Hyrje Kërko

Nue Oroshi - rezultatet e kërkimit

Nëse nuk jeni i kënaqur me rezultatin, ju lutem, bëni një kërkim tjetër

Intervistë me Mr. sc. Nue Oroshi – Kryetar i Shoqatës së Intelektualëve Gjithshqiptare “Trojet...

Intervistoi: Entela Binjaku 1. Z. Oroshi si fillim urime për detyrën e re në drejtim të shoqatës “Trojet e Arbrit”! Cilat janë pritmënitë tuaja...

Pse?

Nue Oroshi Pse? Pse në rrjedhën e jetës përshkruhen ngjyrat? Ku në bishtanijet e zgjedhura Kundrojnë tymnajet e gjithësisë Ecjakët e kohës dhe shkëmbi i mirësisë E...

Ndahet nga jeta atdhetari shqiptar Nikolin Destanisha

Telegram ngushllimi i Shoqatës së Intelektualëve Gjithshqiptarë "Trojet e Arbrit" me rastin e ndarjes nga jeta të atdhetarit shqiptar Nikolin Destanisha E nderuar...

Monografi gjithëpërfshirëse e prof. dr. Muhamet Shatri me titull “Kryengritja e përgjithshme shqiptare kundërosmane...

Prof. Dr. Lush Culaj Monografia gjithëpërfshirëse me titull “ Kryengritja e përgjithshme shqiptare kundërosmane e vitit 1912 ” është një arritje shkencore e rëndësishme, rezultat...

Lufta për Prizrenin

Nue Oroshi Zgjedhjet e 22 tetorit 2017 në Kosovë në të shumtën e komunave të mëdha ashtu edhe siç ishte paramenduar sollën rezultatin që nga...

Shqiptarët në Republikën e Schleswig Holsteinit po korrin suksese të njëpasnjëshme në CDU

Nue Oroshi Dje në qytetin e bukur të Elmshornit që lidh Kielin me Hamburgun dhe është afërsisht diku në mes të rrugës, takova mikun tim...

Turk e shka dora-dora, a u bindët ore horra?

Nue Oroshi Kohë më parë para disa kohesh, në shkrimet e mija analitike rreth situatës politike dhe strategjike të shqiptarëve në Evropën Juglindore pata alarmuar...

Leonora Laçi: Dom Anton Kçira, Ambasadori i shqiptarëve në SHBA

5 tetor 2017 Këto ditë doli nga shtypi libri i dytë kushtuar aktivitetit kombëtar dhe fetar të Dom Anton Kçirës me titull “Don Anton...

Doli nga shtypi libri për Nderin e Kishës, e të Kombit “Don Anton Kçira...

Shkruan: Lekë MRIJAJ (Libri "Don Anton Kçira në jubileun e 50-vjetorit të meshtarisë", është i pergaditur për botim para pak ditësh, nga një këshill redaktorial...

Gurgullimat e pranverës, shiu i verës, frytet e vjeshtës e dielli i dimrit, qëndresë,...

Nue Oroshi Katër stinët të cilët kalojnë gjatë gjithë vitit lënë gjurmët gjatë tërë kohës si për të mirë njashtu edhe për të keq si...

TË PREFERUARA

POPULLORE

LAJME SHKURT