Hape derën Europë

0
363
Po ngarkohet...

Hape derën Europë

Gjin Musa, gazetar

Kaqe shume vite pritje, pritje, e s’u lodhem!
Kaqe shume vite na lodhe Eurpe
tuje te prite pase deret, si qyqja veren.
Pse ti Europ vepron keshtu?
me popullin Ballkanas, populle Europian,
po sidhesh si njerka me femijen jetim
na mbane me shpres, me kushte, na mban…

Kure Europen e mbuluan Marokenet, Tunizianet
Islamiket fanatik, me shamia ne koke
Me bomba ne gji, terrorin therrasin
E ti Europ luan me Ballkanin
si macia me minin, vinë nga fundi i botes
e gjamen ta bejne ne voter, pse keshtu o Europa plake.

Po ngarkohet...
Nëse klikoni reklamën, këta paguajnë 0,000001 $ ... Bukur ë? :-) -- Thanks!

Shqiptaret nuk jane terroristë, jane populle i vuajtur
ne zemer te Ballkanit, ti Europ na le te vuajmë
kurre s’e pate te verteten me ne, me hile u solle gjithmonë…

Dolem nga thojtë e diktatures, mesyme ty Europë
me shpresen te zoti dhe tek Europa
se do jemi ne sofer te barabart, te gjithe popujte e ballkanit
pa dadhim feje,ideje e nacionaliteti, se jemi Ballkanes
Jemi Europian, pse po na shtyni, pse po na mundoni?

Pse s’hapni deren te hyme ne shtepin tone
sa vine te huajet nga kontinete tjera
Europe jua ke hapur deren edhe dritaren, krimit dhe terrorit
e ne europinve, ballkanas na shtyni keshtu!!!
Europa Kristiane po mbulohet nga çallmat e Islamizmit

Se ti Europ i ngope me buke eme pune
Islamiket po ta shperblejn, me vrasje makabre
me gjake e dhune kudo neper Europe,
E ne Ballkanasit Europian, na mbani penge me kushte dhe ligje.

Mose doni te na aneksoni nene hyqim e Turqis
Apo Rusis poi thoni vete, merre Ballkanin, ja kue keni
Ne Europa po mbajme Muhamedanet, ardhe nga Azia, Afrika,
Maroku, Tunizia e India… te lumtë Europë!

Fjalet e moçme jo kurre nuk vdesin.
Moje Europ ,moje shtriga e motit,… Le Ballkanin ne meshire te fatit…
Ujqit gati jane ta shqyejn,vere doren shpejt ne zemer
Hape deren,hape kufit,Europianet ne shpin e vete
.
Ne se do jemi te gjithe bashke, fatkeqesit doi perbadhojm.
Cepe me cepe kai thon Europ, me hape dyert me heqe kufit
gjithsecili ne shpi te vete, po e gjithe Europa te jete nji shtet
Pra ti thone Europa e madhe, shpejte Ballkanin ta bashkoje
Ne unionin Europin.S’pritet ma te pragu i deres…
Europ gjeje veteveten,bashko popujte Europian
Largo koleren Islamike qe po te vadit me gjak, gjak ne nuk duam…


Nëse klikoni reklamën, këta paguajnë 0,000001 $ ... Bukur ë? :-) -- Thanks!

LINI NJË KOMENT

Ju lutem, futni komentin tuaj!
Ju lutem, futni emrin tuaj këtu