Intervist me z. Marjan Gryka, kjo eshte e verteta e pamohuesheme rreth vrasjes se pishtarit te demokracisë z. Azem Hajdari.

0
1482
Po ngarkohet...

Intervistoj Gazetar. Gjin Musa

1. Z. Gryka pershendetje dhe mireseerdhet ne kete intervistë, juve jeni njeriu qe nuk keni reshtur s’foluri per vrasjen e z. Azem Hajdari, biles jeni akuzues i drejteperdrejt i S. Berishes.
Cila eshte e verteta e vrasjes ne bindjen tuaj?

1. Eshte krejt normale per mua jo vetem te mos rresht se foluri dhe akuzuari por te mos i tradhtoj kurre Shqiptaret dhe idealet e mija, dua sot tju sqaroj se si gjerat rrjedhin aty ku Drejtesia ngelet peng i politikes. Jam i vetmi person fizik juridik politik i mandatuar me emrin e Azem Hajdarit pra Kryetari i Shoqates Azem Hajdari dhe e kam akuzuar Sali Berishen publikisht si i perlyer ne vrasjen e Azem Hajdarit i kam drejtuar gishtin per 15 vite duke e akuzuar si organizatorin kryesor te kesaj vrasje i kam dhene jo vetem atij por edhe Drejtesise se munguar fakte dhe pista qe askush nuk i dinte apo degjuar me pare mirepo duke e ditur me se miri se Drejtesia ne Shqiperi eshte vete krimi kam pritur me qetesi ndonje reagim te Sali Berishes po te kishte kellqe nje nder akuzat qe i kam bere te dilte dhe ti kundershtonte dhe as qe ka pasur burrerine guximin apo moralin te dilte publikisht te jepte pak fryme kujtese per te gjithe ata qe u pushkatuan ne PD per 20 vite,cuditerisht ne realitet krimi dhe krimineli jane te pandare qe do te thote sapo foli Izet Haxhia ish badigardi i ketij politikani te akuzuar sapo Izeti tha se Sali Berisha e vrau Azemin pas dy diteve Berisha doli direkt dhe tha te kunderten duke thene se vllezerit Haxhia jane vrasesit e Azemit pra Saliu reagoj direkt sepse niveli i tyre nuk njeh Drejtesi por replika rrugesh kanunesh dhe allatropojanshe!,dhe ne coftese deri dje isha i pergaditur per nje pergj me fakte qe do cuditej Shqiperia por edhe vete Salimanet po te reagonte kunder meje Saliu,sot jam i vetdijshem se une nuk kam nivel te replikoje me kriminele pasi krimineli replikon vetem me krimin e nivelin e tij, Saliu, Izeti, ndersa une pres me durim qe ky pushkatues komunist me emrin Sali Berisha te shkoje nje dite perpara Drejtesise dhe atje tja perplasim ne fytyre te gjitha cka bere mbi kete popull mbi kete Shqiperi here duke e vrare e here duke e djeg, eshte koha sot me shume se kurre te pyesim veten ky Bashkim Europian kjo Drejtesi europiane a e ka pasur ndonje here seriozisht se duan Drejtesi dhe shtet ne Shqiperi,?,une kete nuk e besoj se nuk kam se si te kesh sot Gjykate tet Drejtave te Njeriut te kesh sot Gjykaten e HAGES dhe te mos kete asnje reagim per arrestimin e ketyre krimineleve qe mbajne peng vendin,poashtu edhe sot gjoja me reformen ne Drejtesi eshte thjeshte nje loje pimpongu ne tavolinat e politikaneve tane dhe atyre te huaj se si mundet te bejne Drejtesi ata qe e vrane shpresen e kesaj Drejtesie per gjithe keto vite keta politikane e dine edhe vete se cfare dosjesh jane depozituar tek Nderkombetaret per ta ,per Gerdecin,21 Janarin Trebicken e me radhe,atehere pse nuk reagon askush pse nuk ka reagime per te dhene Drejtesi por gjoja do behet reforme po te behet reforme ne Drejtesi Shqiperia ngel pa parlament dhe pa gjykates e prokuror qe e kane pseudonimin LUKSI kete emer jua ka vene populli,qe te mos shkeputemi aspak nga tema ne fjale ndjehem shume keq kur mendoj ckane hequr gjithe kto vite anetaret e thjeshte te PD se nder rrethe ku dhane gjithcka dhe e lane me gjak fitoren e zhgenjyer dhe ky gjak qe derdhen ata; komunisti Berisha vetem u tall me sakrificen e tyre gjate ketyre viteve;Sot vendi yne ka me shume se kurre nevoje per arrestime ne Gjykate ne Prokurori ne Politike,ne Ushtri,ne Garde etj kudo ka implikime ne vrasje droge dhe prostiucion,kriminelet lirohen nga burgu me urdher nga lart dhe bejne cdo jave vrasje me pagese askush nuk hape rruge sepse i kap tmerri dhe frika

Po ngarkohet...
Nëse klikoni reklamën, këta paguajnë 0,000001 $ ... Bukur ë? :-) -- Thanks!

