i “demokracis”kjo eshte opozita “demokratike”e mbytur ne boten e krimit……..ja shqiptare kushe po ju drejton,ase majtas dhe as djathtas nuk ka qeveri per popullin.
Kualicioni qeverises na premtoj shume!po premtimet i mori lumi,na premtuat shtetin ligjor,ku eshte?nji qytetar po te kapet me ni arm pa leje arrestohet,po deputeti ç’fare eshte perpara ligjit?
Z.Kryeminister i vendit tim juve z.Edi Rama,juve z.kryetar i parlamentit z.Ilir Meta pse heshtni perbadhe kesaj situte teper me rreziqe per vendin?
Eshte kethyer sadha e parlamentit ne nji portokalli te vertet nga juve z.Meta ,i cili duhet te mbashe pergjegjesi per keto qe po ndodhin.
Mose mendoni se do ta kaloni detin ne kembe!ju na tradhtuat se bashku me Edi Ramen,na that qe do vendoset shteti ligjor,ku e keni?nji opozit po ju merre ne zhiro me ca vagabont te tipit Paloka dhe Ndoka,Strazimiri,Strazimir eshte,sa here qe i kruhet koka per tu rrahur e bene nga nji “faje” se ja kerkon trupi ferkimin e meson gjyshi Berisha,Ulkonja e PD.
OPOZITA ESHTE NGATERRUAR TEK LIQENI ,PORSI QENI NE MISHIN E QELBUR.
Imagjinoni sai digjet shpirti kesaj opozite per popullin,kure ne tete vite te qeverisjes nuk lane krim pa bere,nuk lane gja pa vjedhur nen tok dhe mbi toke,vran fjalen e lire,i veteflijuan te persekutuarit,vrane ne Gerdec Saliu dhe Fatmir Mediu,vran me 21 janar po Saliu me krye hajdutin Lulzim Basha,partia demokratike ka emerin fallco,kjo eshte Partia Marksiste-Leniniste e Sali kriminelit dhe Kastriot Islamit qe dikur na kerkonte ne zyren e Ramiz Alis kokat e studenteve te dhjetorit..ja ku jemi sote!vendi i fundit ne Europ,bota e qyteteruar tadhet me politiken shqiptare,e dini pse tadhen sot me ne?
Sepse Sali Berisha ne te gjithe jeten e tije politike ka qene genjeshar,kriminel me popullin e vete,nxites i te keqes ne ballkan,i pa perfidhshem me nderkombetaret,e thane troç,fjal dhe rren kishte ky krye agjent i UDB-Jugosllave.
Sot partia demokratike e shqiperis eshte forca politike qe duhet te nxirret jashte ligjit,ajo vepron dhe mendon vetem per gjakdredhje,keshtu munden ti rikthehen pushtetit te humbur,keshtu mundet ti shpetojn drejtesis per krimet dhe terrorin qe kane ushtruar mbi popullin shqiptar.
Ne shqiperi ka djem dhe vajza,ka intelektual qe dine ta reformojn partin demokratke,po me kriminelet e tipit Berisha shqiperia nuk ka qetesi.
Mazhoranca aktuale te gjeje veteveten,forca e ligjit te veproj pa meshir mbi cilin do qofte,ne te kundert kjo qeveri te japi dorheqje te menji heresheme,rilindja nuk vjen me anarshi,shteti nuk ndertohet me urata dhe duva,opozita nuke mundet te mbi jetoj me halabak dhe kriminel qe instruktohen nga njeriu ma fame keqe i te gjitha kohrave i cila quhet Sali Berisha.
Partia demokratike ka humbur gjithçkahin per aqe kohe sa ne gjirin e saje militojn komuniste si Berisha,Islami,Pollo e deri tek Arben Imami “gjenerali”i tankeve te 97,sote sahan lepires dhe nji nder deputetet ma te korruptuar qe degradoj ushtrin shqiptare, filmaxhiu i ekraneve.
Po ku ka goje PD te flasi per demokracin,kure ne krye ka njeriun qe duhet te ishte prej kohesh prapa hekurave,ai eshte Lulzim Basha,po sa jane si Luli e Muli ne PD e çoroditur,tashma jashte kontrollit!nuk ka miljarda nga droga e Lazaratit,keta delenxhije te ndyre qe ishin me pushtet dhe trafikonin drogen te cilen e kishin pron te tyren,kujte i bejne moral keta te pa moralshem qe dermuan shqiperin dhe shqiptaret,jua nxin jeten ne emer te “demokracis”,poe dini se kushe ju shkon pase ketyre drogmenve,njerz qe nuk kane asnji logjik,qe genjehen nga vagabontet e tipit Strazimiri,apo Basha pse e lakmon aqe shume bashkin e Vaut te Dejes, atje eshte koka e krimit te korrupsionit,lamfili i Bushatit nga kushe shfrytezohet?kete te beje drejtesia dhe kontrodhi i shtetit,te arrestoj te korruptuarit pa dadhim ngjyre partiake,kushe e ndjen veten te fajshem perpara drejtesis dhe popullit te largohet ne menyren vullnetre nga politika dhe drejtimi,ti hapin rruge drejtesis.
Mazhoranca qeverisese te mose eci me slloganin se drejtesin e sundon Berisha apo z.Nishani,votat i ke,vepro ne emer te ligjit dhe te drejtesis,nuk ndertohet shteti me llafe,do pune dhe sakrifica,do edhe kosto politike,po ne fund te fundit nuk eshte vone ne se veproni me orgjenc,vendimeve te qeveris dhe te bashkive opozita nuk mundet ti rrezoj me rrugen e vulgaritetit,mbi ligjin nuk ka force asnji mandat politik te mperkembe shtetin dhe popullin shqiptar.
Trimat qe japin ultimatume, dhe perplasin tovolinat nga friga perpara drejtesis, shuhen si vesa perpara djellit.Ne emer te ligjit dhe te kushtetutes ti ndalet hovi atyre qe ne 2016 duan te festojn 97,keta dihen!perpara drejtesis pa asnji meshire,vendi do qetesi,pune dhe perkushtim,opozita aktuale nuk perfaqeson demokracin e dhjetotoristave te viteve 90,91,kjo opozit perfaqeson boten e krimit,aty militojn komuniste me damke,aty komandojn sherbetoret e agjenturave te huaja.Kurre nuk eshte vone per tu korrigjuar,demokratet dhe deputetet e vertet te PD duhet te distancohen nga rruga e krimit,jo ma ne shqiperi 97 e Sali Berishes.


Nëse klikoni reklamën, këta paguajnë 0,000001 $ ... Bukur ë? :-) -- Thanks!

LINI NJË KOMENT

Ju lutem, futni komentin tuaj!
Ju lutem, futni emrin tuaj këtu