Ekonomia Shqiptare në kolaps…

0
679
Po ngarkohet...

Gjin Musa

Ekonomia Shqiptare pa produkt…

Me ardhjen e Rilindjes ne pushtet,qytetaret shqiptar priten ndryshimin!nji ndryshim qe vetem u degjue podiumeve elektorale.
Jeta ekonomike tashma po zbret nene limitet e mjerimit.
Taksat ne rritje,pa punesia si edhe korrupsioni qeveritar ja kane prere ç’do shpres shtreses ne nevoje,nji shtres qe sa po vjen dhe rritet.

Po ngarkohet...
Nëse klikoni reklamën, këta paguajnë 0,000001 $ ... Bukur ë? :-) -- Thanks!

Eshte e vertet qe qeveria parardhese e la vendin ne borxhe,me nji situat ekonomike teper te zymet,po nuk duhet te shfajsohen qeveritaret e sotem per ate qe shkuar.
Miljarda borxhe jane marre qeveria Rama!po paguajm borxhet e qeveris Berisha, mire bene sepse duhen paguar,po tepricat e miljoneve te pa funde ku jane?
Tashma edhe kjo qeveri eshte ne prage te falimentimit financiar dhe politik,populli nuk e duron ma mashtrimin nga asnjera forc politike.

Nderkombetaret poe thon troçe shqiperia ne kolaps ekonomik, po si do dilet nga kjo situatë?
Mose valle kjo qeveri, mendon se do ta kaloje lumin, pa ju lagur kepucet? e veshtir!po ne shqiperi mrekullia nuk bene lajme,edhe ne se fundosemi,qe drejte fundosjes po shkojm,shqiptaret perseri do derdhen shesheve dhe rrugeve elektorale kush per nji thes mielle apo 100 Euro dhe vota blihet si nji plaçe tregu,rrofshin qeverit dhe postet ministrore.

Po kure largon nga puna ministrin e financave,ekspert i deges se financave,dhe ne krye te financave emeron nji inxhinjier,kjo eshte financa shqiptare,prandaj edhe nderkombetaret tashma e kane kuptuar qe ase te majtet dhe ase te djathtet, nuk duan te bejne shtet,sepse berja e reformave dhe ndertimi i shtetit ligjor e gropos kete klase politike ,qe per 25 vite vjedhin dhe plaçkisin djersen e popullit Shqiptar.

Ne çdo fushat degjojm lume premtimesh!po mjerishte rikthehen ne lumin e mjerimit.
Tashma ka ardhur koha per t’i than stop ketyre qeverisjeve, nuk e meriton shqiperia dhe shqiptaret kete ndeshkim denigrues.
Te gjitha qeverit ne keto 25 vite, kane qene mose perfillse ndaje emigranteve,eshte kerkuar me ç’do kusht, qe vota e emigranteve te mose jete epranishme! Frige! apo mose kokçarje,logjika te thote se pushtetaret aktual i tremben votes se emigranteve!!!!
Po si do dilet nga kjo situat tashma teper alarmante?

* * *

Do presim te na nxjerre nga situata ambasadori Doland?
Sa qesharake,po aqe naive te presesh te te beje shtepi i huaji, ambasadori ne fjale ka mbetur sa tek Luli dhe Saliu sa tek selia Roz e PS.

Deklerata bajate, prisni kete,e prisni ate,reforma sote, burgosje neser! identik si kryeprokurori Llalla qe dele bene nji deklerat ne muaj,prisni arrestimet e pushtetareve te medhe dhe te gjygjtareve te korruptuar,po kure more z.kryeprokuror? qe vetem emerin ke kryeprokuror.

Vendi i ndodhur perbadhe kesaj gjendje teper mjeruese,kerkon ndihmen e bijeve dhe bijave qe jane ne emigrim,ti rikthehen shqiperis,te marrin pushtetin dhe te filloj çdo gje nga fillimi.

Politika aktuale i frigohet vetevetes,bile aqe poshte ka rene,sa i jepe nji pune vajzes se nji analisti politik vetem te mose jete kundersh ne debatet publike, po kjo eshte e vertet,ministria e jashteme ka emeruar ne ambasaden e Romes nji vajze te nji analisti qe deri dje ishte kundershtar i thekur i Edi Rames,sote struket si struci, demokraci eshte kjo?postet per miqet!dhe per mbeshtetesit qe ju mbeshten rrugeve ne elektorat,kriteret nuk vlejne…!

Opozita aktuale kerkon te beje opozit,po nuk ka moralin e opozites,nji opozit e inkriminuar qe nga lideri legjendar Berisha dhe teke kryetari kukulle Lulzim Basha,ministrat dhe deputet e SHQUP jane ne lufte me veteveten,bota e krimit korruptiv i ka mbuluar!Luli bene sa deklerata publike, qe edhe ai kure largohet nga takimet me popullin,qeshe me veteveten… hajde populle hajde,tete vjete jua ropem lekuren,dhe vazhdoni te na besoni!qofshe ti o populle,si nuk zure mende per 25 vite”Demokraci” rrenashe dhe mashtrimesh.

A KA ARDHUR KOHA QE EMIGRANTET, TE MARRIN FATET E ATDHEUT NE DORE?
Kesaj pyetje le ti pergjigjen lexuesit,pres reagimin tuaje, te nderuar vllazer dhe motra emigrant.
Besoje shume se forca e jone emigratore do ti ndryshoj faqen Shqiperis,kemi djem dhe vajza te shkolluar,kemi njerz me dije dhe me zemer,me shpirtin per te ndertuar nji Shqiperi vertet demokratike,me nji shtet ligjore.

Shqiperis nuk i mungon ase fusha dhe as mali,ka token dhe nene token floi,ka detin dhe alpet,ka fuqin puntore,prandaj te behemi si nji trup i vetem per Shqiperin tone.
Mjafte me keto klasa politike.


Nëse klikoni reklamën, këta paguajnë 0,000001 $ ... Bukur ë? :-) -- Thanks!

LINI NJË KOMENT

Ju lutem, futni komentin tuaj!
Ju lutem, futni emrin tuaj këtu