2. Juve keni jetuar pran te ndjerit A.Hajdari,si ishte nga shpirti?pseu konfrontue me Berishen?

2. Azem Hajdari e kishte shpirtin e bardhe dhe mal te madh e jo vetem per elektoratin qe e votonte e jo vetem per ne qe jetonim cdo moment me te por zemra e Azemit ishte e madhe per te gjithe Shqiptaret dhe kjo zemer nga e gezuar qe u rrezua kominizmi, kjo zemer filloj te lendohej nga dita ne dite me qeverisjen e pare te PD se qe vete Azemi themeloi ku kjo parti filloj te kthehej ne nje babezi te vertete po arrinte deri aty qe Presidenti i Republikes i asaj kohe i dale nga PD Sali Berisha filloj sulm ekstrem ndaj Liderit te Dhjetorit Azem Hajdari,pra partia e pare pluraliste ne vend po ndiqte rrugen komuniste me ne krye Sali Berishen,ku deri ne ato vite ishin vrare Arben Broci Bujar Kaloshi Abdyl Matoshi dhe pyetja ishte kush e ka radhen pas ketyre qe do te thoshte komunistet vazhdonin te vrisnin e te hakmereshin,por edhe zhvillonin bizneset e tyre me ane te kordinatorit te tyre Pjeter Abnori ne embargon e karburanteve ku Berisha bente biznes me Miloshevicin dhe Arkanin dhe kryetari i SHISH Gazidede ishte projektuesi i vrasjeve ne leter me urdher te Saliut,kete kundrabande e denoncoj publikisht ne parlament Azem Hajdari dhe e cuajti parlamentin tregti e zeze ne dam te shqiptareve ne Kosove ku nder te tjera ju tha,e gjithe bota ja ka mbyllur dyert Miloshevicit ndersa ju beni biznes me te dhe une Azem Hajdari ju pyes sot pse po e beni kete,pse po e vrisni Kosoven,pse ju frikeson Cameria pse nuk zbatoni ato cfare SHBA JU DHA MBESHTETJE MAKSIMALE TE PERNDJEKRURVE DHE SHQIPTAREVE KUDO? dhe pas ketij fjalimi te ashper kur dolem ne kafe Azemi i tha nje kolegu deputet B,K,,e di qe eshte merzit shume byroja komuniste me mua por une nuk ndalem dhe ju skeni zgjidhje tjeter perveq pabesise!!,,dhe pas kesaj Sali Berisha me lakejt e tij cfareeeee nuk kane genjyer e shpifur per Azemin per te demtuar figuren e tij,cfare nuk shkruante gazeta RD me urdher te Saliut derisa i thane Azemit edhe agjent pastaj kundrabandist etj,biles kohet e fundit Saliu me UDB shat e tij me qellim ju thote kur beni artikuj futeni qe gjoja ka qene edhe Azemi ne kundrabanden tone etj,pastaj nuk po i ecnin skenaret dhe pabesite dhe doli tek vrasjet,dhe hodhi skenarin per ta perplas me Haklajt e Tropojes Azemin duke i derguar fjale se Azemi ju ka vrare vellane etj pra Sali Berisha cfare nuk po kurdiste,dhe tek vrasja e Azemit doli pasi e perjashtoj Azemin si deputet i PD se si anetare i kryesise se PD se por edhe nga cdo funksion tjeter pra e hodhi ne rruge per ta pas me te lehte vrasjen e tij,mirepo Azemi e kishte detyrim burreror nje sqarim me plakun e haklajve sepse ato po i perdorte politika!,dhe plaku i haklajve mberriti ne zyren e Azemit ku u sqarua cdo gje dhe u inqizua cdo detaje dhe tani dihej kush fshihej pas kesaj pabesie per te krijuar vrasje te tjera pasi deri ne ate moment ishin vrare 150 djlem ne tropoje dhe nje kasete e mori plaku dhe nje e mbajtem nenune e kam deklaruar dhe e deklaroj me pergjithsi te plote se Haklajt me 12 shtator erdhen te vrasin Sali