Ilir Meta duhet të japë dorëheqjen nga kreu i parlamentit

0
782

Gjin Musa, gazetar

Njeri i lidhur me krimin dhe korrupsionin.
Shqiperia eshte vene ne presionin e nderkombetareve, Reforma ne drejtesi me çdo çmim.
Tashma baronet e droges, mjeshtrat e vjedhjes se floriririt, bashkepuntoret e krimit ekonomik, Sali Berisha dhe Ilir Meta ne ankthe per jete a vdekje.

Dy jane protogonistet qe shkaterruan shtetin shqiptar, S.Berisha dhe I.Meta.
Partia socialiste dhe kryeministri Edi Rama, le te qendrojnë te forte perballe Saliut dhe Ilirit, populli do reformen ne drejtesi, Shqiperinë nuk munden ta mbajn penge dy bandit qe kane nji te perbashket, Anti shqiptar.
Partia socialiste duhet ta prishe kualicionin me baronet e droges dhe te krimit ekonomik.

Po ngarkohet...
Nëse klikoni reklamën, këta paguajnë 0,000001 $ ... Bukur ë? :-) -- Thanks!

Shqiptaret qe nga Skrapari deri ne Vermoshe, jane per nji shqiperi te integruar ne BE.
ILIR META eshte politikani mai korruptuar, elektoratin e ka blere me thesarin e shtetit, shifni ke ka rrethe vetes kjo forcë politike, njerëz te inkriminuar,po te veshur me pushtetin e turpit.Ja si shkruaj gazetat e dites…

Janë kohë përgjimesh. Me sa duket qeverisja e mazhorancës, nënvizojmë pjesa e qeverisur nga PS me në krye kryeministrin Edi Rama, është vënë nën sulmin total të frontit kriminal të përbërë nga ish-kryeministri Berisha, kryetari i Kuvendit formalisht në koalicionin qeverisës Ilir Meta, Presidenti dhe kandidati për kryetar të PD pas humbjes së opozitës më 2017 Bujar Nishani, kreu i SHISH Visho Ajazi Lika dhe Prokurori i Përgjithshëm Adriatik Llalla. Me të gjitha mënyrat po tentohet që të vihet nën presion Edi Rama e Saimir Tahiri, njëri që të herë dorë nga vendosmëria për reformën në drejtësi ndërkohë që për ministrin e Brendshëm që të pushojë luftën ndaj krimit, pasi ai ka prerë të gjitha kanalet e fitimit të këtyre ekspontentëve nga trafiqet e ndryshme, ndërkohë që pas reformës në drejtësi pritet të jetë ai kryesori në zbatueshmërinë e këtij ligji, gjë që shkakton frikë tek ky koalicioni i së keqes pasi zullumet janë aq të mëdha në dëm të shtetit dhe qytetarëve shqiptarë, sa nuk kanë munguar të reagojnë me të gjitha mënyrat.

Mësohet se pikën e kalimit kufitar në portin e Durrësit e kanë kaluar dy pajisje të sifistikuara përgjimi, të blera njëra për llogari të ish-kryeministrit Berisha dhe opozitës ndërsa tjetra për llogari të kreut të LSI Ilir Meta. Mbetet mister vendi ku janë instaluar, ndërkohë që mësohet se një mundësi është që pajisja e Berishës është e vendosur në zyrën e tij private, në përgjim të gjithçkaje që del nga kryeministria por me rreze të gjërë veprimi deri tek ambasadat.

Si mundet te qeveriset vendi me nji person te inkriminuar, i njohur nderkombetarisht si krye hajdut i thesarit te shtetit, i njohur per vidion Prifti qe kurre nuk ju shkue deri ne fund hetimit, e minoje vete Sali Berisha.

