Fatmir Mediu, “Gërdeci”, Shullazi dhe shërbimet sekrete “serbe”

0
1997
Po ngarkohet...

Gjin MusaGazetar, Romë, 19/04/2016

Pas tete vitesh merr “guximin” ish-ministri i mbrojtjes Fatmir Mediu, dhe leshon akuzen e drejteperdrejt, se Gerdecin e krijoj Shullazi dhe sherbimet sekrete “serbe”.
Nji lajm qe prokuroria duhet te levizi orgjentisht, te therrasi dhe te japi shpjegime te hollesishme ministri i “Gerdecit” z. Fatmir Mediu.
Kjo deklaratë ka nji prapavije kriminale teper te rrezikshme, mbulimin me ç’do kushte te fajesisë se familjes Berisha ne shperthimin e Gerdecit.
Fatmir Mediu duhet te beje publike çfare di per gerdecin? çfare lidhjes kishte me Shkelzen Berishen? Si u manipuluan faktet dhe provat nga ish-ministri i drejtesisë, sot deputet i PD z. Aldo Bumçi?.
Gerdeci nji nder ngjarjet ma te randa ne Shqiperi,me 26 te vdekur, miliona e miliona shkaterrime dhe askushe nga qeveritaret e medheje nuk u penalizue.
SHBA dhe BE e kerkuan me ngulme hetimin deri ne detajet me imtimeta,po qeveria me ne krye vrastarin Sali Berisha moren ne mbrojtje ne krimin dhe ministrin e mbrojtjes se asaj kohe z.Mediu i cili tani s’fundi na rezultoje edhe si trafikante droge ne Itali,biles i denuar nga drejtesia e Milanos edhe si fallsifikatore i pasaportes personale.
Akuzat ndaj Mediut ne shtypin e shkruar ase qe u komentuan nga Berisha dhe ushtaret e SHQUP-IT.
Arrestimi i Shullazit me sa duket e ka tronditur kupolen e SHQUP-IT,aty krimi ka bere kerdin ne keto tete vite,Berisha si ujke i vjeter,fute z.Mediun te beje kete deklerat qesharake pase tete viteshe.
Dalje e Fatmir Mediut me kete deklerat ne shtypin e dites duhet marrur serjozisht,prokuroria do beje gabimin ma te rende ne se do ta anash kaloje kete deklerat “bombe”,pase tete vitesh “gjindet” ai qe shperthej Gerdecin!!!: e ky na qenka sipase z.Mediu, Shullazi dhe sherbimet sekrete Serbe…
Z.Kryeprokuror kjo deklerat do te fundosi perfundimisht, ne se nuk bene hetimin e duhur,o Shullazi ose Fatmir Mediu tani do te mbajne mbi shpatulla 26 viktimat e Gerdecit,ç’do tentativ e organit te prokuroris per ta anashe kaluar dekleraten e z.Fatmir Mediu do te jete me pasoja tragjike.
Ne se i ndaluari Shullazi nuk ka lidhje me Gerdecin,athere Sali Berisha i frigesohet arrestimit te Shullazit sepse mundet te mesojme krime te shemtuara, te ideuara nga Sali Berisha,ku Shullazi dihet per lidhjet qe ka me kupolen e Partis Demokratike, alarmimi eshte i temerrshem,Berisha nuk pushon s’shkruari ne fb, Shullazi me sa duket do ta shkunde karrigen e Berishes,apo te kujdo qofte i djathte apo i majet qe ka lidhje me krimin te dali perpara drejtesis.
Eshte per tu habitur, nji ishe kryeminister vendi per tete vite pse eshte kaqe i trembur?
Futja ne lojen e dekleratave nga Berisha, z.Fatmir Mediu flete qaete se arrestimi i Shullazit do kete termete teke pushtetaret e inkriminuar…
Prokuroria perpara nji prove per te mbetur ne histori!
Fatmir Mediu-Gerdeci-Shullazi dhe sherbimet sekrete Serbe qe “prodhuan Gerdecin” sipas z. Mediu tani duan nji gjykim publik.


Nëse klikoni reklamën, këta paguajnë 0,000001 $ ... Bukur ë? :-) -- Thanks!

LINI NJË KOMENT

Ju lutem, futni komentin tuaj!
Ju lutem, futni emrin tuaj këtu