Berishen e jo Azemin pasi ate nate Azemi ishte ne Fier dhe po ta kishin ate plan do ta vrisnin pa mberritjen e tij tek PD ,poor edhe kur mberriti Azemi tek PD tek selia Fatmir Haklaj dhe pushkatuesit e tjere ishin aty dhe Azemi ju kaloj ne kembe mu para syve pse nuk e gjuajten apooo te pakten ti flisnin, poashtu Azemi u fut ne kafe per 15 min ndejti aty pse nuk e gjuajten,,,???!,jo jo Haklajt kishin pune vetem me Sali Berishen dhe une sot i drejtohem perseri Sali Berishes kush eshte personi qe urdherove per ti merre Azemit telf pasi Azemi u rrezua nga plumbat,,pse nuk shkove asnje dite perpara drejtesise per vrasjen e Liderit te Dhjetorit pasi jeni thirrur disa here,pse per 8 vite qeverisje ne postin e kryeministrit nuk guxove te rihapesh ceshtjen Hajdari,as edhe nje kerkese me shkrim nuk u be,pse PD qe ne vitin 1998 kur u vra Azemi nuk ka bere cofte edhe nje kerkese te vetme me shkrim ne prokurori e asgjekundi per rihapjen e ceshtjes Hajdari,pse ti Sali Berisha nuk e zbardh kaseten e plote qe i more ne spital Zenel Nezes te plagosur por genjeve shqiptaret e ju the e cova tek ambasada e SHBA se ,ti por edhe gazetari yt! Ylli Rakipi deshmitar dhe inqizues i kesaj kasete pse nuk e zbardhi ate kasete publikisht pasi i plagosuri ka folur ne momente duke kujtuar se po vdes e duke mos ditur cpo ndodh mirepo ne ate kasete ai ka thene cdo detaje ckane thene pushkatuesit per ty,ckane thene Genc Pollo etj qe e futen ne kuth Azemin e nxoren ne prite ne ate kaseste eshte thene gjithcka cfare kane biseduar ne PD me Azemin organizatoret e vrasjes se tij por edhe cka thene vete Azemi para se te dilte pooor edhe cju ka thene cunave para se ta vrisnin,dil Sali Berisha e publiko kaseten se pas saj kaseta te tjera per ty dalin!!,e pyes sot Sali Berishen cfare pazari bere me Arben Imamin para vrasjes se Aazemit,pse takoj Arben Imami pushkatuesit perpara vrasjes,ku pas vrasjes se Azemit ti i dhe shperblimin dhe e vure minister Mbrojtje!!Ne e dime se drejtesia ne Shqiperi ka vdekur dhe je burrnuar me vrasje ti Sali dhe ca lepuj qe krihen si Luane,Sot ti Sali je prokuror dhe president i republikes sot ti je Kuliqi i kontrollit te shtetit sot ti vazhdon dhe kercenon me fortezat e tua pasi fatkeqsisht Shqiptaret votuan Edi Ramen per kryeminister qe cdo dite shikon Remzi Hoxhen ne enderr por nuk e permend dot,shikon Gerdecin dhe nuk e permend dot,me paturpesine me te madhe perkujton 21 janarin qe i beri Metes akuzat me te renda dhe Saliut dhe sot qeveris bashke me te,sot shikon ne enderr Artan Santon dhe pin kafe e han dreka me vrasesit,dhe shijon detin me Fullanet vrases te Santos,dhe si nje kryeminister i deshtuar shume shpejt te futi historia ne rreshtin e Saliut ku bashkarisht si shume te tjera cpermendem me siper vrate dhe mbuluat Sokol Olldashin duke bere tre ekspertiza,nje nga organizatoret,nje nga vrasesit pas aksidentit vrases! dhe nje te policise qe mberriti pasi ishte pastruar cdo gje,,,,

3. E kujton largimin e Azemit dhe shkuarjen e tij tek gazeta “Koha Jone” e drejtuar nga z.Nikoll Lesi, pse ndodhi ky largim provizor i z. Hajdari?

