Basha në luftë për jetë a vdekje

0
677
Po ngarkohet...

Gjin Musa, gazetar

Lojrat e PD tashma jane sa te pa besueshme, po aqe dhe mashtruese.
Lulzim Basha flete ne emer te PD, kur eshte i kapur per fyti nga krimi i korrupsionit dhe i vrasjes, ky eshte realiteti,e kunderta eshte loja mashtruese qe po luan kupola e SHQUPIT me mbeshtetjen e presidentit te rep. zotri Bujar Nishani, biles edhe kryetar i KLD, kjo eshte partia demokratike, qe me cdo cmim nuk do ta leshoj drejtesin nga dora, sepse reforma do te coje nji pes te SHQUP prapa hekurave.

Ne cilin vend demokratik te BE presidenti mbledhe kupolen e krimit te drejtesis per te frigesuar ministrin e punve te brensheme, kjo ndodhe vetem ne vendet diktatoriale, ku per fate te keqe shqiperis nuk poi ndahen sundimet diktatoriale.
Sali Berisha njeriu tashma i njohur nderkombetarisht si nji anti-demokrat dhe anti europian e ka nene kontrodhe kupolen e shqupit dhe Presidentin e republikes.

Po ngarkohet...
Nëse klikoni reklamën, këta paguajnë 0,000001 $ ... Bukur ë? :-) -- Thanks!

Nderkombetaret tashma jane merzitur me politiken shqiptare,ecejaket sa ne te majt sa ne te djathte eshte bere si loja e kukumjackes.

Po si do veprohet?
Shqiperia nuk do beje reformen ne drejtesi? pra nuk do integrohet ne BE?
Keto pyetje duan pergjigje nga mazhoranca aktuale dhe qeveria, shqiptaret duan integrimin ne BE.
Po te degjojm presidentit e rep. Bujar Nishani, Shqiperia biles nuk duhet te jete as shtet!!

Nji president i pa asnji logjik, i kapur penge nga bota e krimit,mbeshtet veprimet e atyre qe vran dhe dogjen shqiperin,mbron ata qe krijuan fabriken e vdekjes Gerdecin, me 26 te vdekur, mbron vrasesit e 21 janarit, mbron ata kriminel qe preken kufit teritorjal te shtetit Shqiptar, mbron boten e hashashit, po duhet mbledhur keshillin e turpit, per te bere presion ministrit Sajmir Tahiri dhe qeveris.

Ne historin shqiptare nuk kishte ndodhur qe nji president i pa precidenc, te hapi lufte publike qeveris.
Parlamenti nuk duhet te bie pre e sulmeve te Presidentit, ase e opozites, keta nuk duan refornmen ne drejtesi, kushe e do burgun? askushe, po kjo reforme do shpartalloje boten e krimit ne drejtesin e Bujar Nishanit, po ashtu Saliu dhe Luli e din mire shperblimin qe do ju japi reforma ne drejtesi.

Nderkombetaret jane me qeverin dhe parlamentin, po ashtu shqiptaret duan te lirohen nga kjo shtypje 26 vjecare, mjaft diktatur, mjaft korrupsion, Shqiperinë e kane bere pron te veten disa uligan te politikes.
Ne se parlamenti nuk do votoje reformen ne drejtesi, po duhet te jete e sigurte se deputet e PD qe duan shqiperin jane pro votes. Nji grup horashe qe mbeshtesin Berishen po firmosin fundin e tyre politik.

Shqiperia do kryej reformen, rruge te mesme nuk do te kete, qe vendi te mose kaloje ne destabilizim.
Destabilizimi i shkon keshillit te Bujar Nishanit dhe Sali Berishes…. te cilet do te perbadhen me drejtesin shqiptare per krimet dhe vjellet marramendese qe i kane bere ketij populli, vilat dhe makinat luksoze nuk ndertohen vetem me rrogen e punes.
Tani ka ikur koha per deklerata, kryeministri te mos terhiqet ne kete betej, parlamentaret unik qe shqiperia te preki BE.
Reform me çdo çmime…


Nëse klikoni reklamën, këta paguajnë 0,000001 $ ... Bukur ë? :-) -- Thanks!

LINI NJË KOMENT

Ju lutem, futni komentin tuaj!
Ju lutem, futni emrin tuaj këtu