Berisha i betua për të mbrojtur krimin dhe kriminelët!

0
545

Gjin Musa, gazetar

I betuar per te penguar Shqiperin ne integrimin e BE…
Tashma Sali Berisha ka dalur hapur kunder qeverisë, parlamentit, kunder te gjithe shqiptareve, armik i betuar i reformes ne drejtesi.
Ne asnji vend te BE nuk kishte ndodhur, qe nji pushtetaar i rangut te larte, siç eshte rasti Berisha te veproje keshtu.
Berisha mburrej dikur per aderimin e shqiperis ne NATO, rrahte gjoksin! Nji flluckë uji ne oqean, po keshtu me liberalizimin e vizave, festonte e çirrej shesheve duke shpenzuar miona kot s’koti.

Ne te dy rastet i faleminderes Natos dhe SHBA qe edhe per interesa strategjike e antaresuan shqiperin ne NATO.
Europa u tregue zemer gjere, duke nai dhuruar liberalizimin e vizave, levizja vetem me pasaporte dhurat e BE per shqiptaret,po jo kurre per Saliun, Malinden dhe Jozefinen,apo per ministrat e jashtem secili ma pyke se tjetri, ku i vetemi qe u spikat si minister i vlerave ishte Besnik Mustafaraj i cili u largu nga te gjitha funksionet, pasi me Berishen nuk bashke jetohej.
Tani per shqiperin jane ore dhe dite te veshtira, nji maxhoranc qe do reformen ne drejtesi perballe nji opozite e çorientuar totalishte, friga tashma jua ka ndryshuar edhe mimiken e fetyres, te folurit çorodites!dalje nga ekuiliberi njerzor dhe politik! pse gjithe kjo frige?Kaqe krime kane bere?kaqe te pa sigurte e ndjejne veten perpara drejtesis?
E temerrsheme!

Nji ishe president i vendit,tete vite kryeminister, 25 vite kryatar i PD,tashma te privatizuar totalishte, e marrur penge nga nji kriminel me damke,nga nji anti shqiptar i betuar, nga nji bashkepuntor me sigurimin e Serbis qe kerkon vlla vrasjen mese shqiptareve.
Parlamenti heshte!

Nji heshtje ogurzeze per shqiptaret dhe Shqiperinë, mos ndeshkimi i krimit, mose miratimi i reformes ne drejtesi,po bien eren e 97… kete do “Milosheviçi” i shqiperis Sali Berisha.

Keshtu pajtohet mazhoranca aktuale?
Ne se nuk veproni shpejte ,dite te keqia po trokasin per shqiperin dhe shqiptaret, vota e popullit do ju mallkoi, gjaku i 97 dhe 98 akoma nuk eshte thare, Gerdeci dhe 21 janari s’reshtin duke thirre drejtesi! Vargu i krimeve eshte i gjate, ideatori tani ndihet ngusht, prandaj nuk e voton reformen ne drejtesi, fajtori gjithmon perbehet duke rrejtur, duke shpifur.
Saliu sot tregoi si pehere agrsivitetin provokues, po nuk eshte trim! Iken si qeni me bishte nder shale… e parlamenti heshte, turp kerkon 10 dit pezullim nga punimet e parlamentit!!!! Nji veprim preje nji femije ladruc.
Mazhoranca u donte te mblidhte firmat e deputeteve dhe kekonte largimin perfundimtar te Sali Berishes nga parlamenti dhe dergimi perpara drejtesis nderkombetare per krime kunder njerzimit.

A do ndodhi hataja?
Frge kame se jo!shofe nji mazhoranc te ngathte, te pa vendosur per te bere shtet, vetem llafet ne kuvend nuk bejne shtetin ligjor, nuk behen reformat, kushe ndihet i bere pise nga krahu i mazhorances te dorzoje mandatin, t’i hapin rruge reformave.
Presidenti, kryeprokurori dhe drejtesia aktuale po bejne hapur trdhti kombetare, krimi njerzor dhe ekonomik ka nji dore drejtuese, Sali Ram Berishen.

Arrestimi i menji hershem i Saliut eshte çlirimi i dyt i shqiperis dhe shqiptareve!
Nderkombetaret çfare po thon?Ja si shprehet deputeti Pierin Ndreu per Sali Berishen;
“Veriu ka pase nje rrezik te zi qe nga 1992 se eshte perfaqesu nga Sali Berisha me nje te shkuar te dyshimte e komunist i devotshem. Ai beri 97 ku vdiqen te pakten 1950 njerez. Saliu mbahet si mobilizuesi i djemve te veriut kunder jugut ne 97, skenar qe as veriu e as jugu nuk e hengren duke e injoruar. Ai eshte autor i thyerjes se embargos duke furnizu makinerine Serbe. Ai zhduku Remzi Hoxhen. Ai dhunoi e rrahu kundershtaret politik brenda e jashte partise. Vrau 26 vete ne Gerdec ne nje makuteri fitimi te pashembullt. Vrau 4 te pafajshem ne bulevard. Vodhi me Lulushin rrugen e kombit. Shiti detin. Shkaterroi shtetin.

Pasuroj familjen ne kurrizin e shqiptareve. Veriu ka nxjerre Gjergj Kastriotin, Luigj Gurakuqin, Pashko Vasen, Fishten etj. Veriut ja ka ule koken Sali Berisha me zullumet e pafund e percarjen qe ka mbjelle. Eshte i vetmi njeri qe nuk mund ti beje avokati veriut se damka qe i ka vene eshte e rende dhe do ngelet per gjate ne trupin e brishte te verioreve te ndershem, trima e bujare. Hesht me mire se plaga rrjedh e ti ushqehesh me dhimbjen e veriut qe ti aq keq e neperkembe ! Ti nuk na perfaqeson dot por na turperon ne sy te shqiptareve dhe te gjithe botes”.

Ora po afron! Europa poe thote hapur Sali Berisha duhet arrestuar.
Opinjoni publik i majte dhei djathte e mirepret arrestimin e kapo bandes kriminale ne Ballkan,”Milosheviçi” Sali Berisha po nuk u arrestue shqiperia po shkon drejt nji lute civile te pa shmansheme.
SHBA dhe BE ta mbeshtesin qeverin me gjithçka per te prangosur njeriun qe nuk e do Shqiperinë, ky njeri po punon per llogari te agjenturave SERBO… RUSE.

Te thirren hetues nderkombetar qe ta ballafaqojn me te gjitha akuzat dhe me deshmitaret qe perfundimisht groposin Sali Berishen dhe ushtaret e krimit qe e rrethojn.
Populli duhet te jete shume large pames, te mos bie pre e provokimeve Berishiane apo te zheles JOZEFIN qe eshte bashkepuntore ne boten e krimit me Saliun.
Parlamenti te shkruaj historin! te mose dorzohet perpara presidentit, krye prokurorit dhe drejtesis Berishiane.
Shqiperia dhe politika shqiptare eshte ne proven per jete a vdekje!. Me Europen a pa Europen!!! koha nuk pret, çdo ore dhe dite qe kalon vetem destabilizimin e shqiperis rrezikon.

LINI NJË KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here