3. Pasi Saliu nuk po ndalte sulmet ndaj Azemit dhe rrahjet e gazetareve te Koha Jone,Azem Hajdari beri levizjen e duhur tamam si nje burre duke mos marre parasysh asgje dhe u be tek gazeta Koha Jone anetar Bordi drejtues dhe doli haptazi ne brojtje te mediave te lira,dhe ne darke ne nje kafe Azemi me tha se jeta e Nikoll L esit eshte ne rrezik tropojanet duan ta godasin per vdekje me urdher te Saliut pra me urdher te Presidentit te Republikes dhe ne o Marjan duhet ta mbrojme duhet cdo dite shkojme ta marrim tek shtepia e ta sjellim tek gazeta kur dilnim ne me arme ne dore te mernim Nikollen ta hypnim ne makine komshite e Nikolles shikonin te tmerruar pasi pallati i Lesit ishte i rrethuar nga SHIKU i GAZIDEDES dhe badigardet shteteror dhe privat te Saliut pra nje shtet i degraduar qe vetem kerkonte eleminime dhe goditje ndaj mediave,Azemi i thonte Nikolles rri i qete se pa me ndodh gja mu nuk te ndodh gja ty dhe nje nate sapo cuam Nikollen ne shtepi dikush e mori Azemin ne telef dhe i tha a mundesh me u ndalu pak se jemi ne makine pas teje,ne kete moment Azemi tha Mbushni armet se du me u ul me i taku i thash rri i qete dhe mos luj pa u ul neve,u ula une i hapa deren Azemit dhe me automatike e granata ju drejtuam grupit qe na telf ishin Izet Haxhia dhe do tropojane te tjere qe nuk po jua jap emrat por sot rrine cdo dite pina kafe ne 15 katesh dhe ne mes te tyre qendronte edhe nje tropojan qe jetonte ne Shkoder Esat Valbona dhe Izeti i tha Azemit kur thote Marshalli me elan Nikollen duhet me e lane o Azem se ndryshe dahesh keq,Azemi i tha veq i vdekur e la Nikollen e cofshi burra dilni e me vrisni,njeri pas Izetit tha kem me ju gjujt ta dini se po i hidhni zjarrit benxine,ne kto momente Esat Valbona me thote mu ti je djale i zgjuar largoju ktyre puneve se jane nxef gjakrat pra biseda po u tensiononte cdo moment dhe duke mos pare rrugezgjidhje hodha automatikun ne toke dhe i hoqa dy granatave siguresat dhe ju drejtova duke ju thene shume……….. fjale nder te tjera ne cdo dite do jemi me Nikollen ju lepujt e Berishes dilni e gjuani por kujdes mos ju gjuajme ne perpara dhe direkt u distancuan siq duke ikur me bisht nder shale,dhe fatkeqsisht Azemin gjithmone vetem tropojanet e sulmuan sepse ishte Penicilina skenaristi i cdo gjeje te zeze ,pra ktu kujtova nje nder ditet qe mbronim Nikollen sepse kami kaluar shume te tilla,me pas Azemi beri takim ne ambasaden USA ku denoncoj hapur dhe kerkoj mbrojtjen e Lesit etj,pra ky ishte shteti yne i PD se dhe shteti i Partise qe krijoj e themeloj vete Azem Hajdari,Ne realitet vete Nikolla ishte i tmerruar ku u detyruam ta levizim familjen e tij por edhe te vete Nikolles dhe per kta dhe shume te tjera do ishte mire te fliste vete Nikolla nje dite!

4. Grusht shteti i Berishes ne diten e varrimit te ndjerit Hajdari ishte spontan, apo diçka e para pregaditur dhe pse pikrisht ne diten e lamtumires se pishtarit te demokracis z.Azem Hajdari. Cili eshte shpjegimi i juaj?

