Burgjet plot e barkun thatë

0
849
Po ngarkohet...

GJIN MUSA, gazetar

Burgjet plot e barkun thatë
…………………………….
Lajme te “mira” ndjejmë çdo ditë
Ne parlament dhe ne politikë
lajme te “mira” u paçim thane
deputet si qejte nder veti,
shtyhen, shahen, shamatohen
njani motren, tjetri gruen
ka ndonji raste s’kursejn as gjyshen.
Bite e popullit ne parlament
tuje qene “shembulle”ne kultur
keta goje dale e faqe zi.

Ne krye te listes, qendron i pari
per fjalorin “bashkohore”
vjen nga e djathta rrezik ziu
Po,po eshte gjyshi Saliu,
po ku je Sali Berisha
edhe kafshte qeshin me ty!
kue ke marre kete fare kulture,
President e kryeminister
si gomari pa kapister.

Po ngarkohet...
Nëse klikoni reklamën, këta paguajnë 0,000001 $ ... Bukur ë? :-) -- Thanks!

Ne krye te Partis Demokratke
i emruar nga Serbia
rehati te mos kete shqipnia,
nau emrue ky Sali shkreta.
I ngarkuan detyra te rana
me ç’do kushte te shkatrroshe shqiperin
si besnik, agjent i regjur
hapi fajdet si fillim
iken paret e pasunia,mire e din ku jane Salia
plasen rremujat u ba gazepi
u kethye shqipnia ne fuçi barotit.

Te gjithe Europa po shikonte
ne shqiperi se çfare po bahet
kriste pushka e pistoleta,mitroloz,automatik
kundra ajrore e topa te rane
drudhej femija ne bark te nanes.
po Saliut si dridhej syni
po e kryente porosin
shkrum dhe hi me ba shqipnin.

Korbi i zi kishe prap marakun
meu kethye prap ne pushtet
ne vitin 2005 kryeministri i shqipnis.
Mei “dhane” dore ekonomis
me drejtue me duar te “PASTRA”
Me “luftue”korrupsionin
Sala ne dore e muer timonin
drejte gremines e coje shqiperin
ne vende te “dyte”pase Gjermanis
therriste Sala me Saluket
populli i shkret vuante per buken.

Ne vitin 2013 u largue ky korbi i zi
ne pushtet erdhi gjatoshi
tashe do shifni qeverisje
pune,leke dhe pasuri
sjedhe Rilindja ne shqiperi.
Tre vjete iken plot gazepe
burge, dajak me Ilir Meten
thone po shofin veçe per vete,
te gjithe ministrat vu ne gare
pasuri kushe vene ma pare,
hajte rilindje te “pasha hajren”
rrite mjerimin, shto dajakun
voten prap ty do ta “japim”
borçe ta paçim kete mandat!!


Nëse klikoni reklamën, këta paguajnë 0,000001 $ ... Bukur ë? :-) -- Thanks!

LINI NJË KOMENT

Ju lutem, futni komentin tuaj!
Ju lutem, futni emrin tuaj këtu