Futja kot o Vangjel Dule!!!

0
548

Gjin Musa, gazetar

Po ky Vangjel Shulja (Dule) deri qe mori mandatin nene hijen e Partis Socialiste ndejti si pulë e lagur.
Ka disa kohe qe Vangjel Dule ky Grekafon i ndyre po bene te pa munduren qe te acaroje mardhanjet Shqiptaro-Greke tani kure fushata elektorale sa po vjene dhe afron.

Vangjel Dule ka ngelur sa i majte sai djathte, apo e thane troç nji anti shqiptar i thekur.
Te vishe ne parlament dhe te beshe te zgjuarin, kur je i mbytur ne gjynahe.

Dule na krekoset qe paska pasaporten Greke, po ta dorzoj mandanitn e deputetit, te shkoje ne Greqi me qe eshte kaqe Grekofon i “flaket”, po se kujt ja shete kete tifozllek Grek nuk kuptohet!.

Ky politikan tashma i pa asnji mbeshteje,i vetem,i pa streh politike, i kethyer ne nji llafazan i rrugeve.
Po te folurit ne parlament ky mjeran e ka tere filozofi mashtruese.

Dule ka nji ortak, ai eshte Sali Berisha, nji anti shqiptar i betuar, nji kriminel qe nuk do integrimin e shqiperis ne BE.
Dyshja e turpit, Dule Grekafon dhe Berisha Serbomadhe, filo Rus i mbuluar si thengjilli ne hi.

Ne se elektorati Shqiptare do merret me Sali Berishen dhe rrugaçet si Vangjel Dule, do jete mjerimi i ketije populli.
Une dua ti besoje vetevetes se ky populle nuk do ta haje ma sapunin per djathe, po e hengri edhe kete radhe haram e paste buken dhe ujin qe te mbajn shpirtin.

Parlamenti i ardhshem duhet te jete tersishte tjeter,rinovimi me deputet te rije, te arsimuar dhe te pa perlyer ne boten kriminale.

Parlamenti i ardhshem nuk duhet te kete biznezmen, njerëz te pa arsimuar, po me diploma fallco.
Parlamenti i ardhshem nuk duhet te jete parlament ku perrallis nji i ç’mendur si Sali Berisha, nuk mundet te anrrojm per integrimin ne BE me politikane qe ne te shkuaren jane te njollosur apo pjese e botes se krimit.

Intelektualet, gazetaret, botuesit, finacieret dhe profesioni i avikatis dhe ai i drejtesis, duhet te jene pjes e parlamentit te arshem, ne te kundert demokracia vazhdon te jete, gjithnji e ma ne rrezik. Populli te tregohet i pjekur nga logjika, te mose manipulohet si deri me sot.

LINI NJË KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here