Kjo opozitë është fytyra e krimit dhe e destabilizimit politik!

0
503
Po ngarkohet...

Gjin Musa

Opozita shqiptare mbasi perfundoj emisionin ne Kosov, duke e bere opoziten viktim te krimit dhe te destabilitet politik, duke djegur dhe shkaterruar pasurit e qytetarve te pa fajshem.
Krye krimineli Sali Berisha, i perbetuar per te realizuar me ç’do çmim, destabilitetin politik ne Shqiperi, Kosovë dhe Maqedoni, lufta per pushtet, lufte per jete a vdekje.
Opozita shqiptare tashma eshte ne mese te kater rrugeve, fonde per mitingje dhe greva nuk ka.
Shkaterrimi i Lazaratit dhei plantacioneve te hashashit ne te gjithe shqiperin,e kane çoroditur krye kriminelin Berisha dhe oborrtaret e tije.
Milonat qe vinin lume kure ishin ne pushtet i mori lumi, situat e rende per nji opozit tersishte e inkriminuar.
Berisha eshte strumbullari i te keqes ne shqiperi, kete e dine te gjithe nderkombetaret, Serbo, Rusi Berisha kerkon me ç’do kushte edhe nji 97 te dyte.
Po mire qe ky poi fryn zjarrit, po qeveria dhe parlamenti pse heshtin?Kujt poi frigohen qe nuk marrin si te arrestuar Sali Berishen,ozefina Topallin, Arben Imamin, Ridvan Boden e deri tek qyrraveci Edi Paloka.
PD ka nji kryetar formal, nji njeri qe mbi te rendojn akuzat ma te renda, vedhje dhe deri tradhti kombetare “Kryetari i opozites”bashekrimineli i S. Berishes me 21 janar!ja kushe eshte opozita e sotme e cila ka dalur nga vetevetja, ju mungon logjika e debatit, i frgesohen shtetit ligjor.

Po keshtu do integrohemi ne Europë?
Ase qe duhet menduar qe jemi te gatshem per te hapur negociatat me BE.
Populli shqiptare duhet ta kuptoj se politiken shqiptare poe bene pise nji Sali me çetniket e krimit.
Sote treguan pa fetyresin e radhes,treguan qe jane ushtar te Saliut,Luli vetem ka kumonen,po rrumin ja luan ujku Sali Berisha.
Po harrove o populle shqiptare, se ç’fare i beri shqiperis ne kohen qe ishte president ky Sali banditi, vrau dhe dogji shqiperin dhe shqiptaret,ju kujtohet se ç’fare i beri shqiperis ne tete vite te qeverisjes kriminale.
Ndertime pa asnji kriter,mjafton te jeshe votues i Saliut,sote flasin permbytjet ne ç’do cep te shqiperis.
“Ndertoje rruge qe kushtuan aqe sa nuk do ti perballonte Gjermania keto shpenzime kriminale ne kurriz te popullit.
Po ky kriminel ndertoj Gerdecin,histori qe nuk do komente, po pasurimi i familjes se “Gadafit” te shqiperis S.Berisha,zaptime dhe vjedhje te Jozefina Topallit qe fillojn nga Laçi i Kurbinit, Nenshkoder e Velipoj e deri ne Razem,kui mori te gjithe keta miliona shikja e Shkodres?

Po ngarkohet...
Nëse klikoni reklamën, këta paguajnë 0,000001 $ ... Bukur ë? :-) -- Thanks!

Ndertohet Lanfilli i Bushatit, kushe e administron, ku shkojn miljonat, pse u mbylle çeshtja penale ne gjykaten e Shkodres? ç’fare pret qeveria qe nuk i hyne kontrollit deri ne detaje,biles ka njeri me pushtet qe akuzohet per perfeshirje ne boten e krimit korruptiv, pse keshtu z. Kryeminister poe lejoni opoziten dhe hajdutet te çorodisin opinjonin publik.
Me kete opozit nuk ka rehati jeta politike dhe socialene vende.

Mazhoranca aktuale duhet qe me te gjithe forcen e ligjit te veproje, te verefikoj dosjet e drogaxhijeve te PD.
Ne se juve si mazhoranc keni marre persiper ndertimin e shtetit ligjor,athere veproni ne perputhje me ligjet dhe kushtetuten,ne te kundert hapni rruge zgjedhjeve te parakohsheme,keshtu po na qeshe bota,BE po bene sehire me politiken e rrugaçris ne sallen ku prodhohen ligje,ke miratohen dekrete,po edhe mundet te prangoset dikush po ne kete salle!Pse kjo plogeshti,pse ky tolerim me Sali Berishen?apo prisni qe kryekrimineli te pregadis edhe nji 97 te dyte… vertet flitet neper Tiran se e kane frige arrestimin e Berishes! e turpsheme te mose prangoset njeriu qe shqiperin e veshi ne te zeza.

Mose valle ndikon Serbia permes Rusis qe Saliu te mos preket,pasi eshte nene urdhrat e tyre.
Z.Kryeminister i vendit tim, ka ardhur koha te flasesh me gjuhen e ligjite, parlamenti eshte kethyer ne nji sken turpi qe ne ditet e para e deri me sot.
Ilir Meta pse rri kryetar i parlamentit kure nuk ka force? tashma durimi ka marre funde,populli pret nji ndryshim ligor dhe kushtetues,bolle me fjal boshe dhe mashtrime.
Per sa kohe qe nuk ka arrestime te peshqeve te medhej, per aqe kohe sa qeveria nuk vepron me forcen e ligjit opozita po gjen sheshe dhe po bene persheshe.

Kujt i leverdis kjo klim politike ne vend?
Shqiperia po shkon drejte nji qeverisje te pa qeveri legjitime,parlamenti nuk ka tagrin te beje ligje dhe ndryshime ne kushtetut, kjo duket sheshit,parlamentin e sundon Sali Berisha,e sundon baba i krimit ekonomik dhe politik, njeriu i vrasjeve mafioze, ky quhet Sali Serbia qe po trondit politiken shqiptare,po degradon presidentin e republikes, ka bere pron te veten Partin Demokratike. Ja ku eshte ujku, kur te tjeret kerkojn gjurmet…

E mertojn shqiptaret dhe shqiperia kete ndeshkim, kete faqe te zeze perpara nderkomtareve? Kushe mundet te nai pergjigjet kesaj pyetje o populle?25 vite,vrasje,krime dhe mashtrim, korrupsion dhe ky avaz vazhdon, prandaj opozita e Saliut dhe Jozefines ju bien me grushte tovolinave,po keshtu do vazhdojn, per aqe kohe qe ligji nuk vepron.


Nëse klikoni reklamën, këta paguajnë 0,000001 $ ... Bukur ë? :-) -- Thanks!

LINI NJË KOMENT

Ju lutem, futni komentin tuaj!
Ju lutem, futni emrin tuaj këtu