“KREU I SHTETIT” – KAPTERI I SHQUP-it

0
545

Gjin Musa

Pa asnji medyshje kreu i shtetit Bujar Nishani, u deklarua se kryen me besnikeri detyren e kapterit te Saliut dhe shqup.
Pame nji president te çoroditur, i dalur jashte logjikes, me nji fjalore rrugaçerie, po per fjalorin nuk me habit!sepse ka komandatin Berisha njeriun ma te çthurur ne politiken shqiptare, goje dal dhei pa moral politik dhe njerzor.

Kreu i shtetit ngjiti shkallet e presidences, me bekimin e kriminelit Sali Berisha,po me nji kushte qe z. Nishani ta mbronte kryegjakatarin Berisha nga ç’do arrestim i mundeshem.
Z.Nishani si kreu i shtetit s’bashku me Berishen dhe kupolen e SHQUP e kishin futur drejtesin nene diktatin e sundimit, krye prokurori po pjedhe e kastes se krimit.

Ne te gjithe historin 25 vjeçare te “demokracis” shqiptare, eshte hera e pare qe nji president qe sulmon qeverin, bashkin, çdo reforme qe i sherben shtetit ligjor.
Eshte hera e pare qe nji president dele ne protest kunder Bashkis se kryeqytetit,po ç’do kujt i beri pershtypje qe z.Nishani rrethohesh nga ca mjekroshe Islamik, qe ase shqipen nuk mundeshin ta flisnin qarte.

Po more z.Nishani nji pyetje qytetare duam ta drejtojm.
Ti dole me vete dije jashte kopetencave qe te jepe kushtetuta,apo i urdheruar nga kreu i shqup,Sali Berisha,sepse Luli eshte thjesht ushtar,juve mbani graden kapteri i SHQUP.

Po kaqe i merakosun je per parkun tek liqeni artificial ne kryeqytet?
Po kujte ja shete keto o president i pa presidenc,ti do mbtesh ne historin shqiptare si presidenti ma qeshaeak,i lidhur kembe dhe koke me kupolen e krimit ne PD.
Ti duhet te beshe publike dhe tu pergjigjesh akuzave publike si nji president i korruptuar,si nji president qe nuk do zhvillimin dhe forcimin e shtetit ligjor.
Ti je Bujar Nishani qe s’bashku me Saliun mbrojtet Lazaratin,kurre goja e jote nuk foli qarte dhe prere si kryetar shteti i te gjithe popullit.

Pse nuk ngre zerin per ndrtimin e shtetit ligjor?
Pse ndaje te gjitha reformave dhe vendimeve te qeveris ti je kundershtar?
Pse z.Nishani nuk keni tentuar qofte edhe nji here qe te çtensiononi situaten politike ne vende?
Ti z.Nishani ne te gjitha takimet me nderkombetaret je munduar te injorosh punen e qeverisjes Rama, keshtu i ke sherbyer me besnikeri krimit te SHQUP dhe shemtimin e emeri te shqiperis ne sy te nderkombetareve.
Juve jeni president i PD dhe personalishte i Sali Berishes, pra jeni i pari president qe mbijetoni i lidhur ngushte me boten e krimit ne selin e SHQUP.

Juve se bashku me Saliun po mbani penge drejtesin,po pengoni reformat e domosdosheme per vendin,me nji qellim tashma i njohur,dobesimi i qeveris aktuale dhe me anrren se kelyshet e krimit do rikthehen perseri ne pushtet,sai gabuar je o presidenti fame zi.

Dua te besoje teke drejtesia shqiptare,qe sapo te dorzoni mandatin e presidentit organi i hetimit te merret edhe me ty.
Ti kapteri i Saliut dikur krekoseshe tek shkolla ushtarake per te mbrojtur bustin e diktatorit Hoxha, ti nuk ke ndryshuar, je po ai Nishani i viteve 90, 91, ashtu siçe nuke ka ndryshuar sekretari i partis se punes Sali Berisha.Ujku qimen e nerron po zakonin se harron. Ky eshte fundi i juaj o z.Nishani,te them president e kam te pa mundur, nuk e meritoni kete emer.

LINI NJË KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here