Hyrje Kërko

Leke Mrijaj - rezultatet e kërkimit

Nëse nuk jeni i kënaqur me rezultatin, ju lutem, bëni një kërkim tjetër

Dje, në Doblibarë të Gjakovës u mbajt manifestimi kulturor “Ditët e Augustin Ukaj”

Shkruan: Lekë Mrijaj Dje, me 29. 10. 2017, në restorant “Dasmori” në Doblibarë të Gjakovës, nën patronatin e Famullisë së Doblibarës në Gjakovë, u mbajt...

TË DIELËN, MË 29 TETOR 2017, NË DOBLIBARË TË GJAKOVËS DO TË MBAHËT MANIFESTIMI...

Shkruan: Lekë MRIJAJ Siq njoftohemi nga drejtuesit e lartë të Këshillit Organizativ të dielën më 29 tetor 2017, në ora 14:00, do të mbahët Manifestimi...

Vështrim i vëllimit poetik “Krishti vesh me t’kuqe” e autorit Andreas Dushi

Shkruan: Lekë MRIJAJ Tashmë emri i poetit më të ri të letërsisë shqipe Andreas Dushi, veçse është i njohur për lexuesit tanë. Ky poet i...

POEZIA E BREZIT QË I TAKOJ U LIND NGA DHIMBJET DHE VUAJTJET E POPULLIT

INTERVISTË ME MIKEL GOJANIN, KRIJUES LETRAR DHE STUDIUES INTERVISTOI: Lekë MRIJAJ Prof. Mikel Gojani, është një nga figurat, me të cilët komunikoj miqësisht dhe vëllazërisht pothuajse...

Leonora Laçi: Dom Anton Kçira, Ambasadori i shqiptarëve në SHBA

5 tetor 2017 Këto ditë doli nga shtypi libri i dytë kushtuar aktivitetit kombëtar dhe fetar të Dom Anton Kçirës me titull “Don Anton...

Doli nga shtypi libri për Nderin e Kishës, e të Kombit “Don Anton Kçira...

Shkruan: Lekë MRIJAJ (Libri "Don Anton Kçira në jubileun e 50-vjetorit të meshtarisë", është i pergaditur për botim para pak ditësh, nga një këshill redaktorial...

Në Ranoc të Klinës, shpaloset pllaka përkujtimore në shtëpinë e familjes së Prekë Zymit

Shkruan: Lekë MRIJAJ Dje, më 27. 9. 2017, në Ranoc të Klinës, në ballinë të hyrjes së shtëpisë së familjes së Prekë Zymit është inauguruar-shpalosur...

DJE, NË PRISHTINË U SHUGURUA KISHA E SHËN TEREZËS SË KALKUTËS

Shkruan: Lekë MRIJAJ Shugurimi i shenjtërores kushtuar Shën Nënë Terezës së Kalkutës, në Prishtinë, nisi dje, në orën 11:00. Shënjtore e cila me 26 gusht...

“KRYENGRITJA E PËRGJITHSHME SHQIPTARE KUNDËROSMANE E VITIT 1912″

PROF. DR. MUHAMET SHATRI Recension: Lekë MRIJAJ Libri i mirë gjithmonë është i ri, pikërisht është burim i përhershëm për informata shkencore të mirëfillëta dhe i...

NË KLINË U MBAJT MANIFESTIMI KULTUROR “UJËVARA FEST”

"UJËVARA FEST" Edicioni I Shkruan: Mahir MORINA Manifestimi kulturor "Ujëvara Fest" është mbajtur të Ujëvarat e Mirushës në Klinë, me saktë në kufirin ndërkomunal me Malishevë...

TË PREFERUARA

POPULLORE

LAJME SHKURT