A mban përgjegjësi Edi Rama, për çuarjen drejt presidencës të nji njeriu të inkriminuar?

0
282

Gjin Musa, gazetar

Edi Rama me sa duket do te vrasi veten me doren e vet.
Propozimi dhe votimi ne parlament, per te çuar drejt karriges se Presidentit te Rep, nji veprim i nxituar dhe i turpshem.
Ilir Meta si e keqia e politikes Shqiptare, si njeriu ma i korruptuar, si njeriu qe krijoj 21 janarin, Iliri eshte nji hajdut profesionist, me te gjithe ministrat ku ka drejtuar ne kualicionet e turpit. Tashma Shqiptaret nuk munden te mashtrohen nga politika e rrenave dhe korrupsionit.

Premtime nga te gjithe krahet politikë, premtime qe vetem mbeten ne leter.
LSI e “Ilir Metes” tashma e Petrit Vasilit, nji forcë politike e pa personalitet, e pa dinjitet dhe moral njerzor dhe politik, nji forcë politike qe kerkon shkaterrimin e vendit, qe kerkon te mose beje reforma, kerkon kualicione qe te vjedhe dhe te penetroje peshku kryemadhe Ilir Meta.

Na jepni nji shembulle, ku ka burre dhe grue deputet ne nji parlament?
Ilir Meta eshte dhelper e vjeter, tinzare, mashtrues po edhe frigacak.
Degjova nji deklerat te djesheme, qe nuk kame pyetur nga Sali Berisha!sai pa moralshem, sa buk shkel ky Skraparli qe turpron krahinen dhe çdo shqiptar.

Ne kohen e Sales o Ilir po mbushje pantallonat, kur u kape me bllok ne dore, edhe kete se pranon oi pa fetyre, po te kemi pare te gjithe qe po te mos ishte mbrojtja e Sali Berishes t’i do shkoje drejte qelive te burgut, kete e di çdo shqiptar.
21 janari eshte pergjegjesi e drejteperdrejte e jotja Ilir Meta, koha do te gjykoje, nuk doi shpetoshe ndeshkimit ligjore.
LSI dhe Iliri s’ bashku me Petritin dhe Luanin, si njeni tjetri, nji kopie e shemtimit njerzor.

Kjo treshe ka kurajon te flasi per moral?
Po si mendoni o zoteri se populli nuk jua di poshtersit qe keni bere neper buzuqet e Tiranes, me “besen” ndaje shokeve, ku Petriti te rri urte se poi publikuam ate veprimin e pa moralshem me shokun e vete, ne mardhanjet familjare, ky eshte Petriti qe na bene moral, po ky eshte edhe Ilir Meta, harron thanien e Fatos Nanos, kerkoje se i ke ne makin Ilir.

Kjo eshte LSI qe ne te gjithe karjeren e saje politike eshte shquar per korrupsion, eshte shquar qe rrethe saje ka njerz te pa integritet te bejne politik.

Pse Ilir Meta nuk bene publike nga i siguroje mbi 4 miliard para, vilat luksoze, pse Moniken e beri deputete dhe N/KRYETARE TE LSI? Çfare fshihet ketu? Si mundet ky njeri te ulet ne karrigen e Presidentit te Republikes? Nji hajdut me damke.

Kryeministri Edi Rama do gjykohet per kete perzgjedhje qe beri me Ilir Meten, politika ka degjeneruar, ka dalur jashte kontrollit ligjor.
Flitet per reformat, flitet per Vetingun, po flitet dhe kerkohet te veprohet ne te kundert,
Vetingu duhet te operoje tek politikanet, pastaj tek drejtesia.

Ne asnji vend te botes drejtesia nuk mundet te korruptohet, pa mbeshtetjen e politikes, ky eshte nji realitet qe nuk pranon asnji koment.
Drejtesin e korruptoje fillimisht Sali Berisha me ngjarjen e Gerdecit dhe ky korruptim ka vazhduar dhe vazhdon nga te gjithe krahet politik.
Fushata elektorale i ngjane nji çfaqje te rendomet, pa libret dhe pa aktore, mbizoterojnë ca premtime nga Lulzim Basha, pa asnji bindje politike dua te ja them publikisht, se nga fjala e pare deri tek e fundit jane rrena dhe mashtrime elektorale.

Premtimet per nji jete luksoze O Luli eshte nji proçes qe do pune shume, sepse ka 27 vite qe e damtoi ekonomin shqiptare politika.
Flisni per korrupsionin, jo Luli nuk ke moral te beshe elektorat, sepse je i pa moral politik.

Po keshtu po degjojm edhe nga LSI e cila hidhet dhe perdridhet me bluzat e shkruara LSI, na premton luksin, na premton pune dhe mireqenie, po asnji here nuk i thot elektoratit Ilir Meta qe une do i ketheje te gjitha pasurit e vjedhura ne sherbim te popullit time, nji vile me 11 banjo, mbi 4 miliard para te dekleruara, nga i more? – thuaja elektoratit.

Beju “burre” Ilir mblidhe parlamentin dhe jepe dorheqie nga posti i presidentit, thuaje elektoratit, une jame Ilir Meta qe nuk kame pyetur nga presionet e Sali Berishes, tani dua te perbadhem me drejtesin!!!! po nuk je nga ata “politikan”, je nji hajdut dhe e keqia e te gjithe politikes Shqiptare.

Po Partia Socialiste si ndodhet ne keto dite fushate?
Si partie e pare, qe gaboje qe ne 2013 kur pranoje te qeveris me Ilir Florinin, nuk arriti te beje ato qe premtoje, punesimet deri ne ambasada i mori Ilir Meta, sepse kishte ne dore kamxhikun e presionit nga z.Meta.

Po pse Edi Rama propozoje ne postin e kreut te Shtetit Ilir Meten?
Nji pyetje qe do nji pergjigje, po nji pergjigje qe nuk po bahet publike, biles nga vete z.Rama, Ilir Meta u vleresue si njeriu mai kompletuar per postin e Presidentit! Jo z. Kryeminister, kjo deklerat eshte shume qesharake, ose e perdorur me ironi nga ana e juaj, po te verteten duhet bere publike, pse e propozove njeriun ma te perfolur ne Shqiperi per korrupsion?

Edi Rama kerkon mbi 71 mandate qe te qeveris i vetem!kjo eshte e pranueshme nga opinioni publike, sepse ne fund te mandatit 4 vjeçare populli do gjykoje vetem PS, pau justifikuar tek kualicionet.
Ka ardhur koha qe metoda e kualicioneve te vdesi nji here e mire,le te perseriten votimet, te dali nji force politike qe merre persiper fatet e vendit.

Beteja elektorale e thashe edhe ma siper nji çfaqje e rendomet, me sharje te turpsheme, populli do programe konkrete, dy fjalë po te realizueshme, jo si ato te Lulit qe jane sa qesharake po aqe anti-nji programi elektoral.
Ditet kalojn, data 25 po afron populli te mos gaboje me voten e vete, mos pranoni miellin e ase shiqerin, ase edhe nji qindarkë, sepse po demtoni te ardhmen e femijeve tuaje.

Sot degjova ne televizor te Bashkim Hoxha,ku nji Skraparli denancoje hapur, Ilir Meta i sodhi thaset me leke, ka filluar shperndarja… edhe ne sei merrni keto dreq lekeshe mos e shitni dinjitetitn tuaje o qytetar, koha do ndryshimin rrenjesor, Shqiperia do integrimin ne BE, po duhet qe Vetingu fillimisht te pastroje politiken, drejtesia pastrohet sapo boset e medheje te shkojn drejt qelive te burgut.

LINI NJË KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here