4. Grushti i shtetit i asaj dite ishte i parapergaditur me detaje nga e gjithe elita komuniste me ne krye Berishen pasi qe me Skenderbeun hero si Azem Hajdari me ate popullaritet e respekt Shqiptaret nuk kishin pare e degjuar dhe kjo i demtonte organizatoret e kesaj vrasje, pra ky grusht shteti u parapergadit per te ulur sa me poshte figuren e Azemit ku ne te vertete edhe te vrare e kishin frike sikur ishte gjalle! dhe ai grusht shteti u be nga Saliu me tropojanet e tij bashke me disa kosovare te ish Fark,UCK se qe moren pjese ne pushkatimin e Azem Hajdarit dhe Ahmet Krasniqit,…..ate dite sheshet ishin mbushur plot dhe kishin ardhur nga e gjithe bota per te respektuar Liderin e Dhjetorit Azem Hajdarin qe u pushkatua perpara selise se PD se me puc te paster nga vete PD ja mirepo ne partine e Azemit nuk po u pergadisnin per ta respektuar por per te marre pushtetin me dhune me arkivolin e te ndjerit Hajdari dhe keshtu te benin nje rruge e dy pune te degradonin figuren e Azemit ta ulnin sa me poshte dhe pas kesaj te qeverisnin,dhe duke bere homazhe qetesisht si qytetare europiane papritmas u degjua drupi pushkatimi me ne krye Izetin dhe plot tropojane e Kosovare ku therrisnin Hakmarrje Hakmarrje dhe njerezit filluan te qorjentoheshin por Saliu sapo degjoj kto thirrje urdheroj te shkohet nga Kryeministria me arkivol ne krah ky ishte pushtim ndaj heroit kjo ishte ripushkatim per Azemin imagjinoni degradim te menjehershem te situates me qindra plumba bresheri dhe arkivoli me Azemin ngeli i vetem ne shkalla per disa minuta!! pra ky ishte respekti dhe plani i zi qe i beri Saliu heroit te vrare dhe shikohen edhe ne tv e vidio grupet qe udhehiqnin kete plan antishqiptar dhe pasi plani i ndyre i tyre ja arriti qellimit arkivoli i biruar nga plumbat u nis per tek varrezat dhe sot dua te tregoj nje detaje pas kryengritjes qe u dogj kryeministria tropojanet i treguan Saliut se arkivoli eshte me plumba qe do thonte se Azemi u qellua edhe i vdekur pra Azemi mori edhe plumba te tjere ne trup perveq atyre qe mori ne atentat pra Saliu nuk kishte te ngopur mbi Azemin,dhe rruges duke shkuar me urdher te Berishesh e futen ne nje makine ku u be nderrimi i arkivolit dhe i cdo gjeje sepse familjaret e Azemit per dy ore as qe e pane arkivolin pra ky ishte nderimi qe beri PD ja per Liderin e Dhjetorit Azem Hajdari dhe sot e zorshme ta deklarosh por realiteti duhet thene ,ate dite ata qe e pushkatuan me plumba perpara selise se PD se ata e mbajten ne krah duke i dhene plumba edhe i vdekur,ndersa ata qe i organizuan vrasjet ate dite bene respektet e tyre me skenarin poshte te pergaditur mire;

5. Le te rikthehemi tek Marjan Gryka.
Juve ne mose gabohem keni ren pre e nji prite qe donte te ju asgjesonte,si ndodhi dhe pse ky atentat ndaj jushe z.Gryka?

