Ilaçi që rinon eshtrat, shëron artritin, osteoartritin, dhembjet e shpinës etj…

0
1311

voal.ch | 21 qershor 2016

Voal – Kjo përzierje ndihmon në shërimin e artritit, osteoartritit, dhembjet e shpinës dhe gjithë asaj që ka të bëjë me nyjat, eshtrat dhe muskujt.

Kur mjekësia bashkëkohore nuk ndihmon, më së miri është të praktikojmë mjekësinë popullore.

Nëse pyesni gjyshen tuaj çfarë të bëni nëse ju dhembin nyjat, me siguri do t’jua japë recetën për përzierjen “magjike”.

Thonë që ai ilaç rinon eshtrat dhe i bën si të jenë 20 vjeç…

Pra, nëse ndieni vështirësi në këmbë, dhembje të nyjave, nëse ju mundojnë dhembjet e shpinës dhe keni pasoja nga ndonjë lëndim i hershëm, nuk ju nevojiten xhelet dhe yndyrat e shtrenjta, mjaftojnë disa përbërës të thjeshtë.

Ilaçi për rinimin e eshtrave – receta:

Përbërësit:

– 300 ml alkool (70%);
– 100 ml jod povidon jod;
– 10 tableta aspirinë (apo andol) prej 300 mg.

Përgatitja:

Alkoolin përzieni me jodin dhe shtoni tabletat e grimcuara të aspirinës.
Përzieni dhe lini në vend të errët 21 ditë.
Pas kësaj mund ta përdorni këtë ilaç.
Përdoreni rregullisht në formë fashë apo masazhi direkt në vendin e dhembjes.

LINI NJË KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here