Berisha i trembur nga reforma ne drejtesi

0
623

Gjin Musa, gazetar

Mediu e mbeshtet kete “egersi” te Sali Berishes sepse Gerdeci eshte akoma aty.

Sote pame nji Sali,nji Fatmir Mediu qe nuk diten te reflektojne!
Ata minimalisht sot do te dorzonin mandatin e deputetit, pasi mbi ta ranojne krime te renda.
Kryetari fallco i PD punon ne besnikri te liderit Berisha, per te mbrojtur krimin korruptiv dhe deri ne krime kundra jeteve njerzore.

Sot Shqiperia do te ndihet mae e sigurt perpara ligjit dhe perpara nderkombetareve.
Ne seancen e sotme pame nji opozit te zymet, si cdo here, po kjo e sotmja eshte fundi i karjeristeve politik qe u rriten dhe moren pushtet ne kohen e E.Hoxhes.

Nuk mundet te kete shqiptare qe eshte i lumruar nga qeverisja Rama, po per kete reforme cdo shqiptare ndihet krenar.
Pushteti i djeshem ka degjeneruar drejtesin per interesat klientaliste.
Qe nga dita kure Sali Berisha u be president i vendit, Shqiperia vetem mori teposhten ne ekonomi,politik dhe ne arenen nderkombetare.

Ngjarjet e 97-98 si edhe tete vitet e qeverisjes (me voten e vjedhur) Berisha dhe kualicioni qeverises i vune kazmen Shqiperis.
Ardhja ne pushtet e te majtes, u prite me shume optimizem nga shqiptaret, me besimin se gjendja do te permiresohej.
Tete vitet e qeverisjes Berisha ishin tete vite te “ndertimit te rrugeve” sepse aty vidhej me these dhe jo me traste.
Ne keto tre vite kemi pare me figur dhe me ze nji opozit tersishte e dalur jashte kontrodhit logjik.

Largimi i Berishes nga kreu i SHQUPIT dhe emerimi nga po vete Berisha te Lulzim Bashes ne krye te Partis, vetem si nji kukulle per ta patur te mbrojtur nga drejtesia.
Lufta dhe kembengulja e kryeministrit Edi Rama per ta reformuar kushtetuten dhe mbare drejtesin e cila i ka vene gurin e turpit Shqiperisë.
Degjuam nji opozit tamam te dejur nga friga, apo ndoshta edhe nga hashashi, sepse jane mjeshter te rritjes dhe te kultivimit te hashashit.

Kur flasin keta per drogen, qofshin keta si jane!
Eshte e vertet qe shqiperia eshte problem mbjedhja dhe kultivimi i drogave.
Po kjo opozit eshte ajo qe sote dridhet nga friga e ndeshkimit.
Ne tete vite kjo opozit, vrau dhe shkaterroj Shqiperinë dhe shqiptaret.

Pse nuk kane kurajon keta Halimet qe predikojn ne emer te “ligjit” t’i thone hapur Sali Berishes, Lulzim Bashes dhe Fatmir Mediut qe jane njerzit qe kane prodhuar krimin dhe vrasjen.
Maxhoranca po kerkon te ndertoj shtetin, mbeshtetja e pa kufisheme nga SHBA dhe BE sot Shqiperia po i binde nderkombetaret se do jemi te denje per tu bere pjes e BE.

Kure po degjoja deputetin e opozites ishe ministrin e drejtesis z. Eduart Halimi, nuk ke si mose te trishtoheshe,ai qe mbronte krimin dhe gjygjetaret e korruptuar, sot na bene moral.
Opozita duhet te ishte kritike, po do ishte reflektuese, do ta votonte me te dyja duaret,nene per nene Vertingun, po jo! Burgu eshte i veshtir, Lazarati, Gerdeci, 21 Janari, rruga e kombit, vjedhja e votes se lire e nji mije poshtersira qe shqiptaret i dermuan me voten e lire.

Shqiptaret perseri do ti ndeshkojne keta matrapaz te politikes.
Te cohen dhe te kerkojn hapjen e dosjeve!
Kushe i frigohet hapjeve te dosjeseve, te inkriminuarit dhe kriminelet qe vran dhe shkaterruan shqiperin ne keto vite te “demokracise”.

Kjo reform eshte fundi i Berishes dhei Berishianve te djathte dhe te majte.
Lexova gjate pushimeve se ju ishte bere thirrje, politikanve dhe gjygjetareve te korruptuar u behej nji tolerancë!
Largimi nga detyra dhe kethimi i pasurive te pa ligjsheme!

Nji loje fjaleshe?
Reforma nuk duhet te njohi asnji privilegje per cilin do qofte.
Berisha ne prage te arrestimit!

Drejtesia duhet te therrasi IZET HAXHIN dhe ta nigjojn mbare shqiptaret se çfare ka bere Sali Berisha me aleatet e krimit.
Llafet jane te kota, reforma eshte sihariqi mai mire per shqiptaret.
Hajdutet dhe vrastaret perpara drejtesis.

LINI NJË KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here