5. Atentati im i sterperfolur ne media me versione te ndryshme,dhe me shpifjet e Sali Berishes e te Jozefina Topallit pasi e moren vesht qe une shpetova dhe nuk kisha vdekur i goditur nga 8 plumba pra nuk ju doli me rrezultat pushkatimi ky atentat ka ardhur direkt pasi Shoqata Azem Hajdari ku une jam kryetari kesaj Shoqate ka kerkuar me shkrim publikisht ish PROKUR SE PERGJITHSHME INA RAMA rihapjen e ceshtjes Hajdari dhe arrestimin e Sali Berishes si deshmitar organizator,dhe si akuzues me emra publik,ku per vrasjen e Azemit akuzon Nanon Gjinushin,Klosin Taulant Dedjen etj. dhe nder te tjera i thame ksaj prokurore jemi ne pritje te pergj dhe te veprimeve nga institucioni juaj:!,pra pas kesa ne oret normale te darkes jo vone me organizuan atentat per te me dhene pergj e kesaj prokuroreje dhe te maskuar si police me dolen perpara dhe me goditen pas kesaj atentatoret jane larguar me skaf nga liqeni i shirokes drejt krahut tjeter dhe kane dale ne Malci te Madhe Koplik,direkt pas kesaj pasi dola nga koma me vjen drejtori i policise e me thote me thuaj vetem nje emer ku dyshon se mistri me mori ne telf e me tha thu them,ku minieter rendi ishte ai qe ishte ne vrasjet e 21 janarit L Basha!,ok ju thashe po ju jap emrin publikisht dhe ata u bene gati dhe une ju thashe ata qe me ben atentatin je ti bashke me ministrin tend!,nga ai moment situata u acarua dhe ekspertiza e Shkodres e dale nga policia lokale doli qe Marjan Gryka eshte qelluar nga njemeter e gjysem distance dhe kjo ekspertize u publikua ne tv ne media derisa gazetari Artan Hoxha e publikoj kudo,pra qeveria doli vrasese,ne kto momente pasi e shfaqi tv rozafa,ATN 1,dhe Antena Nord ne qytetin e Shkodres kete ekspertize te dale nga eksperti i policice Dhori Toti,,me shpejtesi Jozefina Topalli shkarkoj shefin e kesaj ekspertize zotin Toti dhe sollen eksperte te tjere nga tirana!!,pra ekspertiza e dyte ishte Topallshe!,dhe pas kesaj filluan me shpifje per vetplagosje me presione pooor edhe me dergonin figura te larta te partise qe te pranoja poste ta mbyllnim ceshtjen por edhe gojen, dhe vazhdoja luften dhe deklaratat ne media me akuzen kunder tyre,duke e pare se nuk pranoj rreshfetet e Saliut,ata me arrestuan,pra arrestuan njeriun qe e lua me gjak 2 prillin ne Shkoder,Nenkryetarin e shoqates 13 Dhjetori,anetarin e kryesise te PD se dhe arrestuan Presidentin e Pergjithshem te Shoqates Mbarekombetare Azem Hajdari,pra skenaristja e ketij atentati eshte Jozefina me ca Jozef te tjere me forteza sot! dhe pasi me liruan pas nje muaji sepse plaga po rendohej,gjate kasj kohe perseri e njejta gje me propozime karrigeje dhe biznese por une vazhdoja akuzat ndaj tyre dhe kerkoja drejtesi,dhe Saliu duke e pare se ofertat ishin vetem genin e sofres se tij dhe jo timen urdheroj per heren e dyte arrestimin tim,kete rradhe per shpifje ndaj policise pra ndaj atyre qe me vrane!,pra pas atentatit u burgosa dy here sepse Saliu nuk ishte i qete,por mua keto nuk me friksonin por me bene Luan sepse isha mesuar kur ishte Azemi gjalle ,te tilla gjera i bente Sali Berisha edhe Azemit derisa e futi ne kurth,per lene per nje here tjeter kte teme dua te permend nje tropojan emisionar i Saliut ishte drejtorit i burgut te Shenkollit ne Lezhe ku une isha ne spitalin e burgut ,ky eshte zoti Valbona ku sot e njohin te gjithe ky bente te gjitha pazaret e droges qe u fuste ne burg e armeve qe fusnin ne burg te oijeve alkolike etj te lirimit te krimineleve dhe ishte njolle e zeze ne burgjet Shqiptare ku i fuste te burgosurit te thereshin te rrifeshin e te masakroheshin,ky njeri kishte dhene cdo urdher per presione e kercenime kunder meje por une e kuptoja sepse suita e tij dhe ish kusherinjte e tij ishin pjesmarres ne vrasjen e Azem Hajdarit dhe ky nuk mund te degjonte ne burg emrin e Azemit kenget qe vendosnim cdo dite e aq me teper fotot e Azemit qe ishin me shumice te ngjitura ne muret e biruces dhe ky lepur trim provizor ne ora 1 te nates dergonte policet me maska gjoja per kontroll dhe me shkyenin fotot,kam kohe qe pergadis nje artikull per kete ordiner te Saliut por shpejt do ta botojme me detaje te thella!;;;

