KOHË TË TURPSHME PO KALOJMË

0
800
Loading...
Nëse klikoni reklamën, këta paguajnë për faqen time 0,000001 dollar... Bukur ë? :-)

Gjin Musa

Dikur i kemi thanë vetit shqiptar dhe jemi krenuarë, pa dashur te paragjykojm kohen moniste,me te mirat dhe te keqijat e veta.
Po nuk kishim ndigjuar shpifje dhe rrena te kesi soji siç ndigjojme sot.
Thone se fares keqe i ashte pa sherri brez mbase brezi, e kjo tashti na ka zane rrugen dhe frymen.
Politikanet e felliqur moralishte, te pa ndershem, rrenacak dhe shpifes, na kane bere te ndihemi keqe qe jemi shqiptar.
Po kure nga mengjesi deri ne dark politikan mjerana felliqin nga goja, vene pergjuesa, na publikojnë vidio porno te modifikuara keta kelyshe te ndyre, qe po perdhosin voten e elektoratit qe i votoj.

Ne keto kohe te veshtira kemi nji opozit nder ma te turpshemet ne Europ dhe bote.
Nuk lane gja pa shpifur per krye bashkiakun e Kavajes, po kushe kerkon te nxi tjeret e zeza e prek ne votren e vete.
Sali Berisha dhe ushtaret e SHQUPIT po mai spikaturi ne shpifjet e fundit z. Alibeji, po sado qe mundohet t’i hyje ne zemer Berishes, ai po del bythe jashte, i lumet z. Roshi jua perplasi ne fetyre, paftyresin shpifseve te SHQUP-it.

Tani po vertetohet fjala e urte e popullit se rrena i ka kamet e shkurta, ku do futen Saliu dhe horat rrethe tije qe vetem shpifin, tani duhet te perbadhen me drejtesin shqiptare e pse jo te denancohen ne gjykaten e Strasburgut.
Disa paliaco ‘analista’ na servirin vidio seksi ‘ku jane’ ku jetojn keta te pa fetyre, qe kerkojn te shkaterrojn familje, te degradojn moralisht njerz me integritet, po perseri keta duhen te perbadhen me drejtesin per shpifje me pasoja te renda per jeten ne familje.

Presidenti i rep, çfare tagri ka qe mbane penge karrigen e presidentit, kukulle e krimit Berishian dhe SHQUPIT.
PROKURORIA DHE DREJTESIA TE BLERE NGA BOTA E KRIMIT’kjo eshte shqiperia aktuale, e mbytur ne krime me jete njerzore dhe me korrupsionin ekonomik.

Kryetari i kuvendit Ilir Meta e di mire se çfare e pret nga reforma ne drejtesi’.
Parlamenti duhet te miratoj nji ligje te posacem, qe cilin do qe shpife qofte ne adres te nji qytetari te thjesht te denohet me te gjithe forcen e shtetit.

Shqiperia po perjeton kohe vertet te turpsheme,nderkombetaret vetem heshtin, nji heshtje qe po ju jepe ne menyren ma legjitime qe keqe bersit te veprojn pa frge mrena teritorit te shqiperis.
Reformen ne drejtesi kushe e mbane penge’ Sali Berisha me Ilir Meten apo me ndonji agjentur nga jashte.
Ma keshtu nuk qeveriset vendi, o ligje dhe disiplin parlamentare, ose te shperbehet parlamenti, ky nuk eshte parlament legjitim, sepse e ka degjeneruar opozita mjerane e shqiperisë.

Te jetojm me jeten e turpit, apo te bejme reformen ne drejtesi, kush i frigohet tashma dihen dhe si te ketidhe te largiohen nga politika, shpifsit dhe mashtruesi, ata qe na paraqesin vidio ne boten e seksit.
Mjerim, kure i pa ndershemi te bene moral, hapu toke na perlaj brenda.
Ne se po vazhdojme keshtu po humbasin itegritetin per shqiptar.


Nëse klikoni reklamën, këta paguajnë për faqen time 0,000001 dollar... Bukur ë? :-)

LINI NJË KOMENT

Ju lutem, futni komentin tuaj!
Ju lutem, futni emrin tuaj këtu