O SHQIPTARË THIRRNI LOGJIKËS

1
393

GJIN MUSA

O SHQIPTARË THIRRNI LOGJIKËS
————————————
Çoniu ne kame si nji kombe i vetem,
jepjani shqelmin turqelizimit
na mbyten xhamit e shkollat turke.
Kesaj i thonë me harrue shqipen
kesaj i thone per me u robnue
turqelia po lyp me na sundue,
sa politikanë të pa zote e pa atdhe,
thone turkun e kem vlla nga gjaku
keta s’kane gjak as kane atdhe,
500 vjet turku mbi ne,
prap kerkojme te na sundoje!
Nderto shkolla islamike, nderto xhami
ne çdo rruge dhe skut
s’i duam keto investime ne emer te Erdoganit
nuk duam as shkolla turke dhe as xhami,
duam te mbetemi shqiptare te Kastriotit
te varfer lindem, te varfer po rritemi
po te varfer e rob te islamizmit,
jo, jo feja e shqiptarit ashte shqiptaria.
Ç’jane keta politikanë? Keta islamikë te betuar
qe shesin nderin per nji grusht para
shesin Shqiperinë, tradhtojne atdheun
ulen ne gjuje tek Erdogani
ma mire ne preher te shejtanit
se ne prehrin e All’ahut te mbushur me gjak.
Jemi shqiptare! A do mbesim shqiptare?
Apo ti kethejm shpinen Perendimit
te mallkojmë Ameriken, te perqafojme islamin
jo politikan, ju zoti u gjykofte
qe doni te na robnoni, fenë e Krishtit ta na mohoni
te na nderroni gjak dhe identitet
te na fusni vëlla-vrasjen per sulltanetet
jo qebesa e zotit, nuk luani me kete popull
qe keme nji harmoni qe bota na ka zili
besojmë ne nji zot, kemi nji fe!
Feja e shqiptarit ashte shqiptaria.
Kemi nji gjak, qe nuk e ndyme kurre
s’na ndyn krajlit qe pushtuen Shqiperinë
s’na ndyni Turqia per 500, doni te na ndyni
ju o brek selep.
Larg Turqisë se Erdoganit, larg koleres gjakatare
qe vret dhe ther njerz te pa fajshem
ne emer te All’ahut merren jete njerzore
jeme shqiptare dhe do mbesim shqiptare,
jemi europianë e pro amerikanë
ju politikanë brekë-grisur, shporruni nga Shqiperia,
vendosni çallmat dhe bini ne gjunje, te ISIS-it dhe Erdoganit.
Shkoni ne nale, shkoshi o politikanë
shkoni ne preher te dreqit, na lini te jetojme
boll na vodhet, na vratë! çfare nuk na keni ba
shkoni, fara e juaj kurre mos na mbifte ne token shqiptare.

1 KOMENT

 1. Shume mire Gjin… fillo ti i pari, nderroje ate emer tyrqelik… Musa… A ka ma turp se ne vitn 2016 me pase mbiemer tyrqelik Musa!!! S’ka!

  Per shembull GJIN DARDANI (Dukagjini)

  Perfekt emer dhe mbiemer… behu shembull per te tjeret!

  FILLO NGA VETJA TJERET TE PERCJELLIN
  UNE E KAM BERE

  KAM QENE Mahmut Gllavurda

  Jam AGRON KRASNIQI

  32 euro

SHKRUAJ NJË KOMENT