6. Juve jeni nder te paret qe e keni dikriminuar Berishen, si e njifni dhe ç’fare na thuan per kete “politikan”?

6. Une nuk kam bere kurre diskriminimin e askujt e as te Saliut por gjithmone i jam drejtuar publikut per sqarim dhe organeve perkatese per veprim duke denoncuar vrasesit dhe organizatoret e kesaj vrasje te shekullit e aq me teper per tju thene gjithmone te veteten shqiptareve si President i Shoqates Azem Hajdari dhe fatmiresisht kam qene deshmitare shume gjerave kur Azemi ishte gjalle dhe gezoj sot shume info per figurat e politikes shqiptare ,Sot edhe ne keto dite te lodhura te jetes se tij Berisha kercenon dhe mban peng Drejtesine dhe kjo le te kuptoje shume ku i le te kuptoje cdo qytetari Shqiptar se po munde ruaj veten se ska kush tet mbroj e tet beje derman ku i le te kuptoje brezit te ri se po u rritet kriminela do ti sherbeni mire atdheut po u shkolluat e hapet gojen politika ju vret dhe me buzqeshje jua kujton studenteve te ardhshem qe te rrini urte se edhe Azemi student ishte !! ku jua kujton se diktatura dhe pilatet e saj rrojne sot te pasuruar ku japin rroge fales per vrases me pagese sot keta diktatore kundrabandiste qe me embargon e Arkanit Miloshevic jane kercenuesi dhe vrasesi direkt i popullit,une cdo fjale qe deklaroj sot me pergjithesi te plote ja kam thene edhe kur ishte kryeminister dhe nuk terhiqem kurre perkundrazi kam cte shtoj cdo dite,sot korrniza me e turpshme qe mban karrigen eshte kryeprokurori Adriatik Alla njeriu qe varrosi cdo hetim te gjitha vrasjeve te bujshme te ndodhura vitet qe lame,po te ishte Olldashi vellai i prokurorit a thua do heshte,po te ishte Artan Santo vellai i prokurorit a thua do heshte po te ishte Adriatik Alla i biri i Remzi Hoxhes a thua do kerkonte eshtrat e babait e te hapte hetime apo do ja falje Gazidedez apo Sefgjineve qe mban sot te fshehur Saliu ,por kjo ska nevoje per pergjigje sepse kryeprokurori sot vetem numeron leket dhe ben pazare partiake,Zoti Prokuror cfare ju lidh sot juve direkt me Ardian Fullanin ?? a jeni juve sot nje Bankier e vete Fullani prokuror ? a jeni juve sot ne dijeni se kujt i bejne presion larot e tu per te terhequr akuza e per te mos folur,zoti prokuror cilin rol luajtet juve ne vrasjen e Artan Santos,sot perveq se jeni miku i Fullanit qe e arrestuat vetem qe te mos jete i dyshuari apo i implikuari ne vrasjen e Artan Santos pasi dihet kush e nxori sekretin se clevizje donte te bente Santo e cdosje do hapte,zoti prokuror i pergjithshem a jeni juve sot miku i ngushte i nje pronari gazete dhe pallatesh qe ishin ish oratake me Santon dhe qe kishin grindje perpara se te ndodhte vrasja a eshte sot gazeta e ketij personi apo tv e ketij personi nje dhurate mbeshtetje etj per juve sepse emri i ketij u lakua kudo qe eshte personi kryesor qe ka paguar vrasjen e Artan Santos? ju jo vetem qe nuk e hetuat pergjuat apo thirret pooor sot e keni shume mik dhe ndoshta edhe me teper!!,po qe se mendon se kjo do rrije gjate e fshehur gaboheni!!,zoti prokuror pse nuk keni guximin te rihapni ceshtjen Hajdari pasi Shoqata Azem Hajdari ju ka bere kerkese publike juridike pse nuk keni kurajo te ktheni pergjigje eshte fatkeqsi per juve te mendoni se baba Sali do ju mbroje gjithmone! po te kishe pak moral do jepje dorheqjen dhe jo te merje mbi shpatulla implikime te renda mbi supe, keta qe sot jua thashe pa emra shpejt do jua them me emra pasi edhe gjyqin e Azem Hajdarit me ne fund vete e beme publikisht ku Sali Berishen e akuzoj badigardi i tij personal per 10 vite dhe vete Saliu foli dhe deklaroj vrasesit me emra, mirepo dje tha e vrau Nano Gjinushi Klosi,sot doli Izeti etj pra vrasesit i njohu populli se kush ti denoje nuk ka,

7.Juve edhe pse jeni azilant politik,keni qene i zedhshem te dini se ç’fare po ndodhe ne politiken Shqiptare.
Humbja e Berishes dhe kualicioni Rama..Meta si eshte vleresuar nga juve z.Gryka?

