Kjo është Partia “Demokratike” dhe paftyrësia e saj

0
481

Gjin Musa, gazetar dhe analist i pamvarur.

Nuk ka shqiptar, te majte apo te djathte, qe nuk ka vene duart ne koke, kur ka degjuar te flasi perpara keshillit te BE, deputetin e PD te pa fetyrin Aldo Bumçi, te beje thirrje per mos hapjen e negociatave te BE-së me qeverinë shqiptare.

Po kjo force politike mban pergjegjesin per mos integrimin e Shqiperisë ne BE, perpara Rumanisë dhe shteteve tjera.
Ishte ishe presidenti Sali Berisha qe ne vitin 1997 ia preu gjymtyret Shqiperisë, me piramidat dhe rebelimin popullor, ku Shqiperia u çmobilizue totalisht, ndodhi ajo qe nuk kishte ndollur ne asnji vende te Europes dhe ma gjere.

Sali Berisha eshte njeriu numer nji qe duhet ta ndeshkoje historia si politikani anti shqiptar.
Partia Demokratike, nji force politike qe do vetem pushtet, per pushtetaret e vet, e provuar ne tete vitet e qeverisjes se vendit nga 2005 deri ne qershor te 2013 ku vota popullore e permbysi diktatorin, anti shqiptarin, vrastarin dhe krye banditi i vjedhjeve te pasurive kombetare.

Parti Demokratike kurre nuk ka qene per perparimin e vendit, ne te gjithe qeverisjen e saje ka qene vetem mashtruese, fryhej me ndertimin e rrugeve!kishte te drejte, sepse aty villeshin miljardat, ju kujtohet ministri i “suksesshem” Lulzim Basha, me nji te rene te laosit dhe vidheshin mbi 230 miljon dollarë ne rrugen e kombit.

Po ne aytostrada e super strada vidheje me these, trasta kishte dalur mode.
Vampiret e PD-së, qe ishin ne kabinetin Berisha u bene milioner, shiten, vodhen dhe privatizuan ç’farë ju pelqeje.
Ramja ne opozit, “largimi” i Saliut nga kreu i pd,ardhja ne krye te PD e Lulzim Bashes i vuri qullin e zi selis se shqupit.
Po kjo a bahet?


Te shkoshe ne Bruksel me sy ne balle e te bashe hatanë, kjo eshte kulmi i mulmit te poshtersis.
Te luftosh popullin tane vendin tand, gjoja per te fituar nji fare krebiliteti perpara nderkombetareve! Nji loje e dalur mode per keshillin e BE.
Partia Demokratike zbuloje ate qe shqiptaret nuk e besonin,po ja ku u be realitet. Te tradhtoshe lirin e popullit tane, do thotë ke tradhtuar atdheun dhe kombin, i ke vene kazmen demokracis, po fatmiresisht politika Europiane ishte ngopur me rrenat dhe mashtimet e Berishes.
Tete vite orvatje, per ta ngadalsuar integrimin ne BE.


Jane doreshkrime te shumta, qe mbajn autorsinë time, ku hapur i jame kunderven politikes Berishiane, si nji politik dashakeqase me politiken Amerikane dhe ate te BE.
Nderkombetaret ne takimet me Berishen lemeriteshin nga premtimet dhe mashtrimet qe ju afronte nderkombetareve Sali Berisha.

Ngjarjet teper te renda ne tete vitet e qeverisjes e kishin nxjerre zbuluar qeverin Berisha.
Gerdeci, 21 janari, shitja apo falja e kufive detar Greqis, po ashtu partofoli i Metes ishin alarmante per BE dhe SHBA, PO SALA NUK PYETI PER TA PO ASHTU EDHE NDERKOMBETARET JA VUNE VIJEN E KUQE BERISHES.

Jemi ne fund te vitit 2016, pra plot 26 vjete qe presim jashte dyereve te BE!
Sot me pa turpsin ma te madhe Lulzim Basha, bariu i Saliut ka kurajon te hapi gojen per integrimin e vendit ne BE.

Partia demokratike e ka pare djellin e demokracis si varre per veten e tyre.
Njerzit me te shkuar diktatorjale nuk e mbajnë dot xhaketen e demokracis, komunisti Berisha kishte grumbulluar rrethe vetes pjellen e diktatures, bijtë e diktatoreve, po keta pasi i kishte rrahur dhe dhunuar i kishte perjashtuar, ju dha rrugat!po shpejte i thirri te “reabilituarit” e “demokracis” trimat qe kercyen mbi tanke, si “gjenerali” i jugut Arben Imamie sa si Genc Pollo e Dritanet e Dritanet qe ju veshen shqiperia qe nga veriu deri ne juge dhe nuk i lane pasuri pai vjedhur apo shitur kjo ishte dje partia demokratike, po kjo e sotmja eshte partia e Faqes se Zeze, nuk di si munden te qendrojn ne ate shtepi demokratet qe kane pake gjak shqiptari.

I lumet deputetes Majlinda Bregu, nuk pranoje te shkeli mbi te ardhmen e vendit te vete, nuk zbatoj urdherat e UDEBES ku ne Tiranë i perfaqeson Sali Berisha dhe Lulzim Basha se bashku me dizenjatoren Jozefina Topalli.

Aty eshte nji grup parlamentar, po eshte grupi i bllokimit te integrimit te shqiperis ne BE.
Te preseshe ndonji te mire nga Edi Paloka, Arben Ristani, Flamur Ndoka e Aldo Bumçi, Jozefina Topalli qe fshihet si struci mbase kriminelit Sali Berisha.

Kjo parti politike, duhet te shperbehet orgjentishte, demokratet e vertet duhet ta reformojn Partin e studenteve te dhjetorit, e grabiten, ja njollosen emerin kelyshet qe sot nuk duan integrimin e Shqiptareve ne BE.

Partia demokratike, me Sali Berishen dhe Lulzim Bashen, tashma eshte e vdekur klinikisht perpara popullit Shqiptare, populli doi peshty ne sy kriminelet e demokracis, mjafte e perçmuat kete populle, e vodhet, e vrate, e shitet, e mbytet ne borçe dha keni akoma tager te flisni?

Turpi jua ka mbuluar fetyrat, populli do ju gjykoje.

LINI NJË KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here