A po përgaditet klani “Berisha” për trazira në Shqipëri?

0
389

Gjin Musa, gazetar

Tashma nuk ka asnji medyshje, Presidenti, Saliu, Luli, Fatmir Mediu dhe Ilir Meta, kerkojnë destabilizimin e Shqiperisë….
Gjykata e inkriminuar kushtetuese sot vulosi turpin.
Vulosi ate qe ka urdheruar Sali Berisha, destabilizimin e vendit, jo rreformave ne drejtesi, jo integrimit ne BE, jo nji Shqiperi ne paqe.

Kryeministri dhe grupi parlamentar i PS ne krizë totale, Ilir Meta mjeshtri i pabesisë, bredhe dere me dere duke sajuar kompromiset e turpit, i mesuar te jete ndermjetes i poshtersisë politike dhe babaj i krimit te korrupsionit.
Reformat te sabotohen, çfare thonë nderkombetaret palaçot e politikes nuk duan te ja dine… Shqiperia ne prage te nji 97-te dyte, Saliu nuk shuhet lehte, i ka rrenjët e krimit thelle deri ne Serbi.

Ti populle Shqiptar, çfare terezie ke qite?
Done te jetoshe nene roberin e politikes kriminale? Apo do i dalesh zot vetit. Nese heshte kete radhe o populle ke marre funde, leshoje vatanin mesy emigracionin, sepse e keqja tani do te gropos keqas.

Sot Shqiperia dhe shqiptaret renkojn!
O politikane Zoti ju farofte, po s’u ngopet me mundin dhe djeresen e ketije populli?
Po s’u ngope o Sali Berisha me gjakun e djemve te tokes Shqiptare, Zoti te gjykofte, o gjarper i pangopur.
Po te flasesh per Fatmir Gerdecin, apo Lulzim 21 janarin, toka te sidhet rrumbullak, drita e djellit te erret…

Nuk ka drejtesi, sepse drejtesin e ndyne keta horrat e politikes, ju kujtohet floriri i Ilir Metes, apo portofoli ne zyren kryeministrore, jo, jo popull mos u mashtro per hir te femijeve qe po rriten.

Mose u mashtro o populle, se keta qe thone se po emigrojn shqiptaret, po keta jane nxitesit, sepse e duan Shqiperin pa Shqiptare brenda, keshtu pasurit jane prone e politikanve kriminel!!! dhe kur na flasin per shtet dhe ligje, kur flasin per demokracinë, keta ujqer qe e kane ndare Shqiperinë ne çifliqe, e populli vuan, rrezikon kafshaten e bukes thatë.

O populli i vendit tim, perzeni me gure dhe huje keta mashtrues te ndyre, keta hajdut e vrastarë, keta qe voten jua kerkojnë, po gropen jua thellojne.

Doni te jetoni skllever te politikanve pisa? Jetoni, jetoni, ju vuani e kriminelet Sali, Ilir, Fatmir e Lulzim Basha me ca horra tjere, bejne llogarit e miljardave o popull.
Ne kembe per t’i hedhur per dhe keto neperka qe vetem gjak duan, jo nuk ngopen kurre… Mos e pranoni robninë e politikes…

Kohe nuk ka shume, veproni sa nuk eshte vone.

LINI NJË KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here