DEGA E LDK-së NË ZVICËR DHE NËNDEGA E LDK-së në WILLISAU ORGANIZUAN AKADEMI PËRKUJTIMORE NË SURSEE TË ZVICRËS, KUSHTUAR Dr. IBRAHIM RUGOVËS

0
519
Po ngarkohet...

Shkruan : Abas Fejzullahi

Në sallën e mbushur përplotë pjesëmarrës të ardhur nga të gjitha anët e Zvicrës, në Sursee, më 2016-01-24, për të nderuart jetën dhe veprën e të nderuarit, Dr.Ibrahim Rugovës, arkitektit të Shtetit të Kosovës, shenjave shtetërore dhe Pavarësisë së Kosovës në veçanti dhe çështjes së pa zgjedhur shqiptare në përgjithësi, në Akademin Përkujtomore me rastin e 10 vjetorit të ndarjes nga jeta, organizuar nga Dega e LDK-së në Zvicër dhe mirëpritjen e organizuar nga Nëndega e LDK-së, në Willisau në kantonin e Lucernit.

Pamje nga pjesëmarrsit para se me filluar Akademia Përkujtimore

Po ngarkohet...
Nëse klikoni reklamën, këta paguajnë 0,000001 $ ... Bukur ë? :-) -- Thanks!

[ Për më tepër, shiko filin në PDF ]


Nëse klikoni reklamën, këta paguajnë 0,000001 $ ... Bukur ë? :-) -- Thanks!

LINI NJË KOMENT

Ju lutem, futni komentin tuaj!
Ju lutem, futni emrin tuaj këtu