Na kujtohet fare mire kure Berisha bleu mercedezin e blinduar, nuk e bleu per shtetin, po per Shkelzenin, qe t’i mundesonte udhtimin te sigurte, pasi jeta i rrezikohej qe kur kishte babajn kryeminister. Pse Shkelzeni sot jeton jashte vendit, ne nji jete luksoze me parat e popullit. Vidhesh banka e shtetit, Berisha dhe Ilir Meta merrnin ne mbrojtje Fullanin,biles i mundesuan edhe nji shperblim ketij hajduti te regjur, per kete Berisha dhe Meta se bashku me Nishanin se president nuk i them dote, apo me Llallen e gjygjesorin e refuzojn reformen ne drejtesi, burgu nuk eshte i kendshem, po nuk ke çfare t’i besh, kure bene krim shteror duhet gjykuar si shume kryeministra e personalitete ne Europ dhe Bote i jane nenshtruar arrestimit dhe burgosjes, konfiskimit te pasuris pa ligjsheme.

Shqiperia dhe vete PS dhe grupi i saje parlamentar ndodhen nen presionin e krimit, BE dhe SHBA tani duhet ta mbeshtesin qeverin dhe Edi Ramen qe po lufton me cdo cmim per te bere shtete, per ta bere shqiperin sie gjithe Europa.

Vendosmeria ndaje ketyre thermikave te politikes po mreter te pasauris eshte sfida qe do beje historin Shqiptare.
Populli dhe e gjithe klasa politike, qe do te miren e shqiperis dhe te shqiptareve o sot o kurre ne krahe te qeveris, te mose harrojm o populle se jemi vend i NATOS dhe thermikat vetem dhamatisin me goje, kure friga te ka pushtuar ke frige veteveten. Tani ka aedhur fundi i Saliut dhei bashkepuntorit tije nene rregoz mafiozit Ilir Meta.

Mjafte 25 vite vodhet, vratë e pretë shqiptaret o Sali dhe ti Ilir qe mbaheshe si gjel, po te siguroj se tani je nji pule e ndukur nga te lageshtit, kete e tregove gjate drejtimit te parlamentit, te cilin ti me dashje e ke degjeneruar, duke perdorur Saliun kunder Edi Rames dhe qeveris.

Ministrat e tu te djeshem dhe keta te sotem i ke tersishte te korruptuar, vetem ne shendetesi cfare beri z.Vasili, keto i di Iliri mire, vetem nji minister deri me tani po tregon se doi sherbeje drejtesis e ky eshte z. Ylli Manjani i cili duhet pergezuar, po e ka te veshtir te mbi jetoj me Ilir Meten si kryetar partie.

Shqipetaret nuk i frigesohen baronve te krimit dhe te droges qe jetojn nen hijen e Ilir Metes dhe te Saliut. Shqipetaret duhet te bashkohen rrethe qeveris per te bere reformen ne drejtesi,qeveria te tregohet e pa lekundur ne rrugen e saj drejt integrimit ne BE.

Arrestimi i atyre qe kane damtuar imazhin e shqiperis ne keto 25 vite, do thot rilidja e shqiperis demokratike, rilindja e shtetit ligjor qe kaqe shum i ka munguar shqiperis nga keta politikan te piste moralisht dhe politikisht, qe per nji gje fare normale kerkojn te na afrojn lajm,po lajmi mai i mire per shqiptaret eshte largimi i Ilir Metes orgjentisht nga politika se bashku me Saliun, keshtu ti hapet rruga e hetimit mundesisht nga nji grup juristesh nderkombetar, keshtu shterrohen planet e zeza te Nishanit dhe Llalles se bashku me kreun e SHISH.

TANI KETA FARE POLITIKANESH, KANE DALUR LAKURIQ PERPARA NDERKOMBETAREVE, NUK E DUAN REFORMEN NE DREJTESI. KRIMI NUK PRANON TE GJYKOHET, PO KOHA NUK TE FAL, TANI RRETHI SAPO VJEN DHE NGUSHTOHET.


Nëse klikoni reklamën, këta paguajnë 0,000001 $ ... Bukur ë? :-) -- Thanks!

LINI NJË KOMENT

Ju lutem, futni komentin tuaj!
Ju lutem, futni emrin tuaj këtu