Kosova nën presionin e huliganëve të “Politikës”

0
809
Po ngarkohet...

Gjin Musa

Ato qe po ndodhin ne Kosove nga opozita ,jane ase ma pak dhe ase ma shume pore veprime anti kombetare.
Opozita e Kosoves qe tashma perbehet nga Ramush Haradina,V.V dhe nga nji parti pa emer pa forc e Fatmir Limajt.
Kosova po kerkon integrimin ne BE,liberalizimin e vizave si edhe integrimin ne te gjitha organizmat nderkombetare.
Opozita e Kosoves tashma ka dalur haour qe eshte per destabilizimin e Kosoves.
Ramush Haradiniaj dhe Fatmir Lima se bashku me Albin Kurtin mbajten penge krijimin e qeveris,sepse ishin te etur per pushtetin e korrupsionit,kryeministri aktual aso kohe ishte i dashur per kete opozit qe po kerkonte rrezimin e Hashim Thaçit,po nuk ja arriti pasi z.Mustafa vendosikualicionin qeverises me ishe kryeministrin H.Thaqi.
Kjo opozit qe drejtohet nga njerz te etur per pushtet,nga njerz te provuar si hajdut mafioz,siç eshte rasti i Fatmir Limat,apo veprimet vulgare te V.Vte cilat mbeshteten nga njeriu i burgjeve te Hages i cili quhet Ramush Harainaj mbi te cilin vazhdojn te rendojn akuza tjera,gjithsesi eshte pune e drejtesis
Nji pyetje linde per ç’do qytetar te Kosoves,po kui marrin parat keta zoteri qe paguajn demostruest vandal,kujte i leverdisin keto demostrata te dhunsheme,te cilat dalin jasht kontrollit……
Pushteti nuk fitohet me dhun,dialogu eshte rruga e veteme qe tregon pjekurin e politikanve te opozites,po me sa duket dikush qe nuk i do te miren Kosoves poi sponsorizon keta “politikan” qe me sa duket ane kundra integrimit te Kosoves ne organizmat nderkombetare.
Nji opozit qe perbetohet per “atdhedashuri”i ve flaken institucioneve shtetrore,shkaterron pasurit private te qytetareve,ne emer te “atdhetarizmit”.
Kosova nuk meriton nji opozit destruktive,policia po qendron ne lartesin e duhur,pasi ka perballe njerz vandal qe ne syt e Ramushit,Fatmirit dhe zoterijet e V.V te cilet jane ideator te veprimeve vulgare.
Diplomatet prej kohesh i kane denuar veprimet e opozites Kosovare,si veprime qe prishin imazhin e Kosoves,veprimet vulgare ne emer te “demokracis”vetem i bejn nder Serbis dhe te gjithe atyre qe nuk e duan Kosoven,duke e quajtur popull vulgar dhe luftenxites me popujt fqinje.
Kosova sot ka nji qeveri legjitime,e ardhur ne pushtet me voten e popullit dhe marrveshjeve nderpartiake per krijimin e qeverisjes se Kosoves.
Po ne se ne qeverisje do ishin Ramushi dhe Fatmiri me aleatete e V.V do ta lejonin opoziten te sulmonte institucionet e shtetit? jo kurre,biles do perdornin dhunen policore e ndoshta deri ne gjakderdhje vetem per ta mbajtur pushtetin me ç’do kusht.
Organet e prokuroris dhe ato gjygjesorit duhet te ndeshkojn organizatoret e protestave te dhunsheme.
Z.Haradinaj do lejoj ndokende ti shkaterroj vilen luksoze te ndertuar mbi korrupsionin apo rruge te pista,pse nuk e ben publike pasurin ky zoteri qe na hiqet mai “shejt” se Papa ne Vatikan.
Ligjji duhet te jua ngarkoj te gjitha demet matriale,eshte pron e popullit te Kosoves dhe jo e “politikanve”te rruges.
Ngjarjet e sotme jane sa te turpsheme,po aqe edhe te pa asnji moral politik dhe njerzor.
Policia e shtetit dhe strukturat drejtuese kane meriten e pa zevensuesheme ,qe me tolerance e treguar arriten te shmagin skenarin famzi te Ramushit me shoket qe vota e popullit i mbeti ne klase,i la jashte qeverisjes,u rrofte gazi lot sjelles ne parlament ketyre “herojve” te Kosoves qe askush nuk u beson nji fjal.
Veprat e shemtuara te kesaj opozite ne Kosov tashme e kane marre noten negative per para nderkombetareve.
Populli i Kosoves dh bijat dhe bijet ma te mire per çlirimin e Kosoves,sote “komandantet”trima jane kethyer ne shembullin ma te keqe te mundshem.
Eshte e lehte ta fitosh lirin,po eshte shume e veshtir ti gezohesh kesaj lirie!kure dikush me dashje nuk do integrimin e Kosoves ne BE sepse i tremben ndeshkimit ligjor per mekatet dhe gjynahet te bera dje dhe sote.
Mazhoranca qeverisese po tregon pjekuri politike,perballe nji opozites e cila deri edhe me gjak poe kerkon pushtetin.
Demokracia presupozon zbatimin e ligjit,respektimin e rregullave te lojes,demostratat jane norm e demokracis,por pai kaluar kufit si ne rastin e sotem deri me lande molotove e sende te forta.
Ne demokraci ligji eshte i shejt,kushe kerkon ta dhunoj, do marri po ndeshkimin ligjor.
Kosoves i duhet nji opozit e dialogut konstruktiv,jo nji opozit vulgare siçe eshte mejrisht kjo aktualia,populli te mose bie kurre pse e krimit te organizuar,destabilizimi eshte pushka vrastare per integrimet Europiane te vete Kosoves.


Nëse klikoni reklamën, këta paguajnë 0,000001 $ ... Bukur ë? :-) -- Thanks!

LINI NJË KOMENT

Ju lutem, futni komentin tuaj!
Ju lutem, futni emrin tuaj këtu