Çadra nji gurë në fund të pusit!

0
243
Loading...
Nëse klikoni reklamën, këta paguajnë për faqen time 0,000001 dollar... Bukur ë? :-)

PD drejt nji rruge të pa kthim!

Gjin Musa

Sot socialistet Shqiptarë ne nji fare mase e ndezen motorin e fushates elektorale.
Ate qe gazetaret dhe analistet anatemojn ne faqet e shtypit dhe ne ekranet televizive, sot mori pergjigje te sakte, te qarte dhe te prere.

Qeveri teknike nuk ka, zgjedhjet do behen, ne demokraci konkurenca eshte deshire…!
Kryeministri Edi Rama sot ishte i prere, i qarte publikisht, presioni i çadres eshte nji deshtim i PD dhei atyre qe e kane futur ne kete rruge te pa krye.

Sali Berisha ideatori i çadres i ka bere llogarit gabim!ai mendoje se do ta frigesonte Edi Ramen, keshtu do ta largonte nga karriga e kryeministrit, nji llogari qe tashma Saliun, Lulin dhe ata qe po bejne pushimet ne çader i ka çvleresuar totalisht.
Analist dhe gazetar te shumet gjate ketyre jave te çadres kane çare dru pa pages, duke e mbeshtetur partin demokratike, po pa ditur qe tashma partia demokratike po shkon drejte shperberjes.

Klithmat dhe ulurimat nga çadra sot duhet te kene vdekur totalisht.
Zgjedhje do kete, do kete mazhoranc dhe opozitë, kjo ishte fjala e fundit e kryeministrit Edi Rama.
Per ata qe njofin sa do pake politiken, sot PD duhet te riorganizohet orgjentisht, te distancohet nga Sali Berisha dhe mbeshtetesit e saje, ne te kundert kjo forc politike me sot shkone drejte shperberjes.

Llogarit tashma kryeministri i ka bere publike, nuk i frigohet perbadhjes me çadren, e cila ase qe do mundet te thyeje qofte edhe nji xhame, forca e ligjit mbron rendin kushtetues, iku koha e Saliut kur votat i vidhte, dhunonte opoziten, rrahte dhe masakronte komisioner, sot gjerat kane ndryshuar, kete e di mire Saliu dhe Luli te cilet do perbadhen me ligjin.

Shqiptaret nuk bien me pre e rremujave, mjafte me thirrjet destruktive nga partia demokratike, jo Sali ka vdekur koha e jote dhe aleateve tuaje.
Eshte per tu habitur qendrimi kaqe naiv dhei pa precident i z. Nard Ndoka, i cili perfaqeson “demokristianet” po ka mbetur pase pordheve te antikristianit Sali Berisha.
Pse ky qendrim i antaresis se kesaj force politike, qe tashma automatikisht do jete jashte parlamentit! Nardi eshte bere pjes e krimit Berisha!

Ka gishte ne Gerdec?apo eshte i implikuar ne boten korruptive te SHQUPIT, rruge te meseme nuk ka. Kualicioni i Nard Ndokes me Fatmir Mediun dhe Lulzim Bashen do i kushtoje shtrejte demokristianve, mbi te cilet Nardi ka vendosur autoritetin Berishian! Demokracia eshte kjo? gjithsesi jane llogari te deshtuara totalishte.

Jane edhe 75 deri ne diten perfundimtare te votes legjitime, kjo opozit keshtu do qendroje? Une dua te besoje se Partia Demokratike ka ne gjirin e saje demokrat qe doi tregojn deren Saliut dhe Lulit, te cilet po sakrifikojn gjithçka gjoja ne emer te “demokracis” po e verteta eshte e kunderta,shpetimi i kokave me çdo çmim sa doi i dhimshem te jete sipas versionit Sali dhe Luli.

Shqiperia do shkoje ne zgjedhje, do kete votime te lire dhe model, parlamenti do kete mazhoranc dhe opozitë, qeveri teknike nuk ka me ata qe nuk duan vetingun, po duan çadren, ta gezojnë, po keqeardhje per votuesit demokrat qe poi zhgenjen Saliu dhe Luli siç i kane zhgenjyer ne te gjithe jeten e tyre politike.

Tani pase deklerates publike te kryeministrit Edi Rama dhe te mbare socialisteve Shqiptar, si do mbahet ne kembe çadra e turpit.
Ata qe kalojn ditet me pica te nxeta ne kete çader po zhgenjehen nga Lulzim Basha, i cili eshte i izoluar totalisht nga nderkombetaret, çdo lajthitje e Lulit eshte vetem mashtrim perbadhe deshtimit fatale te Sali Berishes dhe Lulzim Bashes, te cilet skenaret e tyre jane te pa realizueshem, gjoja per nji destabilizim te vendit.

Kryeministri jua dha pergjigjen, ja fusha, ja mejdani. Shteti dhe rendi kushtetues nuk preken, guri eshte ne fundin e pusit! Kush do te tentoje ta nxjerre do mbytet.


Nëse klikoni reklamën, këta paguajnë për faqen time 0,000001 dollar... Bukur ë? :-)

LINI NJË KOMENT

Ju lutem, futni komentin tuaj!
Ju lutem, futni emrin tuaj këtu