Ka opozitë, ka nji kryetar opozite, qe tashma ligjëron i trembur, i çoroditur, si bylbyli i SHQUP-it, Lulzim Basha

0
489

Gjin Musa, gazetar

Sot reforma ne drejtesi ka hyre ne binaret e saj, po mjerisht kupola e Berishes tani eshte ne ankth! Drejtesia do te beje drejtesi. Mjafte drejtesia Berishiane prej 12 vitesh, dosjet e krimit flinin ne zyrat e prokuroris.

Pse keni frige o Luli?
Konferencat perpara mikrofonve te gazetareve, i keni si meshtari uraten.
Dile, rreje dhe mashtro! Po kush ju beson? Cili popull? Demokrat a socialiste ju njofin per krimet teper te renda, dhe te pa denuara deri me sot.

Le t’i kujtojmë Lulit, qe i “digjet” shpirti per reformen ne drejtesi,sot dele dhe flete perroçka me pa turpesin ma te madhe,aje ti Lulzim Basha qe drejtesis te marrur penge nga Berishizmi te shpetoj per hajnin e shekullit, pse nuk del publikisht nese je “demokrat” dhe t’i kerkosh fale popullit shqiptar, vete Partis Demokratike se ti je i marrur penge nga Sali Berisha. Turpesia nuk ka fetyre, prandaj flisni prroçkulla qesharake.

Ju frigoheni sepse bota e krimit ju ka fundosur atje ku nuk keni shpetim.
Prokuror dhe gjygjetarë, qe ju sot i keni korruptuar, neser do ju dalin deshmitar perpara drejtesis, secili kerkon t’i shpetojë pergjegjesisë penale. Ju harroni se jeni me dosje te shekullit pau gjykuar akoma.

Fale nderkombetareve dhe politikes se te majtes, qe po behet ma s’fundi nji reform ne drejtesi, te çlirohen shqiptaret nga mafia kriminale e Sali Berishes dhe Fatmir Mediut, bashkeortaket e Gerdecit, te ndihmuar nga ishe ministri i drejtesis te aso kohe i cili groposi provat dhe faktet trishtuese te Gerdecit.

Po z.Aldo Bumçi harron se jane 26 viktima qe kerkojn drejtesin, ti nuk e shuan ma kete realitet trishtues, prandaj drejtesia do te ndeshkoje shpejte si fallsifikator dhe shperdorim i postit zyrtar, kur tu vi litari ne fyte, ju faturen do ja faturoni Sali Berishes, kete e di mire Saliu, prandaj u pupurishe qe me çdo çmim ta shkaterronte reformen ne drejtesi.

Luli qe flete per pushtetaret e te majtes ne çdo konferen shtypi, pse nuk flete per korrupsionin tete vjeçar, pse nuk moret guximin nji here te veteme tu kerkonit falje shqiptareve, per shkaterrimin total te ekonomisë, ushtrisë, policisë dhe te gjithe strukturave shtetrore.

Pse o “Demokrat” i pa demokraci nuk flisni per kolegun tuaj Fatmir Mediun i denuar ne Milano si trafikant droge, fallsifikator i pasaportes, pse kjo heshtje? Te shashe kundershtarin kesi soji nuk mundet te ndodhi askundi.

Ju po perjetoni ditet ma te trishta te jetes tuaj politike dhe qytetare, ju jeni ushtaret e kryeMilosheviçit Sali Berisha qe nuk ju bindeni keshillave te BE dhe SHBA, nji praktik e njohur nga gjyshi i SHQUP-it, prandaj jemi ketu ku jemi, se ju kurre nuk deshet drejtesi dhe ase demokraci, ju deshet vila luksoze dhe milarda ku me shume zelle ju mbronte drejtesia e Gjin Gjonve, ku SALI BERISHA eshte i lidhur si mishi me kocken ne boten kriminale.

Tani kupola e KLD me Bujarin ne krye jane te kryqezuar!
Sote kreu i”shtetit” Bujar Nishani vetem heshte, struket, nuk arriti ta realizoj anrren kriminale, ta kishte drejtesin nene thonjet e Berishes, sot i deshtoj çdo anerre “burrit” te shtetit qe ishte betuar ne gjunje perpara Saliut se qeverin Rama do ta luftone me te gjitha mjetet, kishte anerre edhe ti burgoste, kapteri qe dikur me arme ne dore mbronte bustin e diktatorit, sot kerkon te fundos policin e shtetit, drejtuesit e saje, ku ndodhe nji gje e ketille nga Presidenti i shtetit?

Jo askund perveçse ne shqiperin diktatoriale, te marrur penge nga nji komunist i s’ter betuar per te shkaterruar shqiperin, rendin dhe ushtrin ashtu si ne 97, po kesaj here nuk mundi “trimi” qe kerkoj te jete i perjetshem ne politik, sot Berisha ka vdekur klinikisht, ai e di forte mire, se bashke ortaket e tije do ja faturojn te gjitha krimet ekonomike dhe njerzore… ketu merre fund karjera kriminale e Berishianve.

Po Partia Demokratike do bjeri ne fundin e pa shpetim?Une them se demokratet e vetrte do din te organizohen,
dhe te groposin ata qe i groposen ne keto 26 vite.
Beteja e nderkombetareve per ta bere shqiperin nji shtet ligjor tashma eshte bere realitet, nuk ka rruge te mesmepopulli do integrimin, do ndeshkimin e ketyre miliarderve te terbuar, qe farferuan jeten e popullit ne keto 26 vite “demokraci”.

Te faleminderit Amerikë, i falemi nderit BE-së, qe nuk u kursye ne kete betej per jete a vdekje, nji betej me shpifje dhe sharje, po sote gojet e liga jane kyçur.

LINI NJË KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here