Aferim more aferim, a ta mban z. Halim?

0
559
Loading...
Nëse klikoni reklamën, këta paguajnë për faqen time 0,000001 dollar... Bukur ë? :-)

Gjin Musa, gazetar.

Deputeti PD z. Eduart Halimi i gatshem te ligjeroj perpara mikrofonve te gazetareve.
Flet me nji gjuhe urrejtje ndaj mazhorances sikur ka zbritur nga ndonji planet qiellore!
Ishe ministri i drejtesis z. Halimi mundohet te na shpjegoj anen ligjore, mbahet si profet, sikur vetem ky i di ligjet kushtetuese, e mbeshtet ishe ministri tjeter i drejtesisë, sot ne hijenajen e SHQUP-it.
Ky eshte zoteri Alibej, ishe edhe keshllitar i Sali Berishes, i varfer politikisht, po mai varfer nga ana juridike, perradhis ca perralla me mret kur dele perpara gazetareve, lista e atyre qe ligjerojn nga selia e shqupit eshte e gjate, e kronometruar qe ne ç’do ore shqupi te beje “lajme”!

Po z.Halimi s’bashku me Ristanin dhe me koke rruarin Strazimiri jane pjes e komisionit parlamentar per reformen.
Sot z.Halimi na habiti, po, po nji perroçke apo nji lapsus i mire menduar.
Deputet apo pushtetar qe kane probleme me drejtesin duhet te largohen orgjentisht, e kishte fjalen per deputetet e mazhorances,deri ketu gjithçka ne rregulle!
Po ky Halimi S’bashku me z. Alibeaj si dy juriste “gjenjale” si nuk flasin per deputetet dhe pushtetaret e PD?
Po aferim more aferim, nuk ta mban z. Halim!!
Me kete dua te kujtoj se flet me gjuhen e dikujt tjeter, ecen ne kembe te huaja! Gje qe nga dita me dite poe ç’vlersoni SHQUP-in, apo e thane troç, e keni degjeneruar PD.

Po ju harroni, apo nuk guxoni te flisni, po ku ka ma te inkriminuar se Lulzim Bashen dhe Sali Berishen, doi çoni perpara drejtesis? Do i propozoni gjykates kushtetuese qe t’u hiqet imuniteti, te dergohen perpara drejtesis.
Juve merreni me Shullazin dhe me ministrin e punve te brensheme z. Sajmir Tahiri vetem per te justifikuar oret e punes qe ju paguan Luli,ju nuk jeni deputet te popullit,jeni te punesuar ne zyrat e SHQUP-it, ju nuk mbroni interesat kombetare, ju kerkoni te beni mjegullnajen e mashtrimit, po jeni te deshtuar.
Sa te pa moralshem jeni politikisht dhe njerzisht, po turp a keni perbadhe opinionit publik? Tani keni dalur pa brek fare!flisni per Shullazin, mire beni, po pse ju mbydhet goja per Taçin e Berishes?

Ky nuk eshte kriminel?eshte njeriu qe punoje per familjen Berisha, prandaj arrestimi i u be per “ndershmeri” kaq te ulet jeni, kaq poshte keni rene, sa kerkoni me çdo çmim te perdhosni kushtetuten, ligjeslacionin shqiptare.
z.Halimi i ke hypur kalit per s’prapthi! Shpejte do pendoheshe, drejtesia eshte e barabart per te gjithe.
Po harruat kure ishit ne qeverisje z.Halim, se çfare demeshe i keni bere shqiperis dhe shqiptareve, i vrate,i dogjet ne mese te Tiranes, po Gerdeci i Edi Rames eshte z.Halimi?
Te jeshe jurist dhe te perfundosh ne nji endacak i rendomet ne politik eshte mjerim.
Sot nuk flete ishe ministri i drejtesis Berisha z. Aldo Bumçi, se siu u urdherue nga Berisha per te asgjesuar dokumentet e Gerdecit.

Jeni tre ishe ministra drejtesie ne qeverisjen Berisha qe nuk keni bythe te thoni te verteten, ju perpara Berishes jeni si vesa perpara diellit!dhe ae dini pse, sepse jeni te s’terkorruptuar nga Berisha.
Shifni ne sadhen e parlamentit “trimin” e Berishes deputetin dhe ishe ministri i punve te brensheme, jo per shtetin, po per Saliun dhe familen e tije, ky eshte Flamur Ndoka te cilit duhet ti shifet mire dosja dhe mardhanjet me Berishen ne boten e krimit. Ata qe friga si le rehat bertasin dhe ulurin nga opozita, pse kjo uluritje?

Populli e di mire se kushe eshte Jozefina Topalli, Albana Vokshi, Lulzim Basha, Sali Berisha dhe tre ishe ministrat e drejtesis ne qeverin Berishiane.

Po, po dihet kushe eshte Edi Paloka e Strazimiri, Arben Imami e Ridvan Bode me shoke, keta jane grupi i gatshem i Berishes qe poeju erdhi dita shqiperin e vrasin, e djegun si ne 97,98, si ne Gerdec dhe perpara kryeministris, po ky Berish me Jozefine lane te vinte flaken vetit i persekutuari, i denuar me burge nga sistemi komunist i E.Hoxhes.

Po kjo Jozefin ishte qe rrejti shlodranet gjate permbytjeve se do te damshperbleheshin leke me leke, sa te jete Sali Berisha kryeminister, sot Jozi me ca rrugeçer te korruptuar kerkojne te bejn trazira sa here qe Edi Rama shkon ne Shkoder, kjo eshte forca dhe zbatimi i urdherave nga pallati shume katesh ku qendron njeriu i shperftyruar ne nji egersir.
Berisha e di se kta ministrat e tije nji dite do ja bejn gjamen, prandaj ulurin per t’i mbajtur nen presion ushtaret e SHQUPIT,me mazhorancen i ka lojra mashtrimi sharjet, frigen e ka aty ke tek te vetet.

Aferim pra aferim nuke ta mban z.Halim te thuashe te verten ashtu si, çe eshte.
Falkone fali jete per te verteten, per drejtesin dhe luften kunder krimit dhe krimineleve,fatkeqesishte ju drejtoheni nga te korruptuar dhe vrastar, ata po ju mbajn penge ashtu siç deshen te mbanin te ndjerin Sokol Olldashi, po mjerisht ndolli “aksidenti” ketij i druheni, prandaj perradhisni dhe ulurini, ulurima qe sapo vine dhe po ju nxjerrin lakuriq ne sy te opinjonit publik dhe atyre nderkombetar.

Te keqen e keni mrena SHQUP-it mose e kerkoni nder kojshi,qofshi ju si jeni.


Nëse klikoni reklamën, këta paguajnë për faqen time 0,000001 dollar... Bukur ë? :-)

LINI NJË KOMENT

Ju lutem, futni komentin tuaj!
Ju lutem, futni emrin tuaj këtu