7. Ne pergj e kesaj pyetje ka nje permbledhje kronologjike te perbashket humbja e Berishes ishte nje fitore per demokratet sepse per 20 vite e kthej partine ne nje fole te zeze ku numerohen vetem vrasje, dhe asnjehere nuk kemi pasur konkurence te lire ne PD,ndersa per fitoren e Rames socialisteve ju ngri buzqeshja ne buze pasi zhgenjimi erdhi shpejt sepse Rama nuk ndryshoj asgje nga Saliu por perkundrazi e emitoj origjinalitetin e Berishes me se miri me perjashtime deputetesh me kercenime me deputete kriminele dhe kapo te droges u kthye ne babzi me tere qeverine e tij dhe me ne fund mori Ilir Meten qe e akuzoi ne cdo drejtim korrupsion dhe krim dhe i tha se ti je organizatori i vrases 21 Janarit etj dhe e beri Kryeparlamentar pra nga akuzues Rama u be bashkpunetor ne vjedhje ne vrasje ne tendera dhe ne eleminimet ne parti duke shpallur diktature duke mbajtur dy poste si Saliu sot Edi Rama ka formuar partine e tij brenda PS se me emrin Kokdhima dhe kudo ka vendosur grupet e tija me pantolla te…….shkurta,ka harruar cka thene per Saliun ka harruar cka thene per Meten e perkujtoj 21 J anarin si turpi i qeverise dhe u be bashkvrases dhe sot 21 Janari eshte bere edhe marrveshje ,shikojeni cbehet sot,arrestohet Spiro Ksera ky shte nje shou mediatik por edhe nje levizje e Saliut ku i thote Llalles prej fletearrest Kseres qe te shpetojme veten se dicka po Luan sepse BE dhe SHBA po kerkojne arrestime dhe Rama Berisha filluan te bejne kurbane pas Kseres do vij tjetri po lind pyetja a eshte Lulzim Basha vrasesi i 21 Janarit i akuzuar nga Rama pse nuk e arraeston apo sot 21 JANARI ESHTE KTHYER NE MARRVESHJE!….pse Rama eshte i kercenuar nga vete krimi apo organizatoret;por per cudi vete Edi Rama po i thote po nje zhurme qe po pergaditet eshte e turpshme sot per nje kryeminister te deshtuar qe i ka mbushur burgjet me ata qe spaguajne drita ndersa kriminelet jane policet e qyteteve eshte e turpshme sot te shikosh se si jane mbushur shkollat ne te gjithe vendin me droge sidomos ne Veri nga Komunaret e Rames sa pallate ndertoj dhe po nderton me Edi Ramen vrasesi i Gerdecit Delijorgji?;saa? sa tendera ne vit merr vellai juaj zoti Rama dhe firmat qe ai menagjon edhe keshtu pra i rrofte anetareve te PS se qe te dhane voten ty por edhe me qindra atyre te djathteve qe te votuan duke pasur besim tek ti,por ti ngaterrove Bashkine me qeverine,dhe duke deshtuar ne kto sinjale te degjuara qarte po vjen dita qe Meta ta rrezoje qeverine dhe te behet Kryeminister pra LSI ne qeveri me Saliun i la Saliu anetaret e PD se rrugeve,LSI ne qeveri me PS po hane buke me liste anetaret e PS se!!,pra politika ne Shqiperi mori fund tani kemi vetem pazare dhe biznesmen.

8.Nji pyetje disi interesante!
Ma i rrezikshem ishte Ramiz Alia apo Berishizmi ne keto 25 vite “Demokracie”
Cila eshte e verteta e vreasjes ne bindjen tuaj?.

8. Pyetja qe ju drejtoni duke krahasuar Ramiz Aline me Sali Berishen mendoj se si pyetje eshte teper e vlefshme per publikun por ndarja nuk egziston pasi Berisha dhe Alia nuk kane qene kurre te ndare biles as sot qe njeri nga te dy vdiq ato shpirterisht idealisht mbeten te pandare, faktet tregojne cdo detaje kur ne vitet 90 po rrezohej komunizmi dhe Ramiz Alia po bente baterdine me vrasjet ne kufi me shpejtesi me urdher te Ramizit u thirr mbledhja e komitetit qendror per situaten e krijuar ne vend sidomos ne Tirane dhe ne oret te vona te nates byroja komuniste po zgjidhte lojtarin zhol qe duhet te fuste ne radhet e studenteve pasi komunizmi i kishte ditet e numeruara dhe ne krye te studenteve ishte Azem Hajdari ,mirepo dy kandidatura qe u propozuan nga jugu nuk u votuan nga byroja pasi Azemi ishte nga Veriu pra u donte me doemos nje Verior te ishte sozia e Ramizit tek studentet,dhe ne oret e vona te mengjesit ne zyren e Ramiz Alise u zgjodh emisionari i byrose komuniste nga Veriu dhe ky ishte Sali Ram Berisha me pseudonimin (Penicilina)dhe ky kishte cdo skenar dhe cdo projekt te pergaditur per te shkaterruar Dhjetorin 90 te pasi hakmarrja e komunisteve ishte e madhe,per te vrare pas shpine kedo qe nuk do ishte dakort me kete plan pushkatues dhe per te parrezikshmet te kishte rrahje perjashtime dhe presione, Sali Berisha doktori profesor vrastar e zbatoj kete plan pike per pike keto 25 vite.


Nëse klikoni reklamën, këta paguajnë 0,000001 $ ... Bukur ë? :-) -- Thanks!

LINI NJË KOMENT

Ju lutem, futni komentin tuaj!
Ju lutem, futni emrin tuaj këtu