A po qeshë Europa me ne?

0
586

Gjin Musa, gazetar.

Po nji pyetje qe çdo qytetar i ndershem ja drejton vetevetes! 25 vite, penge i politikave diskriminuese, nga “politikanet” tane.
25 vite, vjedhje dhe degradim i vendit drejt te s’keqes, me pretekstin “tranzicion”!
Po tranzicion i politikaneve tane te majte dhe te djathte, te cilet fjalen “tranzicion” e perdoren per te zhvatur pasurit kombetare.

Sa here qe afrohen fushatat elektorale, hapen thaset e premtimeve!
Premtime boshe dhe te pa moralsheme!!! Populli vazhdon tu besoje ketyre mashtrueseve ordiner.
Secila pale ne fushaten elektorale afrojn lugen e “floririt”dhe urretjen nder shqiptare, shaje e majta e shaje e djathta,populli ngopet me lugen boshe, po jo pake 25 vite tadhje me kete populle qe eshte ndare ne dy shtresa, milioner dhe te pa buke per darke,kjo eshte politika e ndyre, e politikanve te ndyre qe marrin mandatin e deputetit dhei bejn hyzmet xhepit te vete.
Politika shqiptare ka prodhuar parti politike, aqe sa nuk ka asnji vende ne bote ku popullata eshte shume milionshe.

Po ngarkohet...
Nëse klikoni reklamën, këta paguajnë 0,000001 $ ... Bukur ë? :-) -- Thanks!

Pse linden keto parti si kepurdhat mbase shiut?
Pergjigja eshte fare konkrete, vete punsim me zore ne kurriz te popullit qe nuk di te zere mend kurre.
Ti permendeshe te gjitha me emer dhe tu beshe biografin e zymet duhen faqe te tera gazete.
Me kujtohet kure lindi partia e faqes se zeze te Kreshnik Spahiut, sinqerisht deshe i besova asaje egersie te “liderit” Spahiu ku ne emer te ligit te kushtetutes, do bente kerdin… dekleratat e tije per arrestimin e Sali Berishes dhe te shume politikanve tjere, ishin deklerata qe jepnin shpres!po shpres qe u venit me turp, sot dihet reputacioni i kesaj “partiçke” dhe i dhume partiçkave thera.

Asnji parlamente,asnji nga presidentet nuk e moren mundimin qe keto parti rruge qe ndryshojn kualicione sipase ereave qe fryn, ti nxirrnin jashte ligji.
Po kur shofim ne medie apo ne fb, qe filan kryetar sote pati takim per kualicionin e aedhshem elektoral, te merre nji e qeshur hidheruese, o populle po kaqe i pa ditur je?

Besoni perroçkate e atyre kryetareve qe nuk munden te komandojn familjet e veta, e kerkuan te na shpetojn ne si populle.
2017 po afron, thaset e mashtrimeve elektorale po pregaditen, biles Lulzim Basha ka filluar qe tani te shperndaj milona e miliarda, te uli taksat, te fali borxhet, me nji fjale Luli ju garanton shqiptareve nji qeverisje si ne tete vitet e shkuara! Veshtire ta sfidoje Berishen Luli.

Po e majta me çfare platforme do dali ne fushat?
Rilindja Rama Meta tashma jane ne dite jo te mira per hire te s’vertetes, gjendja ekonomike eshte e mjerueshme ne realitet,ne letra flitet per rritje te punesimit, dhe te jetes ekonomike ne vend, realiteti flete te kunderten, reputacioni i shqiperis me nderkombetaret eshte disi i zbete, tentimi ne menyre tinzare per te qene aleate me Turqin, Europen e ka bere qe shqiperin ta shofi me nji sy dyshimi, dikush edhe do me kundershtoje, eshte normale te me kundershtojn! Pro Europianet distancohen nga islamizmi Turk, kurse fanatiket Turqeli nuk e duan Europen dhe SHBA, jane besnik te allahut, eshte e drete etyre, po jo kunder BE.

Politika shqiptare ka degraduar totalisht ne mardhanjet me BE, si pasoje kriza ekonomike dhe ajo politike sa vine dhe behen ma prezente ne Shqiperin e “tranzicionit” 25 vjeçar, tranzicion qe me sa duket nuk i dihet fundi.

Kjo eshte politika dhe politikanet shqiptare,qe nuk i hapin rruge integrimit te vendit drejt BE, nuk duan reforma, sepse prishen klanet mafioze, sharjet dhe perbaltja ne parlament, me kujtojn artistin e madhe te pa harruarin Ndrek Luca. “KJO ISHTE LOJA”
Vertet politika dhe politikanet po luajn lojen e mashtrimit me popullin shqiptare, krimi dhe korrupsioni i ka marrur penge krahet politik, prandaje jemi ketu ku jemi, te fundit ne Europë, Europa po qeshe me ne, kurse ne qeshim me mjerimin qe po na nxin jeten.


Nëse klikoni reklamën, këta paguajnë 0,000001 $ ... Bukur ë? :-) -- Thanks!

LINI NJË KOMENT

Ju lutem, futni komentin tuaj!
Ju lutem, futni emrin tuaj këtu