Hyrje Kërko

Frank Shkreli - rezultatet e kërkimit

Nëse nuk jeni i kënaqur me rezultatin, ju lutem, bëni një kërkim tjetër

DITA E FALËNDERIMEVE NË AMERIKË, 2017

Nga Frank Shkreli Për shumicën e amerikanëve, imazhi i Ditës së Falënderimeve lidhet me gjelin e detit të pjekur dhe me një festë familjare...

SHKENCËTARËT BOTËRORË PARALAJMËROJNË RREZIK PËR NJERËZIMIN

Nga Frank Shkreli Në një paralajmërim botuar në revistën ndërkombëtare online “BioScience”, shkencëtarët e udhëhequr nga ekologjisti i njohur amerikan William Ripple i Universitetit...

KUSH ËSHTË DIPLOMATI I RI AMERIKAN QË DO TË MERRET ME PUNËT E EVROPËS...

Dr. A. Wess Mitchell, Ndihmës Sekretar Amerikan i Shtetit për Evropën dhe Euroazinë PROFILI I NJË DIPLOMATI Nga Frank Shkreli Departamenti Amerikan i Shtetit (DASH) në...

NOBELISTJA GJERMANE UA THOTË TROÇ SERBËVE NË BEOGRAD

Nobelistja gjermane Herta Müller Nga Frank Shkreli Në fillim të tetorit, kam shkruar një artikull modest, ndërsa shpreha disa mendime ndaj mos reagimit zyrtar evropian,...

FILLIMI I VITIT KUSHTUAR GJERGJ KASTRIOTIT – SKENDERBEUT

FESTIVALI FOLKLORIK MBARË KOMBËTAR NË NJU JORK Nga Frank Shkreli Edhe këtë vit, ashtu si çdo vit gjatë 27 viteve të kaluara, të djelën do...

TALLJE DHE FYERJE NDAJ PËRFAQËSUESVE TË SHTYPIT SHQIPTAR

Nga Frank Shkreli Shpërthimi i Kryeministrit të Shqipërisë, Z. Edi Rama ndaj gazetarëve dhe medias shqiptare në përgjithësi, të mërkurën në Tiranë, ishte sa...

KURRË NUK ËSHTË VONË PËR DREJTËSI

Nga Frank Shkreli Nuk është vonë kurrë për të dënuar kriminelët dhe krimet e nacizmit dhe të komunizmit. Deutshe Welle dhe media të tjera gjermane...

“SITUATA ËSHTË DËSHPËRUESE” – VRITET GAZETARJA E ANTI-KORRUPCIONIT

Nga Frank Shkreli ”Hajdutët janë kudo. Situata është dëshpëruese”. Këto ishin fjalët e fundit të gazetares së vrarë malteze, Daphne Caruana Galizia në portalin e...

NË WASHINGTON DO TË KUJTOHET 100-VJETORI I VIKTIMAVE TË KOMUNIZMIT

The Victims of Communism Memorial Foundation Nga Frank Shkreli Nëntori 2017 shënon 100-vjetorin e Revolucionit Bolshevik. Historia tregon se një natë tëftohtë në Petrograd, 100-vjetë...

EVROPË, KËTO NUK JANË VLERAT E PËRBASHKËTA!

Nga Frank Shkreli Fund javën që kaloi, një numër gazetash amerikane botuan lajmin e përhapur nga agjencia amerikane e lajmeve, Asosiejted Pres, se Ministri serb...

TË PREFERUARA

POPULLORE

LAJME SHKURT