A po e mban premtimin ambasadori Doland Lu?!

0
507

Gjin Musa

Ne nji kohe kure Europa po perbadhet me boten e krimit barbare nga ekstakomunitaret Islamik, ambasadori i SHBA ne Tiranë kerkon te beje “mrekullin” nji flluck sapuni ne ajre.
Europa po perjeton ditet ma te veshtira ne historin e saje qe pase luftes se dyt botrore.
Agjenturat e huaja te drejtuara nga SHBA po mbushin Europen me islamist, kjo pa asnji medyshje, eshte shkaterrimi i Europes brenda per brenda.

Inteligjenca Amerikane eshte e njofur per perhapjen e konflikteve kudo ne bote, luftimi dhe dobesimi i “aleateve”eshte metod pune per SHBA.
Europa dhe kryesisht Gjermania treguan zemergjersin per te pritur dhe strehuar mijra emigrant te ardhur nga vendet Islamike.
Pse kjo zemerte gjersi?

Mose SHBA bene presion mbi europen?apo perdoren metoden e mashtrimit ne emer te “humanizmit”?
Kjo eshte nji loje politike qe Europes doi kushtoj shtrejt,pasojat sa po kane filluar, Europa me buke,islamistet pergjigjen me dhun seksuale, kjo eshte “demokracia”… nuk do koment.
Ne shqiperi na ka dale me shpat ne dore nji Doland Lu!populli ka nji shprehje popullore, na prit zot sherrin e shejtanit.
Doland Lu o do jete Jezusi ose do jete nji shejtan i madhe qe po çorodit kete populle.
Ne bindjen time dekleratat e nji ambasadori Amerikan duhet te jen te pjekura dhe vendim zbatuese!kjo e fundit eshte jashte kopetencave te cilit do ambasador ne bot.

Shqiptaret dhe shume analiste dhe gazetar biles dhe politikan i kane pare keto deklerata disi te tepruara.
Avukat Ngjela here pase here e ka provokuar ambasadorin Doland Lu duke ju drejtuar, publikisht qe nxirri emrat e politikanve dhe pushtetareve te korruptuar, qe do thote se ka seriozitet per ti shkuar deri ne fund kesaj historie 25 vjeçare.
Eksperienca e deri tanishme eshte e hillur, Sali Berisha per sa kohe qe ishte ne pushtet, ambasadoret e huaje nuk munden te ja trazonin ujrat, mire apo keqe Berisha ju ka treguar vendin,keshtu do ndolli edhe me z. Doland! reformat i bejne shqiptaret, jo presioni i te huajve, kjo eshte anti demokratike qe te dhunosh politikat e nji shteti qe aderon ne NATO.

Shqiperia eshte fare e vogel qe Amerika te jete teje e shqetesuar per reformat ne drejtesi e kudo tjeter.
Amerikes i intereson “marvajtja” e Europes, mbushja me refufgjat nga vendet Islamike… Po si do veproj Europa?
A eshte ma mire qe te gjithe popujte e Europes te levizin lirshem ne kontinentin e tyre, po ashtu te gjithe ekstrakomunitaret te ardhur nga vendet jashte Europes te riatdhesohen ne vendin e tyre. Europa nuk nxite vatra lufte, Amerika eshte ajo qe po perhap luftrat kudo ne kontinentet tjera ne emer gjoja te “demokracis” dhe te lirive njerzore.
Europa dhe Europianet duhet te behen zot ne shtepin e tyre, o si ambasadori Amerikan Doland Lu qe po luan rolin e shpetimtarit pa asgja ne xhep.

Kohet kane ndryshuar, bota po pervlohet ne zjarrin e vete!per fatin e mire Europa i ka mbijetuar deri me tani pa ndonji lufte te pergjaksheme, kembanat rane ne Gjermani,ekstrakomunitaret Islamik dhunues, te shpifur moralisht dhe njerzisht, sigurisht ne emer te Allahut! Europë beju zot shtepie ne shtepin tane, kurre ndonji here nuk qene ma pran ç’komtarizimit si Europian, humanizmi ka vdekur qe dje per Europianet, ligji i debimit nji ore e ma pare per ekstremistet Islamik, leri Europ europianet ne shtepin e vete, s’ka viza per te levizur ne Europ Europianet, viza dhe tela me gjemba per ata qe duan te na islaminizojn… boll Europ me humanizem,kushe ndez luftra ta presi flaken ne shtepin e vete.

Ambasadorit Doland Lu nuk doi vi mire po ti lexoj keto rreshta, po realiteti eshte i hillur perpara lojrave politike qe po behen ne shqiperi nga diplomatet e huaje,llafe dhe vetem llafe per ta mbajtur situaten te tensionuar.
Berisha thoshte dikur, ne shtepin time jame zot une dhe vendos un me qeverin time. A ishin edhe ather diplomatet e huaj? çfare bene?nji vrim ne uje, keshtu do ndolli edhe kesaj here!!! koha do gjykoje.

LINI NJË KOMENT

Ju lutem, futni komentin tuaj!
Ju lutem, futni emrin tuaj këtu