Diçka të mundon z. Nard Ndoka!

0
1040

Gjin Musa, gazetar

Pame sot demokristianin Nard Ndoka t’i digjej shpirti për opozitën!!!
Po mire z. Nard, me ke je?
Ti nuk je as i majte dhe as i djathte, ti me pa turpesin ma te madhe mbeshtet dhunen e ’97-s! Thirrjen e Sali Berishes per t’u armatasour, ishe i pire apo nuk dije se çfare fole, ti edhe gjatë replikes me Braçen hodhe poshte vetveten, cilen nisem mori Berisha, z. Ndoka?

Ti si demokristian, sot duhet te ndeshkohesh nga te gjithe ata qe te kane votuar, te mbeshtesesh thirrjet kriminale te Sali Berishes, do thote je kunder rendit dhe qetesisë, je kunder shtetit shqiptar.
Z. Ndoka ju them publikishte ju duhet ta leni partin qe drejtoni, e keni bere pron private, po punoni per perçarjen e demokristianve te vertet, kjo nuk te falet.

Jemi mesuar te shofim sa majtas po djathtas, per ç’fare motivi?
Per nji karrige pushteti, ti je aje qe nuk gjene karar me asnji kualicion, po nuk more poste ministror,kjo eshte merakosja e juaj per demokracin.
Sot jame stepur kure nga goja e jote, mbrojtje Saliun e 97 dhe te 98, te Gerdecit dhe te 21 janarit e te nji mije poshtersive tjera.

Ti kryetar i PDK si demokristian i vertet duheje ta denoje publikishte thirrjen kriminale te Sali Berishes, po me pa pergjegjsis qytetare u mundove te na serviresh nji “projekt ligje” te Berishes, qesharake dhe turpsheme per nji demokristian.
Demokristianet shqiptare nuke mbeshtesin terrorizmin dhe thirrjet anti shqiptare.

Z.Ndoka sote ke bere faje, ke turperuar demokristianet,je rreshtuar me krimin dhe kriminelin S.Berisha, pse? Çfare fshihet pas deklerates tande? Ti te mbeshtesesh ato krime anti njerzore te Sali Berishes qe fillojn qe nga ’97-ta e deri ne thirrjen e turpsheme, dhe anti kombetare qe populli te armatosej per nji ’97-të te dyte, ti Nard Ndoka e mbeshtete publikisht.
PDK dhe te gjithe demokristianet e vertet duhet te vendosin me shpatulla pase murit.
Demokristianet nuk quhen Nard Ndoka! Ti duhet te pakten te japishe dorheqje nga kreu i PGK, nuk keni ma tager te perfaqesoni demokristianet, ju perfaqesoni krimin Berisha dhe terrorin islamik.

Nuk te çfajson asgje nga kjo qe ti ke bere sot, ti je mesuar te shashe sa Saliun sa Ramen, po zemren e ke tek krimineli Berisha,bashkoju botes se krimit te Sali Berishes, demokristianet duhet te distancohen nga ti Nard Ndoka.
Demokracia nuk eshte loje turpi, e aqe ma teper demokristianet shqiptar qe ne shekuj jane te epur per demokracinë, jo Nard Ndoka kjo e sotmja nuk te falet, dole me flamur ne mbeshtetje te botes se krimit Berisha.
Kerkove te na beshe moral me mazhorancen!

Je shume larg realitetit, ti mendon se Edi Rama behet lecke si Sali Berisha, te vrasi e te farferoj popullin.
Pse nuk i bere nji analiz opozites ma mjerane qe ka njohur ky vende ne keto 25 vite? Pse nuk fole per vendimin e gjykates per vrasesit e 21 janarit.

Po dole ne foltore te beshe realitet potokallin:Falnderojm z. Nard Ndoka qe mbeshteti boten kriminale te Sali Berishes.
Ti je deputet, po jo i demokristiave,ti je perkrah Saliut dhe Kastriot Islamit dhe kastes komuniste qe ka selia e SHQUP-it. Behu pjesë e ketij grupi qe te kesh emer te nderuar, ashtu siç e pagezove sot.

LINI NJË KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here