Hyrje Kërko

Idriz Zeqiraj - rezultatet e kërkimit

Nëse nuk jeni i kënaqur me rezultatin, ju lutem, bëni një kërkim tjetër

MOS-BËRJA E KOALICIONIT LDK-LVV – FAVORIZOI PARTITË-BANDA, PDK-AAK

IDRIZ ZEQIRAJ Klisheja se "ne bëjmë koalicion me elektoratin", e mbllaçitur, përtypur, nga të gjitha partitë politike, është një sllogan, që nuk thotë asgjë. Pazaret...

ISTOGU – SHENJËSTRA E BANDAVE

IDRIZ ZEQIRAJ Bandat e bollshme të Kosovës, kanë për autorësi krerët aktual shtetërorë: Hashim Thaçin, Kadri Veselin, Ramush Haradinaj me shokë. Duke arritur kupolën pushtetare,...

GABOVE, VJOSË!

Gruas dhe Kombit nuk u falet, nëse i dorëzohen aventurierit të parë. Karl Marks "Forcat e Armatosura të Kosovës do të bëhen, pavarësisht asaj se çfarë...

LDK-ja E SHANTAZHUAR, E BLLOKUAR NGA SHIK-u

IDRIZ ZEQIRAJ PAN-i në panik. Humbja në zgjedhjet lokale, edhe pse e pritshme, i ka hutuar humbësit. Flasin përçartë e marrëzishëm. Humbjen faktike, e...

JEP DORËHEQJE, KADRI VESELI!

IDRIZ ZEQIRAJ Kadri Veseli ka pohuar vet se ka qenë në krye të SHIK-ut. Kolegu i tij në SHIK dhe Kuvend, Xhavit Haliti, e...

U mbajt edicioni i tretë “Darka e Lamës” në Moosburg

Shkruan: Florim Zeqa, 03.11.2017 Shqiptarët e bashkuar rreth sofrës së bekuar dardane Atë që nuk po mund e arrijnë dot politikanët shqiptarë në trojet etnike, po...

HOXHË, ISLAMI PREDIKON BARAZI

IDRIZ ZEQIRAJ Hoxha karizmatik i Drenasit, mulla Osman Musliu, pothuajse, në alarm, kërkon llogari nga organet shtetërore në Kosovë: "Pse nuk po e vendosni shtatoren...

PRESIDENTI E THËRRET POPULLIN NË PROTESTA!

Ndodhë edhe kjo: IDRIZ ZEQIRAJ Kur një avokat matrapaz ndërkombëtar, që ka rruar milionat, nga paratë e haraçit dhe të hajnisë zyrtare, duke mbrojtur ca...

PARTITË POLITIKE GJERMANE DHE KOSOVA

IDRIZ ZEQIRAJ Një apel i themeluesit të Lëvizjes "Vetëvendosje", Albin Kurti, për të votuar të majtën gjermane dhe jo të djathtën e saj, ndezi reagimet...

SOS: TË INKRIMINUARIT LARG DEMARKACIONIT, “ZAJEDNICES” DHE DIALOGUT ME SERBINË

SHKRUAN: IDRIZ ZEQIRAJ Me harnimin e një Qeverie neveritëse, me sekserë e matrapazë, me përzierje të gjithëfarë ujemi, u rihapën temat e nxehta e përvëluese...

TË PREFERUARA

POPULLORE

LAJME SHKURT