Bastardët që e fyen Gjergj Kastriotin nuk janë shqiptarë!

1
106

Gani Mehmetaj

Bardhyl Mahmuti në rrjetin social i paska fyer shqiptarët myslimanë, gënjejnë portalet proislamike. Bardhyl Mahmuti me asnjë rresht nuk i ka fyer shqiptarët myslimanë, as ua ka përmendur fare kombësinë, duke e ditur se maskarenjtë që e shajnë Skënderbeun nuk janë shqiptarë. Ai i shau shqip kopilat (bastardët) e osmanëve e sllavëve që e fyejnë Gjergj Kastriotin.

Kopeja e shqipfolësve që e fyejnë heroin tonë kombëtar nuk është e madhe, mirëpo janë të pacipë, agresivë, shpifës, banalë dhe me tru të shpërlarë. Janë turma më e mjerë dhe më fatkeqe në faqen e dheu. Mjerimin e tyre nuk e perceptojnë, mbase as nuk e përjetojnë, sepse i kanë bërë synet në tru. Prandaj janë grupe të pa tru. Kërkesat e stomakut ua errësojnë arsyen mu si kafshëve. Ata s’kanë identitet kombëtar, s’kanë fe as atdhe, janë nomadë që bredhin pesëqind vjet nëpër këto troje. Pjesa tjetër edhe kur janë shqiptarë duke dëshiruar t’ua bëjnë qefin turqve, janë servil e shpirt skllavi, janë mendjefyçkë, janë hiq që e ndotin tokën shqiptare.

Një hoxhe që vehabistët e sollën në dinë e në iman, e bënë myslimanë të egër me dajak, duke ia bërë më të butë shpinën se barkun, thotë se Skënderbeu nuk është heroi i tij kombëtar. Kush qenka atëherë heroit i tij kombëtar? Milosheviqi e Sulltan Murati.

Pse nuk qenka Gjergj Kastrioti heroi kombëtar i këtij hoxhe shqipfolës? Sepse paska vrarë myslimanë! Hoxhallarët e padijshëm e të paarsimuar nuk e dinë ose, nuk duan ta dinë se mbreti i arbërorëve me ushtrinë e tij ata vrau myslimanë turq, arabë, azerë, turkmenë e dreqër të tjerë nga Azia e Afrika, që me yll e më hënë si simbol të krimeve të tyre e sulmuan Shqipërinë. Gjergj Kastrioti po të mos i vriste a dëbonte në Azi të Vogël këta myslimanë turq, do të bënte tradhti. Prandaj është heroi ynë kombëtar, sepse i vrau dhe i mundi 25 vjet myslimanët me ushtrinë e tyre të ardhur nga Azia e Vogël.

Bardhyl Mahmuti, që po e kryqëzojnë islamikët e tërbuar shau shqip nga zemërplasja, i vetëdijshëm së sharësit e fyesit e Gjergj Kastriotit në Maqedoni qeveria sllave nuk do t’i ndëshkoj as nuk do t’i ndaloj. Përkundrazi do t’i ndërsej e shpërblej. Në Dardani e në Shqipëri, të kapur nga Turqia, fyesve të Skënderbeut u kanë dhënë hapësirë të lehin derisa t’u çjerrët zëri.

1 KOMENT

 1. O Gani muslimani,

  Ti me te vertete nuk i kupton gjerat…
  Nuk ka Musliman wehabist apo tradicionalë… ka MUSLIMAN.

  E asnje Musliman nuk eshte SHQIPTAR dhe asnje SHQIPTAR nuk eshte Musliman.

  Prandaj çdo hoxhe dhe çdo musliman e kane per detyre kombetare Muslimane me e urryer GJERGJ KASTRIOTIN… sepse GJERGJ KASTRIOTI ka qene dhe eshte SHQIPTAR… e ti akoma po mendon se ka musliman dhe wehabista… jo ka veq MUSLIMANË…

  Muslimanet nuk e kane problem GJERGJ KASTRIOTIN… sepse ai ka vdeke qe 550 vite… por Muslimanet e kane problem qe ne 6 million SHQIPTARË, akoma jemi SHQIPTARË dhe nuk jemi MUSLIMANË.

  Ndersa kemi ne trojet tona, qe jetojne afersisht 70 Mije Shqiptar qe jane konvertuar ne Musliman… qe i bjen 1.2% Muslimanë …ne te gjithe territoret SHQIPTARE…

  Gani al Mehmetoglu… nderroje ate emer muslimanik, bre burrë!…

LINI NJË KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here