Berisha në prag të çmendurisë!

0
455
Loading...
Nëse klikoni reklamën, këta paguajnë për faqen time 0,000001 dollar... Bukur ë? :-)

Gjin Musa, Gazetar

Sali Berisha njeriu qe eshte shume afer çmendimit.
Nuk kisha provuar ne jeten time, as ta lexoja, qe nji ish-putshtetar si Sali Berisha te felliqe nga goja ndytesira te sajuara nga qytetari digjital.

Ky paĺo burre pasi degjeneroi partin demokratike per 26 vjet, ju kethye degjenerimit te parlamentit, fatkeqesisht a arriti qellimit, posi Ilir Meta ishte i pa forc perbadhe Berishes, miqesi te vjetra, hajni te perbashketa.
Ky palo burre ka humbur logjiken e dialogut prej koheshe.ai qe shane dhe shpif, sajon gjera te pa imagjinuara, eshte i deshtuar moralisht dhe politikisht, pra eshte ne kulmin e çmendurisë.

Litarit i eshte bere vega e fort, nuk ka ase ma te voglen shpres shpetimi nga ndeshkimi i drejtesisë.
Lufta e pa kompromis e kryeministrit Rama ka kohe qe Berishen e ka tronditur, po here mendonte se z.Rama do lodhej ne kete betej prej 18 muajesh, keshtu Berisha nuk donte ti besonte syve me 21 korrik 2016.

140 vota pro reformes edhe Berisha me Jozinën, Paloken, Strazimirin e sekretain pianec z.Ristani!!

FRIGE APO “VULLNETI” PARA E HUNI PRAPA…
Berisha tashma i vene me te dyja kembet ne nji kepucë, puthe kryqin e shejt te SHBA dhe BE, reformen ne drejtesi. “Trimi” ka futur koken mes shalve, tani frigsohet te vetve. ata do ja bejne skopin perpara nderkombetarve, skandalet e qeverisjes Berisha tashma jane duart e nderkombetarve…

“Trimi” tani ne bashkepunim me qytetarin digjital po na merret me prostitutat e Brazilit, ky i degjeneruar totalisht si nuk po le njeri pa ju shpifur, ky i shpifur pse nuk shefe familjen e tije tashma e dalur jashtë kontrollit, pse nuk flet per krimet e Argites dhe Malltezit, po Shkelzenin me ke e ke te martuar oi la fetyrë, po jote shoqe kue ka bosin e karburanteve? Ke goje te permendesh emerin e Ditmir Bushatit, te ministrave Tahiri dhe Beqja? Kundershtaret luftohe ne pozicionin qe ke, ate politik, kjo eshte e drejte legjitime per cdo polifikan dhe deputet, tjerat jane ndytesira qe vetem ndytesirat i perdorin.

Berisha duhet derguar ne qelit e burgut… keshtu i behet nder Partis Demokratike, et e kane njohur mire ndytesiren Berishiane, tani s’ka me shpresa per kompromise Berishiane dhe Ilir Metce, iku koha e rrenave, ma mire vone se kurre thote populli. Te faleminderit Amerikë… te faleminderit o Europ qe po na clironi nga ndytsirat qe na kane qelbur ajrin, na kane nxi emrin.


Nëse klikoni reklamën, këta paguajnë për faqen time 0,000001 dollar... Bukur ë? :-)

LINI NJË KOMENT

Ju lutem, futni komentin tuaj!
Ju lutem, futni emrin tuaj këtu