BANDAT E KRIMIT SHTETËROR PRESION MBI QEVERINË!

0
547

Gjin Musa, gazetar

Vetem ne nji vend te s’terkorruptuar, siç eshte Shqiperia ndodhin keto gjera.
Mjerisht Shqiperia nuk ka patur kurre ne jeten e saj nji Parti Demokratike te vertetë.
Ramja e komunizmit ne Shqiperi, si dhe pranimi i pluralizmit politik, solli gjoja PD, po realisht ne Shqiperi nuk ka ekzistuar athere dhe as sot Partia Demokratike e vertetë.

Po themelimi i PD ndodhi, po frenat e partisë i moren kasta komuniste e Sali Berishes, pjedha e sistemit diktatorial.
Partia e Punes u rikoperue ne Partin Socialiste te Shqiperisë, po e njejta lekur po disi ma e bute.
“Partia Demokratike” po pa asnji element te demokracisë, me ne krye nji bandit kriminel si Sali Berisha, u be sie terbuar rrugeve dhe lagjeve te shqiperis,ulurima dhe qindra makina qe shoqronin Serbin Sali Berisha e tronditen vendin, Berisha ulurinte si nji kafshe e dalur nga kafazi zologjik, populli i lodhur nga diktatura,besonte ç’do rren te Saliut.
Ishte i plotfuqishem, kushe e kundershtonte i priste koken, ose i jepte rruget e botes me forcë, ne te kundert dihej se çfare te priste.

Po ngarkohet...
Nëse klikoni reklamën, këta paguajnë 0,000001 $ ... Bukur ë? :-) -- Thanks!

Nji fushat e pa pare ne asnji vend te Europes, te pushtetaret e sistemit komuniste te burgosen,kane vjedhur pasurit kombetare, shembulle bahej Nexhmije Hoxha, turpi i botes, sot mafia e Berishes heshte dhe nuk bane ze.
Bllokmenet pa shtepia e vila luksoze, sa perfitonte e bija e Saliut per nji firme te babajt, bllokmenet nuk i kishin harxhuar ne 50 vite.

Shqiperia sot ndodhet ne dite teper te zymta, nji opozitë qe po lufton per jete a vdekje, “Reforma ne drejtesi” jua ka keputur gjymtyret, friga poi bren ashtu siç bren teja drurin.

Pse kjo frige?
Opozita ç’do dite akuzon qeverin, kryeministrin, kryetarin e bashkis z.Erion Velija per korrupsion! Atëhere pse nuk e votojne reformen ne drejtesi? Mazhoranca te shko ne burge dhe opozita ti thot opinionit publik ja kushe jemi ne.
Po sice e permenda edhe ma siper per fatin e keqe nuk kemi PD, pra nuk kemi opozit, kemi nji bande kusaresh qe jane te mbytur ne krimin ekonomik dhe ma gjere, prandaj duhet luftuar qeveria, kryeministri dhe ministra te veçanet qe ju kane prek ne kallo baronve te droges dhe te krimit shtetror.

Duhet luftuar policia e shtetit, drejtori i pergjithshem i policis, ministri i brenshem z.Sajmir Tahiri, sepse ju pre rruga miljardave te droges, po edhe sote kjo opozit merret me ruatjen e bastioneve te droges, po mbjellin kudo munden, dhe mae bukura akuzojn te tjeret se po kultivojn hashashin dhe maruanen.
Tani nxorren nji sebep sa qeshara, dhe me idiotizem profesional.

Pse ka ndryshime emrash?
Ndryshimin e emerit e ke te garantuar me kuhtetut dhe me ligje, po u nderrue ilrgalisht ne mergim jane disa arsye te pranuesheme edhe nga policit e vendeve te bashkimit Europian, ne raste gjakmarrje, apo ne rastet kur e ne rrezik me jeten,
Po le te ndalemi ma gjersisht, ne se ne nji vend te bashkimit Europin je ndaluar nga policia, te eshte bere identifikimi dhe skanimi i skedes personale me dhanjen e gishtave, ketu merre fund ç’do ilegalitet, e i identifikuar, ndrysho emer dhe fetyrë, po gishtat nuk fallsifikohen, kjo eshte nji loje sa per te shtyr dite dhe per te larguar vemendjen nga reforma ne drejtesi.
Nji opozit e shendetsheme duhet te merret me pastrimin e figurave politike ne shtepin e vete.

Partia Demokratike pse nuk çon perpara drejtesis Sali Berishen dhe Ilir Meten bashkeautoret qe sodhen 21 Janarin, autoret e Gerdecit, kryehajdutin e rruges se kombit z.Lulzim Basha e shume e shume te tjera.
Partia nuk eshte prone personale, si ne rastin konkret, Sali Berisha partin demokratike e ka ne grushte, jo per te mbrojtur partin, po per te mbrojtur Sliun dhe familjen e tije.

Maxhoranca eshte shume e vaket,ose ka frige pushtetin, ose eshte e pa afte te bashkepunoj me nderkombetaret.
Keshtu nuk ecet, po shkojm drejte nji gremine me skenarist te perhershmin Sali Berisha po i mbeshtetur nga krye hajduti Ilir Meta, i cili me kujton kohen e vidios te kolegut tije z.Prifti, Meta ishte bere grusht!po fale mbeshtetjes pa rezerva te ishe kryeministrit S.Berisha i cili e shpetoj nga burgu.

Populli thote; Ndera ka nderen; tani Ilir Meta po punon per rrezimin e qeveris, ne te kundert drejtesia do veproje mbi cilin do qe ka abuzuar me pushtetin dje dhe sot.

Shqiptaret jane lodhe, sinqerisht shpirti nuk mban ma, s’kamja dhe fukaralleku eshte ulur kame kryqe ne shqiperi……
Rilindja te gjeje forca teke nderkombetaret, te spastroj kabinetin nga njerz me emrime nepotike, ne te kundert njerz te dobet si Kreshnik Spahiu marrin flamurin e “shpetimtarit”, opozita mjegulle dhe rremuja do, ka provoje 25 vjeçare me ne krye Serbomadhin Sali Berisha.

Edi Rama ti therras mendjes, vendi ka marre teposhten, ti je zot shtepie, nga ti populli prete, leviz sa nuk ka shkuar vone.


Nëse klikoni reklamën, këta paguajnë 0,000001 $ ... Bukur ë? :-) -- Thanks!

LINI NJË KOMENT

Ju lutem, futni komentin tuaj!
Ju lutem, futni emrin tuaj këtu