Buzqeshja ju zgjat jetën

0
1000

Kozeta Zevalani

Per ju nje dhurate… Mendova qe duhet te jete dicka qe tju pelqeje dhe ta mbani me vete kudo qe shkoni. Keshtu shkova te kerkoj… bleva Diell, Shi, Ere, Buzeqeshje dhe 50 gram Lot se s’kishte me. Shitesi me tha qe ishin shitur sepse klientet i blinin shume. Bleva nje kuti me Arsye te drejta dhe ju ta shoqeroni me Buzeqeshje. Ju bleva Sinqeritet sepse ju e perdorni gjithmone. Ne dyqan ishte nje vazo shume e madhe me Mirekuptim sepse nuk kishte shume kerkesa per te. Dhe keshtu vendosa ta blej te gjithen. Bleva disa shishe me Romantizem dhe Miresjellje qe ju te mund ta perdorni me njerezit qe doni.

E dini miq e miket e mija; atje ne dyqan ishte dhe nje vazo me Krenari, por nuk e bleva sepse ju nuk e perdorni. Bleva disa shishe me Dashuri, Paqe dhe Shprese sepse ju e perdornit kur gjithcka dukej sikur kishte humbur. Kishte dhe dicka te trishtuar:Pashe njerez qe blinin Vetmi dhe kishte shume kerkesa. Bleva gjithashtu nje pako me Miqesi dhe Solidaritet, qe jane shume te nevojshme per shoqerine tone. Ne fund bleva nje Zemer qe ju te mund ti shijoni te gjitha keto dhurata Te gjitha keto I paketova dhe ju a dhuroj qe ju te keni nje jete te qete e te gezuar, por mos harroni qe te hapni gjithmone pakon e Buzeqeshjes!

Buzëqeshja ju zgjat jeten: shijojeni!

Dërgoi për publikim, Gjin Musa, gazetar

LINI NJË KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here