Ajo që u prit, ndodhi – Berisha nuk e do reformën në drejtësi

0
670
Po ngarkohet...

Gjin Musa, gazetar

Takimi qe shume gazetar apo analiste nxituan ta quanin si ‘historik’.

Per çdo njeri qe e njef Sali Berishen dhe djallezitë e tija, takimi Rama – Lulzim Basha ishte i deshtuar pa filluar. Djadhezitë e Sali Berishes nuk kane te sosur, per aqe kohe qe ky anti-shqiptar te kete jete. Sote shqiptaret duhen te jene ndergjegjesuar se ku fle lepuri i politikes djallezore. Po ky lepur me lekurë ujku fle ne selin e SHQUP-it.

Po ngarkohet...
Nëse klikoni reklamën, këta paguajnë 0,000001 $ ... Bukur ë? :-) -- Thanks!

Lulzim Basha tashma i dekleruar si ushtar i emeruar nga Sali Berisha, po jo kurre kryetar i PD. Mazhoranca tregoje, qe eshte e gatsheme per çdo reform qe i sherben shqiperisë dhe shqiptareve, biles leshoi aqe shume per opoziten deri ne votimin me 2/3 e parlamentit per emerimet ne organet e drejtesis.
Nji opozit qe eshte e mbytur nga bota e krimit, nuk mundet te jete perkrahese e reformes ne drejtesi. Presidenti i rep. Bujar Nishani do te jete kryekeput njeriu qe po mbeshtet boten e krimit dhe te korrupsionit, po nji dite do te perbadhet me drejtesin.

Ky takim i sotem do ishte thirrur nga kreu i shtetit shqiptar,si njeriu garant i ligjit dhe i kushtetutes,po mjerishte presidenti Nishani luan nene rregoz se bashku me Berishen dhe Llallen. Deklerata e kryeministrit Rama qe ligji do shkoje shume shpejte ne parlament edhe pa opoziten, eshte kembana trishtuese per Sali Berishen dhe kasten kriminale qe e rrethon kete njeri te dalur jashte kontrollit logjik, poi dalur qe kure mori postin e Presidentit te Shqiperis, ajo dite qe dita mae kombeshme per shqiperin dhe per vete Partin Demokratike.

Berja e Berishes me nji pushtet te plotfuqishem,ishte perfundimisht groposja e shqiperis ne boten e krimit dhe te varferis. Sot shqiptaret paten nji sheje shprese tek Partia Demokratike, parti qe nga viti 1992 e deri ne kete moment qe po shkruaj kete shkrim sot kjo forc politike e marrur penge nga Sali krimineli sote nxorri fetyren e vertet, nji forcë politike te bie pre e nji njeriu te pa pergjeshem, qe deri me sot i ka shpetuar ndeshkimit ligjor, me gjithe akuzat teper te renda deri ne krime kundra njerzimit, nji Milosheviç ne kryeqytetin Shqiptar.

Tashma edhe nderkombetaret Amerikan dhe ata Europian jane te bindur qe Sali Berisha eshte nji anti shqiptar, anti Europian dhe anti Amerikan…
Nji pyetje qytetare doi drejtoja ambasadortit te SHBA ne Tiran z.Ly do ta takoshe akoma Sali Berishen’po kjo pyetje shkon edhe per ambasadoret e BE, BESOJ SE TAKIMET E SHPESHTA ME BERISHEN JUA DHANE FRYTIN E PUNES TUAJ SOT.
Mazhoranca tani pa humbur kohe te dergoj ne parlament reformen ne drejtesi, opozita do kete deputet qe nuk duan te jetojn me boten e krimit Berisha.

Reforma ne drejtesi eshte çlirimi i dyte i shqiperis ne se duam te integrohemi ne BE, kete S.Berisha nuk e ka dashur qe nga dita kure u be kreu i shtetit shqiptar ‘President i Republikes’. 25 vite Shqiperia penge i nji ‘politikani’ skizofren qe dogji dhe vrau shqiperin, vodhi pasurit kombetare, shiti kufit teritorial, vrau fjalen e lire, varferoj shqiptaret, te gjitha keto te keqija u perdoren ne emer te Demokracis, ne emer te mashtrimit Berisha. Sot eshte fundi i Berishes dhe berishianve.


Nëse klikoni reklamën, këta paguajnë 0,000001 $ ... Bukur ë? :-) -- Thanks!

LINI NJË KOMENT

Ju lutem, futni komentin tuaj!
Ju lutem, futni emrin tuaj këtu